Nanechty.sk

Originálne ombré nechty

Zapáčila sa vám technika, ktorá pobláznila už takmer každú jednu z nás? Páčia sa vám ombré nechty, ale chcete ich niečim ozvláštniť? Výborne, ste na správnom mieste. Ponúkam vám postup, vďaka ktorému si vyčarujete originálne ombré nechty, ktoré ste ešte nevideli vo svojom ženskom okolí. Je to síce zdobenie časovo náročnejšie, no jarné víkendy sú presne stvorené na takéto skrášľovacie úpravy. Nemajte obavy a vyskúšajte takéto fialové zdobenie.

Postup:

1.V prvom rade si nanesieme lak fialového odtieňa na nechty. Po jej uschnutí si obalíme prsty ochrannou páskou. Dávame ju tak, aby nezasahovala do oblasti nechtov, no takisto aby sme si neušpinili prsty.

2.Pripravíme si hubku a 3 laky rôznych farieb (tmavofialová, fialová a biela). Tie nanesieme na hubku od najtmavejšej farby po najsvetlejšiu. Ide o populárnu techniku nazývanú aj ombré nechty. Pôsobia štýlovo a pestro. Pre výraznejší vzhľad tento úkon ešte raz zopakujeme.

[pb_video type=”youtube” src=”https://www.youtube.com/embed/r5WoGPO7Gt8″][/pb_video]

 

3.Po uschnutí zafixujeme ombré zdobenie priesvitným lakom. Je dôležité, aby bol povrch číreho laku dostatočne tvrdý a pripravený na ďalšie skrašľovacie kroky.

4.Teraz si zoberieme zdobiace pásky, ktoré aplikujeme na nechty. Budeme potrebovať pinzetu, pomocou ktorej tak nalepíme pásky rovno. Prstom jemne pritlačíme a prípadne upravíme vzniknuté nedostatky. Rovnakým spôsobom ich nanesieme na všetky nechty.

5.Opäť sa vrátime k ombré technike. Túto metódu nanášania troch lakov na hubku zopakujeme, avšak pozor! Tentokrát nanášame lak v opačnom poradí od najsvetlejšej po najtmavšiu. Hubku aplikujeme jemným poklepkávaním a nanášame viac laku, aby farby boli výrazné a dosiahli sme tak vytúžený efekt. Preto môžete 2x naniesť túto kombináciu, nech sú farby žiarivejšie a sýtejšie.

6.Zdobiace pásky nakoniec odstránime pomocou pinzety. Vyhnete sa tak rozmazaniu či inému poškodeniu zdobenia. Nezabudnite odstrániť ochrannú fóliu alebo obal, ktorý vám počas zdobenia výborne poslúžil a ušetril vám čas. Inak by ste sa museli trápiť ešte odstraňovaním zbytočného laku na prstoch s odlakovačom.

7.Záver každého zdobenia končí fixáciou. Nanesieme priesvitný lak a môžeme tak vyraziť do mesta.

Obsah blogu