Nanechty.sk

Kvapky plné farieb pre vaše nechty

Maľovanie nechtov kvapkaním je ďalšou z jednoduchých a na čas nenáročných metód ako sa pohrať a skrášliť si ruky výnimočným spôsobom. Chcete skúsiť niečo iné, ľahké, ale zároveň originálne? Čo tak namaľovať si nechty kvapkaním? Možno to znie ako príliš pracné, ale opak je pravdou. Na dizajne najviac oceníte jeho multikoloritu, ktorá nie je zbytočne prekombinovaná. Skôr platí, že v jednoduchosti je krása a to doslova! Ak sa rozhodnete pre odlišnú farbu na každý necht, tak sa vám celé ruky rozsvietia, prekvapíte okolie, a pritom sa ani veľa nenadriete. Neveríte? Tak sa na to spoločne pozrime.

Nenáročná a populárna

Metóda zdobenia nechtov kvapkaním sa stala populárna kvôli svojej pestrosti a jednoduchosti. K tomuto ľahkému postupu nám postačí zopár pomôcok a umenie kombinovať farbami. Nutnosťou k tejto technike je zdobiace pero. Či už použijete plastické alebo drevené pero , podstatné je, aby ste ho mali neustále k dispozícii. K tomu si ešte pripravíme farebné laky alebo UV gél. Čím viac farieb použijete, tým bohatší bude konečný výsledok práce.

[pb_video type=”youtube” src=”https://www.youtube.com/embed/p3UA3pXgwnI”][/pb_video]

 

Vďaka guľôčkam na zdobiacom pere si pohodlne nakvapkáte laky respektíve UV gély a predídete nepodarkom pri tvorení vzorov. Aby sme doplnili potrebnú výbavu, tak si ešte zaobstaráme priesvitné laky. Budeme ich potrebovať na podkladovú, a takisto aj vrchnú vrstvu. Sami vidíte, že tých prípravkov nám netreba vôbec veľa. Je to časovo a finančne nenáročná štýlová technika.

Krok za krokom

1.Techniku zdobenia začíname ochranným náterom. Najprv na nechty aplikujeme priesvitný podkladový lak, vďaka ktorému si ošetríme lôžko a pripravíme základ pre následný postup. Ak chceme pomôcť dlhšej trvácnosti, tak aplikujeme aj druhú vrstvu.

2.V ďalšom kroku používame zdobiace pero. V žiadnom prípade nepožívame inú náhradu! S iným predmetom nie je možné správne nakvapkať farebný lak alebo UV gél, aby vytvorili požadovaný obrazec. Zdobiť môžeme oboma stranami aj napriek rozdielnej veľkosti guľôčky, avšak všetko záleží od konkrétneho vzoru. Nechajte priestor svojej fantázii a tvorivosti.

3.Farebné laky alebo UV gély kombinujeme tak, ako nám to vyhovuje. Na jeden necht si pokojne môžete nakvapkať aj viac farieb, takto vygradujete pestrosť na maximum.

4.Na záver ešte natrieme na namaľovaný motív vrchný priesvitný lak rovnako ako to vidíme na videopostupe. Teraz nebude mať vrchný lak iba ochrannú funkciu , ktorého úlohou je postarať sa o jeho trvácnosť, ale rovnako vám zabezpečí pekný mokrý vzhľad.

5.Rovnakým spôsobom urobíme tento postup na každom jednom prste a nezabúdame na možnosť kombinovať farby. Hotovo! Naučili sme sa ďalšiu zaujímavú techniku.

Ak ste si pozorne pozreli video, tak si vyskúšajte tento skvelý spôsob nechtového dizajnu a uvidíte naživo, prečo je maľovanie kvapkaním na nechty takou obľúbenou metódou. Nemusíte si nechty ozdobiť iba takýmto vzorom, ktorý sa nachádza na videu. Trošku sa pohrajte s fantáziou a predstavte si nejaký pekný motív, ktorý vás bude charakterizovať alebo ktorým niečo poviete okoliu. Nakvapkať na nechty sa dajú všelijaké bodky, čiarky a iné „útvary.“ Necháme už na vás pre aký nápad sa rozhodnete. Prajeme veľa bohatej inšpirácie a radosti do práce.

Obsah blogu

Modelujeme akrylové nechty

Akryl bol prvým materiálom, ktorým sa začali predlžovať nechty. Akrylové nechty sa často nesprávne označujú ako porcelánové či živicové. Sú pevnejšie a tvrdšie ako gélové.

Čítať ďalej