Nanechty.sk

Imidžové pruhy vďaka vejárovitej technike

Možno viac prácnejšia a trochu odvážnejšia technika zdobenia, ale má svoje čaro a zaslúži si miesto v nechtovom dizajne. Hovoríme o maľovaní pruhov na nechty pomocou štetca, ktorý tak trochu rozstrapatíme na nepoznanie. Technika nie je náročná na pomôcky a čas, avšak si vyžaduje praktickosť. Ak sa naučíte robiť pruhy na nechty, techniku si obľúbite a rady ju zopakujete. Metóda nekričí extravaganciou a nepotrebuje žiadne ozdoby na nechty. Umenie miešať farbami dominuje v postupe a krása, ktorá je v jednoduchosti je nenahraditeľná.

Čo budeme potrebovať

Aby sme si vytvorili nádherné pruhované nechty, pripravíme si niekoľko potrebných pomôcok. Nie je toho vôbec veľa. Ide o farebné laky alebo UV gély, s ktorými namaľujeme pruhy. K tomu pridáme dva priesvitné laky, ktoré potrebujeme ako podkladový a vrchný fixovací náter. Nezaobídeme sa bez štetca, kde veľkosť 4 bude pre vás najvhodnejšia. Štetinky by mali byť čo najtenšie, takže sa snažíme prispôsobiť čo najlepším nástrojom na maľovanie. Dosť si pomôžeme aj ochrannými pomôckami. Páskou oblepíme okolie nechtu alebo na očistenie prstov použijeme olejček na nechty. Máme celé príslušenstvo, tak pusťme sa teda do práce!

[pb_video type=”youtube” src=”https://www.youtube.com/embed/pmcF6czRgx4″][/pb_video]

 

Jednotlivé kroky

1.

Na začiatok si nalakujeme nechty základným náterom, ktorý bude pôsobiť ochranne, a zároveň vytvorí ideálny podklad pre nasledujúci postup. Na tento úvodný náter použijeme priesvitný podkladový lak, ktorý obsahuje pre necht prospešné látky a poskytuje mu výživu.

2.V druhom kroku budeme postupovať maľovaním na nechty. Akú farbu milujete? Takú si vyberte, ale predsa len skúste zvoliť odtieň, ktorý je výrazný a vynikne pod pruhmi. Samotná technika ponúka zaujímavú možnosť učiť sa miešať farbami a vytvárať stále nové obrazy. Skombinovať dva až tri farby úplne postačí, nech to príliš nepreženiete a nepôsobí to ako gýč.

3.Po aplikovaní dobre zvoleného odtieňa nečakáme, kým farebný lak alebo UV gél zaschne. Hneď si vezmeme štetec a pustíme sa s ním do práce. Pozor, štetec musí byť poriadne rozstrapkaný rovnako ako to vidíte na videopostupe! Medzi jednotlivými prameňmi štetiniek musia byť dostatočné medzery. Prečo? Pochopíte to v ďalšom kroku.

4.Na vhodnú podložku si nalejeme tri malé farebné kaluže, ktoré sa majú postarať o pruhy, preto ich nevylejeme hocikde. Dbáme o zachovanie čistej a nezmenenej konzistencie. Jedna z farieb by mala ostať identická s podkladovou farbou na nechte.

5.Teraz použijeme rozstrapkaný štetec a koncovú časť štetiniek jemne namočíme do prvej farby. Omočeným štetcom vytvoríme prvé pruhy. Vždy striedame smer zľava doprava, a potom naopak! Toto pravidlo ma význam, aby sa farby nezlievali.

6.Pokračujeme rovnakým maľovaním druhou farbou. Teraz môžeme použiť identickú farbu, aká je na podklade. Držíme sa predpisu zachovávania smeru! Potom to opäť zopakujeme poslednou farbou, pokiaľ ste si toho pripravili viac, postupujte rovnako.

7.Na záver si čerstvo namaľovaný necht zafixujeme, použijeme priesvitný vrchný lak alebo číry UV gél. To sa týka pre dámy, ktorých zdobia gélové nechty.

Tip na záver:

Vejárovitá technika maľovania pruhov na nechty sa môže javiť o niečo náročnejšia ako hociktoré iné spôsoby zdobenia. Aj napriek tomu je zaujímavá a každopádne s takto skrášlenými nechtami budete v spoločnosti priateľov a kolegov skutočne výnimočná. Pokiaľ patríte medzi opatrnejšie typy a máte pred prácou rešpekt, môžeme vám odporučiť tréningový prst. Dáte si naň pokusné nechty a môžete skúšať maľovať a tvoriť tie najkrajšie farebné kombinácie. Takisto ho môžete využiť aj pri tréningu ostatných metód, čiže sa vám určite zíde.

Obsah blogu

Správne založená šablóna

Založenie formy

Často si kladiete otázku: Ako založiť šablónu na nechty? Verím, že po prečítaní tohto postupu vám bude všetko jasné. Ide o návod na založenie samolepiacej

Čítať ďalej