Nanechty.sk

Akryl liquid

Kto robí akrylové nechty určite vie, že bez liquidu sa nezaobíde. Acrylic liquid je tekutina, ktorá sa mieša s akrylovým práškom a touto hmotou sa predlžujú nechty. Nazýva sa tiež tvrdidlo na akryl, pretože bez neho akryl nevytvrdne. Kvalita akrylových nechtov závisí od kvality liquidu. Ale pri tomto výbere vás môže zmiasť priveľa nepravdivých komentárov na rôznych diskusiách. Dobre viete, že akryl tvrdne na vzduchu a UV lampa tu nieje potrebná. No mnohých mätie pojem UV liquid. Čo to je? Tvrdne v UV lampe?

UV liquid na akrylové nechty

Diskusia práve o tomto produkte ma naozaj pobavila. Vraj UV liquid tvrdne v UV lampe. Omyl! To, že tento produkt má v názve UV neznamená, že tvrdne v UV lampe! UV liquid je fialový, čo zabraňuje zožltnutiu akrylových nechtov. Takže UV liquid má UV ochranu, ktorá zabraňuje neestetickým zmenám farieb nechtov. Z toho dôvodu je v jeho názve UV. Biela špička s použitím UV liquidu ostane bielou aj po niekoľkých týždňoch a farebný akryl bude žiarivejší. Toto tvrdidlo na akryl je síce drahšie, no v tomto prípade sa určite oplatí investovať.

Akrylový liquid bez zápachu

Nazývaný i bezzápachový liquid. Keďže liquid nepríjemne zapácha, je nevyhnutné pracovať s ním v dobre vetranej miestnosti. Niektorým ľuďom nepomôže ani vetranie a objaví sa u nich precitlivelosť v podobe bolestí hlavy či nutkanie na zvracanie. Riešením je používať pri práci liquid bez zápachu, ktorého nepríjemný zápach je značne redukovaný.
Ideálnou kombináciou je UV liquid bez zápachu.

Liquid pre profesionálov

Aj napriek tomu, že je v názve uvedené, že tento liquid je pre profesionálov, nehovorí to nič o jeho kvalite. Nemusí ísť o UV liquid či bezzápachový liquid. Jeho názov nás upozorňuje na to, že je určený pre skúsené nechtárky, ktoré chcú, aby akryl čo najrýchlejšie vytvrdol. Profesionálny liquid po zmiešaní s akrylovým práškom rýchlo tvrdne. Jeho pravým opakom je liquid pre začiatočníkov, ktorý tvrdne pomaly a tak neskúsená nechtárka má dostatok času na vytvarovanie nechtov.

Prečo liquid zožltne?

Obyčajný, číry liquid na akrylové nechty môže zožltnúť. Tento liquid nemá UV ochranu a tak rovnako i samotné nechty ním modelované na slnku či svetle zožltnú. Pred zožltnutím ochránite liquid uskladnením v tme, alebo vo farebnej fľaštičke (najlepšie v zelenej fľaštičke). No samotné nechty pred zožltnutím neochránite. Môžete to iba zmierniť použitím nežltnúceho laku na nechty. Cena takého liquidu je nízka a lákavá, preto postačí tým, ktoré akrylové nechty chcú vyskúšať. Takýto liquid nieje vhodný na profesionálne modelovanie akrylových nechtov a ani do salónov.

Nezabúdajme na primer

Pred nanesením prvej vrstvy akrylu, natrite na nechty primer. Ten zabezpečí dokonalé odmastenie nechtov, chráni ich pred plesňami a zároveň vytvára pevnú väzbu medzi nechtom a akrylom. Primer nanášajte len na prírodné nechty a nie na umelé tipy na nechty. Akrylové nechty tak budú lepšie držať a ak dodržíte správny spôsob nanášania, nebudú sa vytvárať ani odchlipy.

Ak si zvolíte správny liquid a nezabudnete použiť primer, môžete sa tešiť vy i vaše zákazníčky z krásnych a kvalitných nechtíkov. Samozrejme len kvalitný materiál nestačí, nevyhnutná je aj zručnosť a prax.

Obsah blogu

Krakelovací lak na nechty

Praskajúce laky na nechty, alebo krakelovacie (z anglického slova crackle – praskanie) sú najhorúcejšou novinkou v oblasti nechtového dizajnu. Ak chcete byť kráľovnou párty, stredobodom

Čítať ďalej
Správne založená šablóna

Založenie formy

Často si kladiete otázku: Ako založiť šablónu na nechty? Verím, že po prečítaní tohto postupu vám bude všetko jasné. Ide o návod na založenie samolepiacej

Čítať ďalej