Nanechty.sk

Piercing: ozdobte si nechty týmto šperkom

Nechty ozdobené piercingom. Pokiaľ ste o tejto technike ešte nepočuli, môže sa vám javiť ako náročná. Avšak vôbec to nie je pravda! Aj napriek mierne zložitejšiemu postupu je jednou z najobľúbenejších spôsobov skrášlenia sa a jeho originalita si získala dostatočnú popularitu. Takéto zdobenie nie je celkom zvyčajná metóda, ale o to viac je vyhľadávaná dámami, ktoré milujú extravagantné nechty, ale aj tými, ktoré uznávajú jednoduchší a klasickejší štýl. Jednoducho, piercing nie je o type osobnosti, ale skôr o konkrétnej udalosti, ktorú s takýmito nechtami chcete obohatiť. Dámy, poďme na to!

Čo budeme potrebovať

K vykonaniu tohto zaujímavého postupu budeme potrebovať niekoľko skvelých pomôcok, ktoré vo svete nechtového dizajnu nie sú celkom typické, ale bez nich sa nezaobídeme. Pripravíme si špeciálny vrtáčik na piercingy. Na videopostupe môžete sama vidieť ako vyzerá a aký má tenký hrot. Riziko prasknutia nechtu je dosť vysoké, preto si k vrtáčiku pribalíme aj dávku trpezlivosti a opatrnosti. Príslušenstvo doplníme šperkom a klieštiky na roztiahnutie piercingu nám môžu byť takisto užitočné. K tomu potrebné laky a nezabudneme priložiť papierový pilník a kefku na prach, aby sme upratali nečistoty spôsobené vŕtaním. Príslušenstvo je celé, teraz k postupu.

[pb_video type=”youtube” src=”https://www.youtube.com/embed/DEiGMiaouR8″][/pb_video]

 

Jednotlivé kroky

1. Na začiatku zdobenia si môžeme na chvíľu ponoriť nechty do vody, mala by byť teplá. Nechty nám dostatočne zmäknú taká a je to úvodná prevencia proti prasknutiu.

2. Potom si naznačíme na konkrétny necht dve viditeľné bodky, aby sme dierku prevŕtali na správnych miestach, nielen tak odhadom. Nezabúdame na dostatočnú dĺžku nechtu!

3. V ďalšom kroku už použijeme špeciálny vrtáčik, ktorý nám poslúži na vyvŕtanie dierky určenej na samotný šperk. Vrtáčik je mechanický, dierka sa šrúbuje ručne bez nejakých namáhavých úkonov. Nie je to nič zložité, avšak dávku patričnej sústredenosti vám príde vhod. Zdobenie bude úspešné len pri dôkladnom narábaní s pomôckami. Začíname vŕtať vždy z vnútornej strany presne ako je to znázornené na videopostupe!

4. Následne sa vyvŕta aj druhá dierka rovnakým postupom ako v predošlom bode.

5. Prevŕtaný necht poriadne opilníkujeme a kefka na prach nám odstráni vytvorený „neporiadok“.

6. Až teraz môžeme nechty nalakovať. Vrchný lak nikdy neaplikujeme pred vŕtaním, lak by nám celý popraskal! Na záver ešte vložíme vybratý piercing a upevníme. Hotovo!

Postup zdobenia sa Vám môže javiť ako trochu viac prácnejší, ale je ľahký a komplikácie nemôžu nastať nikde okrem vŕtania. Okrem toho sa takéto zdobenie vyznačuje nekopírovateľnou originalitou, pretože máloktoré ženy sa rady púšťajú aj do takýchto experimentov. Skvelým bonusom je, že piercing si môžete hocikedy vymeniť, veď dierku tam máte permanentne.

Obsah blogu