Nanechty.sk

Kabelková UV lampa

Uvažujete ako si rýchlo a originálne skrášliť svoje nechty? Túžite vyskúšať niečo nové, ale obávate sa, že to nezvládnete? Niet sa čoho obávať, pretože si môžete vytvoriť krásne nechty aj sama doma. Nemusíte byť neustále závislá od nechtových štúdií, kde miniete hotový majland. Voľte gélové nechty, ktoré vám dajú nielen praktickosť, no takisto aj odolnosť a pevnosť. Ak ste sa rozhodli pre túto alternatívu, tak musíte vedieť, že budete potrebovať pár špeciálnych pomôcok. Jedným z najhlavnejších je UV lampa, ktorá zabezpečuje vytvrdnutie UV gélu, a preto je jeho výber veľmi dôležitý. Rozmýšľate nad tým, aká UV lampa je pre vás najvhodnejšia? Hľadáte kvalitu, no takisto aj výhodnú cenu? Tak pre začiatočníčky tu máme „kabelkové“ UV lampy.

Aká je to „kabelková“ UV lampa?

Myslí sa to samozrejme obrazne. Ide o UV lampy, ktoré sú veľkostne malé a veľmi praktické na cesty. Vhodné sú najmä pre študentky, ktorým sa nechce vláčiť zbytočne nadrozmerné veci na internáty či priváty. Z tohto dôvodu existujú tieto šikovné UV lampy, ktoré sú cenovo dostupné pre každú z vás. Nemusíte mať obavy, že ich nebudete vedieť používať a že tým ublížite sebe alebo vášmu novému produktu. Prečo? Pretože pri nákupe musí mať každá UV lampa príbalový leták, ktorý vás informuje o správnej manipulácií, no takisto iné detailnejšie informácie o nej. Súčasťou každej UV lampy je UV žiarovka. Okrem toho existuje množstvo videí, ktoré sú dopodrobna spracované, preto si každá z vás dokáže sama vyčarovať štýlové gélové nechty. Všetko je vecou praxe, preto si zo začiatku naštudujte všetko potrebné na tvorbu takýchto krásnych pazúrikov.

Ako ju používať?

Ako sme už spomínali, ide skutočne o jednoduché skrášľovanie sa, pri ktorom vám môžu asistovať jednotlivé videá, ktoré vám krok po kroku vysvetlia, ako na gélové nechty. Na stránke sadananachty.sk nájdete podrobné inštrukcie s jednotlivými videami, takže ak nemáte náladu a chuť čítať nasledujúce pokyny, môžete si to uľahčiť aj takýmto spôsobom. Takže ako na to?

Postup:

1. Najprv si upravíme svoje prírodné nechty tým, že si ich prebrúsime. Na pilovanie použijeme pilník, ktorým jemne prebrúsime necht tak, že bude pôsobiť matne. Prach z pilovania odstránime a v prípade potreby aj zatlačíme neželanú kožičku. Použite kovový zatlačovač nechtovej kožičky, ktorý je šetrný voči vášmu telu.

2. Po ošetrení si vyberieme správnu veľkosť tipov. Mala by „sedieť“ so širkou vašich prírodnych nechtov. Na tipe sa nachádza zarážka, kde aplikujete lepidlo na tipy. Postupne ich nalepte na nechty tak, aby nevznikla vzduchová bublina medzi nechtom a tipom. Držte 10 sekúnd a môžete sa pustiť do ďalšieho kroku. V opačnom prípade sa môžu dostať baktérie na požadované miesto, čím vďaka neželanej vzduchovej bubline sa takto baktérie rozšíria a budú narúšať štruktúru nechtov.

3. Na strihanie tipov je potrebná gilotína na umelé nechty. Vložte tipy do gilotíny, určte si dĺžku nechtov a môžete ho odstrihnúť. Ak chcete mať hranatý necht, tak strihajte kolmo nechty. Ak túžite po jemnom zaoblení, tak strihajte šikmo. Teraz ich môžete prebrúsiť po celej ich ploche, a takisto aj prechod medzi nechtom a tipom. Nadbytočný prach odstránime.

4. Pred nanášaním UV gelu najrpv aplikujte primer na nechty. Až teraz môžete postupne nanášať jednofázový UV gél na stred nechtu. Pozor, aby sa UV gél nedostal aj na kožičku, pretože pri odrastení môžu vznikať odchlipy a UV gél by opukal. Následne ho vložíme do lampy, aby vytvrdol.

5. Pri vytvrdnutí vzniká takzvaný výpotok, ktorý je utrieme v prípade, ak chceme napríklad aplikovať vodolepky na nechty.

6. Ak chcete aplikovať vodolepky na nechty, tak to nie je nič zložité. Do nádobky s vodou vložíme vodolepku bez fólie a čakáme približne 15 sekúnd, aby sa dostatočne papier odmočil. Pomaly presunieme daný motív na necht a môžeme ním ešte jemne manipulovať na požadovanom mieste.

7. Po aplikácii vodolepky vydržíme 2-3 minúty, aby dobre zaschla na nechte a môžeme ju následne zafixovať čírym jednofázovým gélom. Opäť ho necháme na 2-3 minúty vytvrdnúť v UV lampe.

8. Poslednou fázou je opätovné odstránenie vzniknutého vypotoku, na ktorý použijeme čistič gélu a tampóny z buničiny. Sama teraz môžete vidieť ako ľahko a krásne si môžete vytvoriť vlastné gélové nechty podľa vašich predstáv.

Obsah blogu

Zafixovanie zdobenia

Zdobenie nechtov na vianoce

Blížia sa najkrajšie sviatky roka a vy hľadáte inšpirácie na jednoduché zdobenie nechtov? Farebnú kombináciu si môžete zvoliť podľa obľúbených farieb, prestierania, oblečenia alebo podľa

Čítať ďalej

Kabelková UV lampa

Uvažujete ako si rýchlo a originálne skrášliť svoje nechty? Túžite vyskúšať niečo nové, ale obávate sa, že to nezvládnete? Niet sa čoho obávať, pretože si

Čítať ďalej