Nanechty.sk

Žiarivé kryštálové nechty vďaka kuchynskej soli

Teraz si predstavíme jedinečnú techniku zdobenia. Jedná sa o vytvorenie kryštálových nechtov, s ktorými budú vaše ruky dokonale žiariť všade, kde len prídete. Ako dosiahnuť tento excelentný efekt? Podarí sa nám to vďaka použitiu obyčajnej kuchynskej soli, ktorá nám spolu s prípravkami nechtového dizajnu vytvorí krásne kryštálové nechty.

Ako sa teda dopracovať k tomuto unikátnemu dizajnu a aké pomôcky použiť? Na to sa teraz spoločne pozrieme. Ako návod nám výborne poslúži aj video s priebehom celého postupu.

Čo budeme potrebovať k zdobeniu :

Ako sme už spomínali na začiatku, kryštálový efekt dosiahneme pomocou kuchynskej soli. Najlepšie vlastnosti pre tento postup má jodidovaná morská soľ, ale postačí aj obyčajná, ktorá je bežne dostupná v ktorýchkoľvek potravinách. Jej samotné použitie si vysvetlíme neskôr. Ďalšou dôležitou pomôckou bude biely lak na nechty. Tu chceme zdôrazniť, že sa nesmú používať UV gély, nakoľko soľ nesmie vôbec ísť pod UV lampu! A nakoniec použijeme vrchný lak, ktorý má pri tejto práci dva významy. Prvým je ochranná funkcia a druhým je vytvorenie kryštálového efektu. Pomôcky máme, tak sa pusťme do zdobenia.

[pb_video type=”youtube” src=”https://www.youtube.com/embed/Oq3cBxLQ1xQ”][/pb_video]

 

Krok po kroku

1.Postup začíname nalakovaním nechtov. Použijeme biely lak na nechty, ktorý nám vytvorí dokonalý podklad. Už samotný lak má nádherný žiarivý efekt. Skúšať iné farby ako bielu nie je vhodné, nakoľko soľ najlepšie vynikne na bielom podklade.

2.Kľudne si nalakujte necht aj druhýkrát. Dve vrstvy laku obohatia bielu farbu.

3.Nečakáme kým lak uschne, ale práve naopak. Na čerstvý náter začneme sypať soľ. Snažíme sa posypať celú plochu nechtu. Hustotu zdobenia si už vyberte, akú chcete.

4.Na záver nám perfektne poslúži vrchný priesvitný lak, ktorý zafixuje celé zdobenie. Pred týmto náterom ešte zdobenie nežiari, ale vrchný lak ho krásne vyšperkuje.

Vidíte samé, že postup nie je absolútne zložitý. Zaberie nám iba chvíľu času a nevyžaduje ani žiadny tréning. Takisto nám stačia dva laky na nechty a soľ, ktorú pravdepodobne máte doma aj teraz. Jednoduché tri kroky, ktoré určite zvládnete celkom ľahko a lacno, tak prečo to nevyskúšať?

Obsah blogu