Nanechty.sk

Brúsne nástavce k brúske na nechty

Chýba vám pri vašej práci brúska na nechty, no nepoznáte využitie jednotlivých nástavcov? Teraz už nákup brúsky nemusíte odkladať! Poradíme vám ako využiť jednotlivé nástavce a nepoškodiť necht. Sada brúsnych nástavcov už nebude vašou nočnou morou.

Nástavce sa líšia materiálom, z ktorého sú vyrobené, dĺžkou alebo tvarom. Brúsna plocha môže byť z kameňa, kovu, alebo vaty. Každý brúsny nástavec je potrebné upevniť do brúsneho pera a tak zapojiť brúsku do elektrickej siete. Potom už môžete smelo tvarovať nechtíky. Ale aký tvar a povrch je ideálny na jednotlivé etapy modeláže nechtov?

Prebrúsenie prírodného nechta

Vhodným výberom je jemný kamenný nástavec. Tvar valca prebrúsi stred nechtu, no aby bol necht prebrúsený aj v oblasti okolo nechtovej kožičky a na ťažko prístupných miestach, použite jemný kamenný nástavec v tvare kužeľa. Tieto nástavce môžeme tiež použiť pri prebrúsení nerovností počas modeláže.

Odstránenie gélových nechtov

UV gél z nechtov odstraňujeme brúsením. Na odstránenie môžete použiť drsnejší pilník, no aj tak to bude časovo aj fyzicky náročné. Veľmi dobrým pomocníkom je v tomto prípade brúska. Na valcový nástavec založte brúsny valček s hrubším zrnom a obrúsenie gélu pôjde omnoho rýchlejšie. Môžete tiež použiť kovový nástavec. Dávajte pozor, aby ste nepoškodili prirodzený necht. Ak zákazníčka pociťuje pri brúsení pálenie, pokračujte prerušovaným brúsením.

Leštenie pomocou brúsky

V prípade, že chceme prírodné nechty len preleštiť a zatlačiť nechtovú kožičku, použijeme mäkký, akoby vatový nástavec. Tento mäkký kužeľ je vhodný tiež na stimuláciu nechtového lôžka, čím podporuje rast nechtov.

Úprava hrán nechtov

Pri záverečnom tvarovaní predĺžených nechtov je potrebné prebrúsiť nielen povrch ale aj hrany nechtov, ako aj vnútornú stranu vymodelovanej špičky. Na toto záverečné brúsenie je ideálny široký nástavec, s ktorým dosiahnete profesionálny tvar nechtov.

Čistenie brúsnych nástavcov

Po ukončení každej modeláže nechtov nástavce dezinfikujte. Nebrúste nevyčistenými nástavcami nechty inej zákazníčke, môže tak dôjst k preneseniu rôznych chorôb nechtov. Ultrazvukový čistič je vhodným pomocníkom. Môžete v ňom čistiť brúsne nástavce, pilníky i šperky.

Obsah blogu

Novinové nechty

Bežne ste vyhadzovali novinový papier a nikdy vás nenapadlo, že sa ním dajú ozdobiť aj nechty? Zdá sa Vám to čudné? Možno, avšak ak samy

Čítať ďalej