Nanechty.sk

Umelé nechty na nohách

Gélové nechty na nohách sa stávajú čoraz žiadanejšie a nie len v letných mesiacoch.Máme síce upršané leto, ale to nás neodradí od nosenia ľahučkých topánok, či sandálov. Pocit pri prechádzaní sa len tak na boso po trávičke, alebo pláži je nádherný. S krásnymi nohami a nechtami, ktoré pôsobia ako šperk budete mať zaručene úspech.

Mnohokrát práve umelé nechty môžu pomôcť pri zarastaní nechtov. Deformované nechty po infekciách alebo mechanických poškodeniach môžu vďaka umelým nechtom konečne dopriať ich majiteľkám spokojný pocit a odvahu na nosenie otvorenej obuvi, ktorú pre nevzhľadné nechty na nohách často odmietali nosiť. Umelé nechty na nohách spĺňajú nielen estetické požiadavky, ale pre mnohé ženy sú už samozrejmosťou zdravé, upravené chodidlá a nechty. Nové technológie umožňujú vytvárať rôzne vzory i štýly a materiály použité pri modelácii môžu chrániť nechty pred zranením a ukryjú nedostatky.

Pravidlá pri modelovaní nechtov na nohách

  • modeláciu na nohách sa vykonávjte len na zdravých nechtoch
  • nechty musia byť vopred pripravené suchou pedikúrou
  • mokrá pedikúra musí byť vykonaná minimálne deň vopred
  • neodporúča sa pred modeláciou namáčať chodidlá vo vode
  • umelý necht sa lepí v prípade potreby len na palec (ak je nutné ho predĺžiť, alebo upraviť nevhodný tvar nechta)
  • pedikérske gély sa na nechty len natierajú, nevytvára sa C-oblúk, ako na rukách

Postup pri modelovaní nechtov na nohách

Chodidlá umyte v antibakteriálnom roztoku, alebo antibakteriálnym mydlom a dôkladne vysušte. Na nechty nastriekajte antiseptický sprej a povrch nechtov zdrsnite jemným pilníkom, alebo bielou hubkou tak, aby boli dokonale matné. Elektrickú brúsku používajte veľmi jemne a opatrne.
Zarovnajte tvar nechtov a v prípade potreby nalepte umelý tip na pedikúru, ktorý vyberajte podľa zodpovedajúcej veľkosti. Prebrúste prechod tipu do stratena a zdrsnite ho pilníkom. Tip lepte len na palec!
Medzi prsty vložte oddeľovač prstov presne tak ako pri bežnom lakovaní nechtov. Na prírodnú časť nechtov naneste primer pre zlepšenie priľnavosti. Na všetky nechty naneste stavebný gél v tenkej vrstve. Vyhnite sa kontaktu s okolitou kožičkou.
Položte UV lampu na zem, predsa len je to pohodlnejšie ako ju držať v rukách, alebo vykladať nohu na stôl. Vsuňte nohu a nechajte vytvrdiť 2 minúty. Na všetky nechty naneste rovnomerne buď kamuflážny UV gél alebo ružový mliečny UV gél a nechajte v UV lampe 2 minúty.
Ak chcete mať na nohách francúzsku manikúru neotierajte výpotok a naneste na špičku nechtov biely gél pomocou tenkého štetca, alebo zdobiacim perom. Opäť vytvrďte v UV lampe 3 minúty.
Na záver naneste ružový alebo číry gél a nechajte vytvrdiť v UV lampe 4 minúty. Odstráňte výpotok čističom. Ak ste nezaliali ozdoby do gélu, môžete ich aplikovať aj na záver, nalepte 3D samolepky, alebo štrasové kamienky a zafixujte ich dvoma vrstvami laku.

Modelácia nechtov na vašich nohách vydrží približne 2 mesiace, pretože nechty na nohách rastú oveľa pomalšie ako na rukách. To znamená, že môžete mať krásne nechty na nohách nielen počas leta, ale aj cez plesovú sezónu a pre dobrý pocit aj celý rok . Ponuka motívov zdobenia je rovnako bohatá, ako pri modelácii gélových nechtov na rukách. Fantázii sa medze nekladú, no ak si zvolíte príliš členité 3D zdobenie, môže vám to prekážať v topánke.

Nehrozí zvýšený výskyt plesní?

Predídete tomu správnou dezinfekciou nôh. Dôležité je používať gély a prípravky špeciálne určené na nohy. Na trhu sú dostupné Pedi Builder gély, v ktorých sú zakompované fungicídne prípravky, ktoré slúžia hlavne na prevenciu.

Obsah blogu