Nanechty.sk

Olejčeky: Doprajte nechtom regeneráciu

Správna starostlivosť o nechty vyžaduje viac práce ako by ste si mohli myslieť. Tvarovanie, pilníkovanie, lakovanie a všetky skrášľujúce procedúry, pri ktorých si necht trošku „vytrpí“, sa postarajú o nádherný zovňajšok. Avšak rovnako ako ľudská krása vyžaruje z duše každej ženy, aj nechty musia byť zdravé na „viditeľných“ miestach. Nechtové lôžko a kožtička v okolí sa môžu javiť ako nepodstatné, ale opak je pravdou! Spoločne tvoria základ nechtu a zaslúžia si pravidelné ošetrovanie. Zadovážte si ten najlepší olejček na nechty a podporte zdravý rast vašich prírodných nechtov. Doprajte si regeneráciu a prežívajte príjemné pocity plné sladkých vôní.

Sviežosť pre nechty

Na masáži vás rozmaznávajú hebkým a voňavým olejom. Vy sa tomu odovzdáte a užívate si radosť všetkých svalov. Vizážisti dodávajú pokožke živiny natieraním pleťových olejov a tvár začne žiariť spokojnosťou. Miesta, kde sa nanášajú výživové olejčeky sa vždy rozjasnia a naberú nový dych. Výnimkou nie sú ani nechty. Taktiež túžia po sviežosti a chcú pocítiť lahodné dotyky. Aj vy im to môžete umožniť vďaka olejčekom a dopriať im ošetrujúcu masáž aj sama doma.

Liečivé účinky olejčekov

Používaním olejčeka na nechty sa staráte o jeho prirodzený rast. Je to dôležitý postup na udržanie zdravia! Olejčeky má liečivé a hydratačné účinky. Pýtate sa ako je to možné? Zmäkčujú kožičku a ich aplikovaním prenikajú pod necht potrebné živiny, ktoré regenerujú bunky. Takto dokážete zabrániť vzniku nepríjemných záderov a tým aj nemilej bolesti. Pravidelní užívatelia potvrdzujú, že natieraním olejčeka po každej úprave nechtov sa vyhýbajú štiepeniu a nechty im rastú prirodzene bez problémov. Milovníčky gélových a akrylových nechtov pozor! Zdravý prírodný necht je vynikajúci podklad na modelovanie.

Bohatý výber

Sto ľudí, sto chutí. Každý máme iné farby a vône, ktoré nás priťahujú. Pri výbere vhodného olejčeka to však nie je problém. Možností je mnoho, stačí si zvoliť tú správnu esenciu. Ako pomôcka príde vhod obľúbené ovocie alebo sprchová kozmetika. Ak pijete citrónovú šťavu a v kréme cítiť levanduľu, kokos sa vám asi páčiť nebude. Samozrejme netreba sa brániť experimentom a rozhodnúť sa pre nejakú kombináciu ingrediencií môže priniesť vytúžený efekt. Najvyhľadávanejšie olejčeky sú mandľové s prídavkom kvetov pre ich upokojujúce účinky. Sťažovať si nebudete ani na jazmín. Obsahuje keratín, kalcium a vitamíny. Z klasických ovocných vôní odporúčam jablko alebo citrónovú substanciu. Ako doplnok k olejčekom si môžete pripraviť domácu kúru z olivového oleja. Stačí ho jemne ohriať, na pár minút ponoriť ruky do kúpeľa a nechať pôsobiť. Nebojte sa namočiť ruky až po dlane. Proces prospeje nielen nechtom, ale aj pokožke celých rúk.

Skúste si z natierania olejčeka urobiť rituál. Trikrát za týždeň si vytvorte pohodlie a nájdite si čas pre seba. Vyberte si obľúbenú príchuť a vnímajte ako špecifická aróma preniká rovno do hĺbky. Vychutnajte si nádhernú vôňu a precíťte ako rezonuje s dýchaním. Vmasírujte túto zázračnú tekutinu krúživými pohybmi do okolia nechtu a s radosťou počkajte na výsledok.

Obsah blogu

Kabelková UV lampa

Uvažujete ako si rýchlo a originálne skrášliť svoje nechty? Túžite vyskúšať niečo nové, ale obávate sa, že to nezvládnete? Niet sa čoho obávať, pretože si

Čítať ďalej

Gélové nechty a C-oblúk

Najdôležitejšou vecou pri modelovaní nechtov je správny tvar. Platí to ako pre gélové nechty tak aj pre akrylové nechty. Správnym vytvarovaním nechtov predĺžime ich životnosť.

Čítať ďalej

Vianočné kvety na nechty

Kvetinky sú dosť rozšíreným a obľúbeným motívom vo svete nechtového dizajnu. Vianočná ruža, vianočná hviezda, adventné doplnky a ďalšie iné nepochybne patria k prežitiu vianočných

Čítať ďalej