Nanechty.sk

Mokrá pedikúra po lete

Chýbajú vám dni plné vody, slnka a relaxu? Aj napriek tomu, že sa nám výrazne ochladilo, takýto wellness si môžete dopriať aj sama doma. Leto so sebou prináša nie len množstvo zážitkov a pekných spomienok, no takisto si vaše telo vyžaduje dostatočnú regeneráciu a nabranie nových síl. Nie len vlasy a telo si zaslúžia hydratáciu a oddych, no takisto aj nechty. Tie sú vizitkou vášho života, preto je nutná dôkladná manikúra. Môžete si vyčarovať krásne prírodné alebo gélové nechty, ktoré neuniknú žiadnemu závistlivému pohľadu žien. Avšak nezabúdajte na tie malé krásy aj na nohách. Pedikúra je veľmi dôležitá nie len z estetického hľadiska, no najmä zdravotného. Doprajte svojim nohám pár minút domácej „dovolenky“!

Prečo mokrá pedikúra?

Mokrá pedikúra je výborný spôsob ako si skrášliť svoje nohy, no zároveň ako im dopriať dostatok starostlivosti, ktorej si zaslúžia. Občas si neuvedomujeme ako sú naše nohy každodenne namáhané, a preto mnohokrát zabúdame sa o ne dostatočne starať. Ak máte pocit únavy a vyčerpania, tak sa nečudujte. Často sa za tým skrýva zanedbaná starostlivosť o tieto naše zázraky. Prečo voliť mokrú pedikúru? Voda totiž pôsobí liečivo na ľudský organizmus, a takisto rozmočí kožu. Môžete sa jednoducho zbaviť prebytočnej a nepeknej kože na pätách. Takisto čistí miesta pod nechtami, kde sa nachádza množstvo baktérií. Pri rôznych úrazoch môže dôjsť k znečisteniu a vznikajú tak plesňové ochorenia nechtov. Avšak aj tohto problému sa dá zbaviť, ak vymeníte obyčajné laky za protiplesňový prípravok na nechty. V každom prípade je vhodné sa vyhnúť takýmto nepriaznivých vplyvom.

Studené nohy

Trápia vás studené nohy a ruky? Vaše telo nie je dostatočne prekrvené, preto ho trošku rozprúďte. Ako? To je ďalšia výhoda, ktorú vám ponúka mokrá pedikúra. Má viacero funkcií, preto okrem toho, že predídete infekciám na kúpaliskách a zbavíte sa tak problému studených nôh, môžete mať krásne upravené nechty v štýlových lodičkách. Nepotrebujete žiadne tabletky na prekrvenie organizmu, ale vďaka kúpeľu nôh si prírodnou cestou dožičíte zdravia a relaxu, ktoré vaše telo potrebuje po celom únavnom týždni.

Pozor diabetici!

Ak nepatríte do skupiny diabetikov, tak sa nemáte čoho obávať, pretože vám mokrá pedikúra zabezpečí perfektnú starostlivosť o vaše nohy a nechty. Avšak diabetici pozor! Kvôli zdravotnému stavu cukrovkára sa neodporúča tento typ starostlivosti. Používa sa tu špeciálny skalpel, ktorý nie je najšetrnejší voči telu diabetikov. Takisto ak trpíte kardiovaskulárnymi problémami, tak je suchá pedikúra pre vás ako vyšitá. Síce si neužijete príjemný pocit namáčania nôh v teplej a voňavej vode, ktorý vám pripraví vaňa na mokrú pedikúru, no aspoň vaše nohy budú pôsobiť čisto a hladko.

Ako na mokrú pedikúru

Našli ste si cez víkend čas na menší relax a chcete si spraviť dokonalú pedikúru? Dôležitá je vanička na mokrú pedikúru, do ktorej môžete nasypať soľ do kúpeľa alebo rôzne aromatické oleje. Vložte si doň svoje nohy, oddychujte a nechajte svoje kožu dostatočne rozmočiť. Ďalším krokom je odstránenie hrubej odumretej kože. Aby ste sa jej dokonale zbavili, budete potrebovať orezávač kože alebo žiletku na pedikúru. Manipulujte s nimi opatrne! Na šetrnejšiu starostlivosť sa používa pemza s kefkou či pílnik na nohy. Nimi môžete jemne zbrúsiť vaše neupravené päty. Na záver ošetríte svoje nohy krémom. Najlepšie je použiť hydratačný krém na nohy, ktorý pôsobí antimykoticky a antibakteriálne.

Ozdob sa!

Načerpali ste nové sily a už máte chuť pracovať? Nezabudnite ešte na poslednú fázu, ktorú muži nemusia absolvovať. Dokonca by sme boli rady, keby to muži ani nikdy neabsolvovali. Hovorím o lakovaní. Ozdobte si svoje nechty podľa vašich predstáv. Voľte farebný lak alebo ak máte chuť experimentovať, tak môžete vyskúšať vodolepky. Voľte nejaké ornamenty, ktoré budú pôsobiť elegantne a štýlovo. Prajem Vám príjemné víkendové skrášľovanie sa.

Obsah blogu

Sušené kvety na nechtoch

Francúzska manikúra

Jedným z najžiadanejších zdobení je francúzska manikúra. Na nechtoch pôsobí decentne a určite ňou nič nepokazíte. Ale aj takto upravené nechty môžete jemne prizdobiť. Ponúkam

Čítať ďalej
Zdobenie nechtov farebným lakom

Letné zdobenie nechtov

Počas teplých letných dní vyberáme na nechty zväčša pestré a výrazné farby. Zdobenie je často nenáročné, no nápadné. Ponúkam niekoľko tipov, ako si nechty skrášliť

Čítať ďalej