Nanechty.sk

Gélové nechty so sušeným listom

Sušené listy, ako aj sušené kvety si nenašli veľkú obľubu v nechtových salónoch možno práve preto, že manipulácia s nimi nepatrí k tým najjednoduchším. Je treba ich poriadne zaliať do UV gélu a treba zvýšiť opatrnosť pri brúsení povrchu nechtov. Ponúkame vám teda video návod, ako zdobiť nechty sušeným listom.

Na zdobenie nechtov budeme potrebovať sušený list a glitre. Ozdoby nanášame na pripravené gélové nechty, ktoré boli prebrúsené a predĺžené tipami alebo na šablónku. Na prírodnom nechte nesmie chýbať primer a na celom povrchu nechtov podkladový UV gél. Ten necháme v UV lampe vytvrdnúť. V tejto fáze si môžeme primerať sušený list a nožnicami odstrihnúť ten správny tvar a veľkosť.

Keďže ozdoby vkladáme do nevytvrdnutého UV gélu, nanesieme si stavebný UV gél v tenkej vrstve. Tento UV gél nanášame tak, aby sa nedotýkal nechtovej kožičky. Zle nanesenie UV gélu je častou príčinou odlupovania UV gélu. Na tento gél štetcom nanesieme glitre. Glitre jemným tlakom štetca, vložíme do UV gélu. Necháme v UV lampe 2 minúty a nanesieme opäť vrstvu stavebného gélu. Do tejto vrstvy vložíme sušený list a necháme v UV lampe 2 minúty. Očistíme výpotok a pilníkom zabrúsime okraje, čím začistíme vytŕčajúce časti listu. Nanesieme stavebný UV gél a dáme do UV lampy na 2 minúty. Čističom gélu utrieme výpotok a prebrúsime nerovnosti. Na záver nanesieme tenkú vrstvu vrchného UV gélu, necháme v UV lampe 2 minúty a utrieme výpotok.

[pb_video type=”youtube” src=”https://www.youtube.com/embed/3nGmuubFcW0″][/pb_video]

Platí, že pri nanášaní UV gélu je nevyhnutné dbať na to, aby sa nedotýkal nechtovej kožtičky. Ak vám gél zatečie ku kožičke, pomôžte si tenším štetcom, ktorý namočíte do čističa gélu a oblasť okolo kožtičky prečistite. Mne na to slúži štetec na gél č. 2. Rovnakým spôsobom začistíte i oblúčik z bieleho gélu pri francúzskej manikúre.

Obsah blogu

Fiberglass nechty

Už ženy v starovekej Číne si nalepovali na vlastné nechty ryžový papier, aby nechty spevnili. Táto manikúra sa dostala z francúzska do USA roku 1930,

Čítať ďalej