Nanechty.sk

Jarné trendy na nechty

Jar sa nám už pomaly odhaľuje aj keď rána sú ešte mrazivé. Pokožku rúk si pred zimou stále chránime a schovávame. Príroda stále spí ale dni sú už oveľa dlhšie a slnečnejšie. Skúsme si teda spoločne vykúzliť jarnú veselú atmosféru na našich nechtoch. Možností je veľa a fantázií sa medze nekladú.

Francúzska manikúra

K jari predovšetkým patria kvitnúce kvety. A práve tento symbol mám na pláne aplikovať na nechty. Ako na to? Spôsobov je neúrekom. Ukážeme si zopár jednoduhších variánt.

Základom sú predovšetkým upravené nechty. Či už preferujete gélové nechty, alebo ste zástancami prirodzených. Krásne a elegantne pôsobí francúzska manikúra. Táto klasika nikdy nebude OUT. Vytvoriť si ju sama nie je najjednoduchšie, ale so správnymi prostriedkami to predsa zvládneme.

V prvom rade si ruky a nechty dôkladne umyte. V prípade potreby si odlakovačom odstráňte starý lak. Odporúčam kompletné odmastenie pokožky od zostatkového krému.

null
Na zmäkčenie kožičky okolo nechtov skúste použiť náš výživný mandľový olejček. Zmäkčenú pokožku opatrne pozatláčajme. Vynikajúco sa na to hodí drevená palička – pomarančové drievko so všestranným využitím. Plochou stranou paličky si pokožku jemne pozatláčame. Palička je taktiež je vynikajúcim pomocníkom na zdobenie. Pomocou nej si vieme vytvarovať dokonalé biele línie typické pre francúzsku manikúru.

Druhým základným krokom je ošetrenie nechtov leštičkou na nechty. V našej ponuke ich nájdete hneď niekoľko. Odporúčam vyskúšať 7-strannú leštičku. Je dôsledne farebne a číselne rozlíšená pre jednoduchú aplikáciu. Po vyleštení si nechty vypilníkujeme do tvaru podľa vlastných preferenií. V prípade že vaše nechty potrebujú doplniť výživu aplikujte lak na spevnenie nechtov.

Efektívnou pomôckou pre dosiahnutie perfektnej francúzskej manikúry sú rôzne šablóny na nechty. Zjednodušia vám nanášanie bieleho laku pri docielení perfektného bieleho oblúčika. Jednoducho si ich na nechty nalepíme a pomocou obyčajného bieleho laku alebo gél laku namaľujeme biely oblúčik.


Biely lak sa nanáša sprava doľava a nechá sa uschnúť. Skontrolujeme či je lak dostatočne suchý a pomaly šablóny odlepíme. Následne nanesieme lak smotanovej farby. Namiesto neho môžete použiť aj lak jemnej ružovkastej farby. Táto vrstva sa aplikuje pozdĺž celého nechtu vrátane bieleho oblúčika. Po zaschnutí výsledky efekt ešte doladíme bezfarebným lakom takzvaným top coat.

Nálepky a pečiatky na nechty

Efektívnou vychytávkou sú aj pečiatky na nechty. Slúžia na skrášlenie bieleho oblúčika francúzskej manikúry. Potrebujeme pečiatky, stierku a doštičku na pečiatkovanie. Zafixujeme ich priesvitným lakom ak sme pečiatky použili na prirodzené nechty. Gélové nechty fixujeme gél lakom.

Elegantnú francúzsku manikúru si následne vieme ozdobiť rôznymi nálepkami na nechty alebo kamienkami. Vyberte si z našej bohatej ponuky. Aby som nadviazala na tému tohto článku, ktorým je jarné zdobenie nechtov, použila by som nálepky kvetinových vzorov. Aplikácia samotných nálepiek je rôznorodá. Niektoré sa nanášajú pomocou pinzety a iné sa len jednoducho nalepia. O jednotlivých postupoch sa dočítate pri každom našom produkte. Výsledný efekt si môžete ešte vycibriť napríklad kamienkami na nechty od Swarovski.

Obsah blogu

Glitrové nechty

Existuje množstvo rôznych variácií zdobenia nechtov. Taktiež môžeme zdobenie nechtov rozlíšiť aj podľa udalosti, na ktorú sa chystáme. Ukážeme si jednu z možností zdobenia glitrami.

Čítať ďalej