Nanechty.sk

Gél lak na nechty

Ako si rýchlo jednoducho a hlavne trvácne ozdobiť nechty? Na čas nenáročný spôsob zdobenia, je použitie gél laku. Je to podobný spôsob ako lakovanie nechtov s tým rozdielom, že nechty vkladáme do UV lampy. Pri takto ozdobených nechtoch nedochádza k olupovaniu zdobenia a nechty vydržia 2-3 týždne. Po tomto čase je potrebné nechty doplniť z dôvodu odrastania. Gél laky sú obľúbené hlavne pre ich jednoduchý spôsob použitia, dlhú trvácnosť a vysoký lesk ktorý je v tomto prípade zaručený.

Postup na gél lak

Odmastené, prebrúsené a oprášené nechty potrieme priehľadným gél lakom s názvom nadlak a podlak. Tento gél lak je podkladovou a zároveň i vrchnou vrstvou pri zdobení nechtov gél lakom. Nazýva sa i gél lak 2 v 1. Táto prvá vrstva zabezpečí dokonale priľnutie farebného gél laku. Následne vložíme nechty do UV lampy na 2-3 minúty. Gél lak na nechtoch ostane lepkavý, pretože sa na jeho povrchu v UV lampe vytvoril výpotok. Tento výpotok môžeme utrieť čističom gélu, no v tomto prípade to nieje nutnosťou. Na nechty nanesiem farebný gél lak. Pri nanášaní gél laku platia rovnaké pravidlá ako pri nanášaní UV gélov. Čiže gél lak nanášame asi 1 mm od nechtovej kožičky (nesmie zatiecť až ku kožičke). Dbáme na to, aby bol farebný gél lak v okolí kožičky nanesený pekne do oblúčika. Umocní to celkový dojem z nechtov. Nechty znova vložíme do UV lampy. Po zatvrdnutí nanesieme na nechty rovnaký gél lak ako pri prvej vrstve, čiže nadlak a podlak a nechty necháme v UV lampe 2-3 minúty. Odstránime lepkavý výpotok a môžeme sa tešiť z krásne upravených nechtov.

[pb_video type=”youtube” src=”https://www.youtube.com/embed/NQmh-30rl6Q”][/pb_video]

Vo video príspevku môžeme vidieť, ako neesteticky pôsobí zle aplikovaný gél lak okolo nechtovej kožičky. Aj keď postup je správny, výsledný efekt nespĺňa naše predstavy a takéto nechty by žiadna z nás nechcela. Preto pozor pri nanášaní.
V prípade, že vám gél lak zatečie k nechtovej kožičke, pomôžte si pomarančovým drievkom, alebo čističom gélu a nechty so zatečeným gél lakom do lampy nedávajte. Opravte to kým nieje gél lak zatvrdnutý.

V príspevku bol použitý nadlak a podlak Secure it! a fuksiový gél lak Color it! oba produkty sú známej značky Silcare.

Obsah blogu