Nanechty.sk

Valentínske water marble

Blíži sa deň sv. Valentína a vy sa chcete naň dokonale pripraviť? Chcete vyzerať očarujúco a príťažlivo pre svojho miláčika? V takomto prípade nesmiete zabúdať na nechty, ktoré sú zrkadlom zdravia a krásy. Je mnoho spôsobov ako si ich upraviť, no pripravili sme si pre vás štýlové zdobenie v podobe techniky water marble. Vyzerá to skutočne perfektne a neodolateľne. Nie je to nič náročné, preto sa ozdobte, nahoďte zvodnú červenú a počkajte si na svojho drahého.

Postup:

1. Pripravíme si tri farebné laky. Keďže sa dnes pustíme do valentínskeho zdobenia, tak to bude fialový, ružový a červený lak, ktoré dodajú vašim nechtom pekný romantický vzhľad. Samozrejme, pri zdobení technikou water marble budeme potrebovať nádobu s vodou a pomarančové drievko, pomocou ktorého môžeme vytvoriť rôzne vzory od výmyslu sveta.

2. Ak máme pomôcky pripravené, tak môžeme začať so skrášľovaním. Do misky s vodou začneme nanášať jednotlivé laky. Ako prvý aplikujeme fialový lak, ktorý buď kvapneme alebo jemne priložíme k vode. Postupne sa nám bude vytvárať tenká vrstva laku na povrchu vody. Tento postup zopakujeme niekoľkokrát, pričom striedavo kombinujeme červený, fialový a ružový lak.

[pb_video type=”youtube” src=”https://www.youtube.com/embed/X8XvU-eE13g”][/pb_video]

 

3. Ak sa vám podarilo vytvoriť podobné dúhové kruhy ako vo videu, tak si vezmeme pomarančové drievko. Priložíme ho ku koncu vzniknutej vrstvy a potiahneme ju k okraju nádoby. Vytvoriť krásne valentínske srdiečko nie je vôbec ťažké, keďže nepotrebujeme žiadne maliarske zručnosti či výtvarného ducha. Stačí prejsť pomarančovým drievkom od jedného okraja nádoby k druhému tak, aby sme prechádzali jeho stredom. Snažte sa to urobiť jedným ťahom, aby ste zbytočne nevytvorili nejakú pavučinu či čmáraninu.

4. Teraz nasleduje časť, kde buďte o niečo opatrnejšie. Vezmeme si tipy alebo svoj krásny upravený nechtík a pomaly ho vkladáme na vzorovanú farebnú vrstvu. Otláčame ho tak, aby sme mali srdiečko na nechte a následne ho ponoríme do vody. Nežiaducu nadbytočnú vrstvu odstránime vatovou tyčinkou.

5. Ak máme povrch čistí, tak môžeme vytiahnuť prst z vody. Môžeme sa pokochať nádherne vytvoreným motívom a dorobiť posledné úpravy. Ním bude očistenie okolia nechtu vatovou tyčinkou a bežným odlakovačom. Dbajte na to, aby ste si nepoškodili svoje valentínske zdobenie.

6. Nezabúdame na fixáciu, preto si aplikujeme priesvitný lak na nechty a necháme ho dostatočne vyschnúť. Hotovo! Teraz sa môžeme vybrať za svojimi milými na romantickú večeru a popýšiť sa originálnymi valentínskymi nechtami.

Obsah blogu

Gélové nechty a C-oblúk

Najdôležitejšou vecou pri modelovaní nechtov je správny tvar. Platí to ako pre gélové nechty tak aj pre akrylové nechty. Správnym vytvarovaním nechtov predĺžime ich životnosť.

Čítať ďalej
Správne založená šablóna

Založenie formy

Často si kladiete otázku: Ako založiť šablónu na nechty? Verím, že po prečítaní tohto postupu vám bude všetko jasné. Ide o návod na založenie samolepiacej

Čítať ďalej

Krakelovací lak na nechty

Praskajúce laky na nechty, alebo krakelovacie (z anglického slova crackle – praskanie) sú najhorúcejšou novinkou v oblasti nechtového dizajnu. Ak chcete byť kráľovnou párty, stredobodom

Čítať ďalej