Nanechty.sk

Rýchle zdobenie na svadbu

Čakajú vás svadobné akcie a vy neviete, kde vám hlava stojí? Chcete vyzerať krásne, ale nemáte čas a chuť na špeciálne úpravy u profesionálov? Ušetrite peniaze a čas vytvorením jednoduchého a rýchleho zdobenia nechtov. Nepotrebujete žiadne kurzy či školenia. Za pomoci pečiatky to hravo zvládnete aj samé doma.

Postup:

1. V prvom kroku si natrieme nechty priesvitným lakom. Ak máte neupravené okolie nechtov, tak použite zatlačovej nechtovej kožičky. Pomocou neho sa šetrne zbavíte neupravenej kožičky, na ktorú môžete aplikovať aj olejček na upokojenie a regeneráciu.

2. Vezmeme si šablónu na pečiatkovanie, ktorú si najprv pretrieme, nech sa zbavíme prípadnej nečistoty. Na požadovaný vzor aplikujeme biely lak a zotrieme ho pomocou stierky. Stierka nám pomáha odstrániť vrchný nadbytočný lak zo šablóny, aby sme dosiahli zaujímavý čipkovaný motív.

[pb_video type=”youtube” src=”https://www.youtube.com/embed/QKuB6jUfYMY”][/pb_video]

 

3. Teraz si pripravíme pečiatku, ktorú priložíme na vzor. Motív tak prenesieme z pečiatky na necht. Zdobíme sprava-doľava, aby sa biele čipky dostali na celý povrch nechta bez problémov.

4. Ak ste si okolie nechtov nezakryli, tak zbytok laku odstránime odlakovačom a bežnou vatovou tyčinkou.

5. Na dozdobenie potrebujeme strieborný lak, ktorým vytvárame lem na okraj čipky. Zdobiacim perom vytvoríme jemnú bodku, kde nanášame hrubšiu vrstvu strieborného laku. Na záver skrášľovania nanesieme tenké čiary, vďaka ktorým vznikne decentný biely kvietok. Ak lak dostatočne “uschne”, tak zafixujeme zdobenie priesvitným lakom.

Obsah blogu