Nanechty.sk

Valentínske water marble

Blíži sa deň sv. Valentína a vy sa chcete naň dokonale pripraviť? Chcete vyzerať očarujúco a príťažlivo pre svojho miláčika? V takomto prípade nesmiete zabúdať na nechty, ktoré sú zrkadlom zdravia a krásy. Je mnoho spôsobov ako si ich upraviť, no pripravili sme si pre vás štýlové zdobenie v podobe techniky water marble. Vyzerá to skutočne perfektne a neodolateľne. Nie je to nič náročné, preto sa ozdobte, nahoďte zvodnú červenú a počkajte si na svojho drahého.

Postup:

1. Pripravíme si tri farebné laky. Keďže sa dnes pustíme do valentínskeho zdobenia, tak to bude fialový, ružový a červený lak, ktoré dodajú vašim nechtom pekný romantický vzhľad. Samozrejme, pri zdobení technikou water marble budeme potrebovať nádobu s vodou a pomarančové drievko, pomocou ktorého môžeme vytvoriť rôzne vzory od výmyslu sveta.

2. Ak máme pomôcky pripravené, tak môžeme začať so skrášľovaním. Do misky s vodou začneme nanášať jednotlivé laky. Ako prvý aplikujeme fialový lak, ktorý buď kvapneme alebo jemne priložíme k vode. Postupne sa nám bude vytvárať tenká vrstva laku na povrchu vody. Tento postup zopakujeme niekoľkokrát, pričom striedavo kombinujeme červený, fialový a ružový lak.

[pb_video type=”youtube” src=”https://www.youtube.com/embed/X8XvU-eE13g”][/pb_video]

 

3. Ak sa vám podarilo vytvoriť podobné dúhové kruhy ako vo videu, tak si vezmeme pomarančové drievko. Priložíme ho ku koncu vzniknutej vrstvy a potiahneme ju k okraju nádoby. Vytvoriť krásne valentínske srdiečko nie je vôbec ťažké, keďže nepotrebujeme žiadne maliarske zručnosti či výtvarného ducha. Stačí prejsť pomarančovým drievkom od jedného okraja nádoby k druhému tak, aby sme prechádzali jeho stredom. Snažte sa to urobiť jedným ťahom, aby ste zbytočne nevytvorili nejakú pavučinu či čmáraninu.

4. Teraz nasleduje časť, kde buďte o niečo opatrnejšie. Vezmeme si tipy alebo svoj krásny upravený nechtík a pomaly ho vkladáme na vzorovanú farebnú vrstvu. Otláčame ho tak, aby sme mali srdiečko na nechte a následne ho ponoríme do vody. Nežiaducu nadbytočnú vrstvu odstránime vatovou tyčinkou.

5. Ak máme povrch čistí, tak môžeme vytiahnuť prst z vody. Môžeme sa pokochať nádherne vytvoreným motívom a dorobiť posledné úpravy. Ním bude očistenie okolia nechtu vatovou tyčinkou a bežným odlakovačom. Dbajte na to, aby ste si nepoškodili svoje valentínske zdobenie.

6. Nezabúdame na fixáciu, preto si aplikujeme priesvitný lak na nechty a necháme ho dostatočne vyschnúť. Hotovo! Teraz sa môžeme vybrať za svojimi milými na romantickú večeru a popýšiť sa originálnymi valentínskymi nechtami.

Obsah blogu