Nanechty.sk

Vedeli ste, že nechty môžu prezradiť našu povahu?

K upravenej dáme patrí dokonalá manikúra. Tú si volíme podľa osobných preferencií, buď sa nám páčia spevnené nechty gélom či akrylom, alebo sme skôr zástancami prirodzených. Niektoré kvôli pracovným povinnostiam alebo z hľadiska komfortu nosia nechty krátke, iné zasa nedajú dopustiť na vypestované dlhé. Počuli ste už o tom, že aj tvar vašich prirodzených nechtoch môže prezradiť akej ste povahy?

Tento článok nie je venovaný pazúrikom vytvarovaných pilníkom alebo brúskou. Je venovaný prirodzenému tvaru vašich nechtov a lôžka. Nájdime si svoj tvar a skontrolujme či sa opis na nás hodí.

Dlhé lôžko s dlhými nechtami obdĺžnikového tvaru svedčí o vašej pokojnej povahe a kreatívnej duši. Ľahko prepadáte romantike a všetkým tým sladkým rečiam okolo toho. Máte veľa priateľov, pretože ste spoločenské a priateľské.

Ak je vaše nechtové lôžko široké, ste racionálna a rozvážna. Nedávate si však servítku pred ústa, a nahlas hovoríte čo si myslíte. Vďaka nesmiernej úprimnosti vás možno považujú za temperamentnú. Aj keď ste pokojnej povahy, aj vy sa viete občas poriadne nahnevať.

Okrúhle lôžko s úzkym nechtom vajcového tvaru o vás prezradí, že ste priateľská a nekonfliktná osôbka. Nemáte rada výzvy, ale skôr prepadáte stereotypu. Patríte ku kreatívnym ľuďom, ktorí nápady a energiu čerpajú z prírody. Ste citlivá a viete sa ľahko uraziť či nahnevať.

Štvorcové lôžko so širokými nechtami charakterizuje vašu vodcovskú schopnosť. Na verejnosť pôsobíte ako zásadová, vytrvalá a prísna osoba. Vnútri ste však citlivá a možno trochu žiarlivá.

Sú vaše nechty prirodzene trojuholníkového tvaru? Ak je vaše lôžko široké a necht sa na konci zužuje, svedčí to o vysokej inteligencii. Často máte originálne až inovatívne nápady. Chcete byť úspešná, a preto ste vytrvalá so sklonom k perfekcionizmu.

Ak sú vaše nechty tvaru obráteného trojuholníka, teda ak sa lôžko zužuje a necht sa postupne rozširuje, ste úzkostlivá a tak trochu do seba uzavretá. Máte tendenciu byť ostrej až útočnej povahy.

Úzke zaoblené lôžko s nechtom v tvare mandle prezrádza úprimnú a čestnú povahu. Ste priateľská a otvorená. Je s vami sranda a ste pozitívne naklonená k zmenám.
Nechtové lôžko kosoštvorcového tvaru je ojedinelé. Ak ste vlastníkom takéhoto tvaru, ste inteligentná, cieľavedomá a pracovitá. Plníte si stanovené ciele jedna radosť. Vraj ste tak trošku aj vizionárka.

Tak vidíte, aj tvar nechtového lôžka nás od seba odlišuje. Každý z nás je jedinečný. Okrem charakterových vlastností môžete z nechtov vyčítať aj stav vášho zdravia. Každopádne, tak ako sa staráme o pokožku a vlasy, venujme pozornosť aj rukám. Na ošetrenie prirodzených nechtov odporúčam vyskúšať japonskú manikúru, ktorá im dodá výživu a lesk.

Obsah blogu

Technika one stroke

One stroke, znamená v preklade jedným ťahom a týmto spôsobom sa aj aplikujú akrylové farby. Ide o kombináciu dvoch farieb, pri ktorých nanášaní sa tieto

Čítať ďalej