Nanechty.sk

Ako ozdobiť nechty machom

Pri zoznámení sa s technikou zdobenia machom sa nejedná o použitie bežného machu z prírody ako ho všetci poznáme. Ide o pomôcku, ktorá sa nazýva mach práve preto, že má rovnako podobnú mäkkosť a jej jemný povrch umožňuje vytvoriť zaujímavé zdobenie na nechty. Ako teda prebieha takáto procedúra a v čom je vlastne mach výnimočný?

Potrebné pomôcky

K zvládnutiu tejto techniky použijeme laky na nechty. Na videu sa v prvom postupe používa ružový lak a v druhom príklade ide o tmavomodrý podklad. V tomto prípade je modrý lak výborným variantom. Správne farby by ste si mali zvoliť samé podľa obľúbenosti alebo momentálnej chuti, pretože pri tejto metóde je priestor na improvizáciu naozaj obrovský. Zvolenú farebnú kombináciu doplníme o strieborný lak s glitrami, ktorý dodá zdobeniu dokonalú žiarivosť. Posledným lakom bude priehľadný vrchný lak. Postup si vyžaduje jednu špeciálnu pomôcku, ktorou je takzvaný mach. Je to vlastne špongia, vďaka ktorej sa dokážeme pekne pohrať s motívom a dosiahnuť efekt, aký bez machu nevytvoríme. Zdobenie si ešte obohatíme ozdobami ako kamienky či srdiečka. Takisto môžeme skúsiť aj pečiatky na nechty, ktoré daný vzor vyšperkujú. Pinzeta a pomocná podložka sú predmety, ktoré sú tiež potrebné, takže na nich nezabúdame.

[pb_video type=”youtube” src=”https://www.youtube.com/embed/DcMBBCmtGg4″][/pb_video]

Ako zdobiť

Video nám ponúka až dve možnosti ako vykonať túto techniku a pre aké farby sa rozhodnúť. Nakoľko tá druhá je bohatšia na zdobenie, spoločne sa pozrieme na priebeh druhého postupu.

1.Celú prácu odštartujeme úvodným nalakovaním nechtov v zvolenom modrom odtieni.

2.Po uschnutí úvodného náteru si na podložku kvapneme strieborný lak. Vezmeme mach, respektíve špongiu, a jeden roh namočíme do laku. Jemne začneme pritláčať na špičku nechtu a vytvárame želaný efekt. K zachyteniu machu je nutná pinzeta!

3.Teraz zopakujeme druhý krok, akurát zmeníme lak na modrý. Pokiaľ by sme mali všetky konce machu znečistené, pomocou acetónu ich dokážeme jednoducho očistiť.

4.Čo sa týka zdobenia týmto špeciálnym spôsobom, tak to už máme hotové. Prejdime ďalej. Ľubovoľný motív na šablóne (určenej na pečiatkovanie) si natrieme strieborným lakom, potom len ľahko otlačíme obrázok a prenesieme na necht. Kľudne pridáme ozdobný kamienok.

5.Samozrejme nezabúdame na ochranu zdobenia a na nechty nanášame číry vrchný lak.

Obsah blogu