Nanechty.sk

Ako na dúhu s krakelovacím lakom

Dúha je čarovný prírodný úkaz, ktorý sa nám podarí vidieť len príležitostne. Ten nás dokáže vždy prekvapiť a nadchnúť nás jej nenahraditeľnou krásou. Nechať sa fascinovať týmto nádherným sfarbením sa môžete teraz aj vďaka unikátne ozdobeným nechtom, na ktorých budete dúhu nosiť. Teraz sa naučíme spôsob ako si urobiť tieto dúhové nechty.

Naša „dúha“ sa vytvára s použitím krakelovacieho laku. Existuje viacero metód ako pracovať s týmto skvelým prípravkom. My si predstavíme jednu z tých rýchlejších spôsobov.

Ktoré pomôcky použijeme

K vytvoreniu týchto dúhových nechtov úplne postačia laky na nechty. Aj keď ich bude o niečo viac, práca s lakmi je celkom jednoduchá, takže sa nemáte čoho obávať.

[pb_video type=”youtube” src=”https://www.youtube.com/embed/thy4DF-DTC0″][/pb_video]

 

Podkladový lak na nechty

Vďaka nemu si vytvoríme základnú vrstvu, ktorá je nutná.

Farebné laky na nechty

Farebných lakov použijeme až sedem, čiže budeme mať všetky farby dúhy pokope. Použijeme biely, ružový, oranžový, žltý, zelený, modrý a fialový lak.

Krakelovací lak na nechty

Potrebujeme ho v čiernom odtieni. Slúži na dokončenie motívu.

Vrchný lak na nechty

Táto pomôcka nám zafixuje celé zdobenie, a zároveň ho ochráni.

Špongia (alebo nejaká alternatívna pomôcka)

Poslúži na aplikovanie farebných lakov.

Ideme zdobiť

1.Postup zahájime základným náterom. Na tento náter použijeme podkladový lak.

2.Aby sme mohli pokračovať, počkáme na zaschnutie podkladovej vrstvy. Ak je zaschnutý, začneme na nechty aplikovať biely lak. Tento lak sa má postarať o žiarivosť dúhových farieb, takže sa necháme prekvapiť, či nastane sľubovaný efekt.

3.Teraz pokračujeme samotným vytváraním dúhy. K tomu použijeme špongiu alebo inú pomôcku, vďaka ktorej si jemne nanesieme všetky farebné laky na rôzne časti nechtu.

4.Ak máme plochu nechtu pestrofarebnú, môžeme naniesť čierny krakelovací lak, nazývaný aj praskajúci. Chvíľu počkáme, kým náter popraská a vytvorí dúhový obraz.

5.Na záver ešte zafixujeme celé zdobenie vrchným lakom. Vrchný lak je priesvitný, vykonáva ochrannú funkciu a dokáže nám dobre predĺžiť trvácnosť našich nechtíkov.

Tip na záver :

Ak chcete zdobenie nejako viac vyšperkovať, tak si pred záverečným zafixovaním môžete pridať na nechty rôzne ozdobné kamienky. Bude to pôsobiť honosnejšie.

Obsah blogu

Vianočné zdobenie nechtov

Blížia sa najkrajšie a najradostnejšie sviatky roka. Všetci sa snažíme, aby na Vianočnom stole nič nechýbalo, alebo aby čohosi nebolo nedostatok. Príbytky zdobíme rôznymi girlandami,

Čítať ďalej
Zafixovanie zdobenia

Zdobenie nechtov na vianoce

Blížia sa najkrajšie sviatky roka a vy hľadáte inšpirácie na jednoduché zdobenie nechtov? Farebnú kombináciu si môžete zvoliť podľa obľúbených farieb, prestierania, oblečenia alebo podľa

Čítať ďalej