Nanechty.sk

Primer na nechty

Často sa na fórach stretávam s otázkami čo je primer, na čo slúži a ako ho naniesť. Preto som sa rozhodla o ňom napísať niekoľko viet. Primer, nazývaný aj bonder, ultrabond či superbond sa používa pri gélových i akrylových nechtoch. Nanášame ho na prebrúsený prírodný necht po nalepení tipov. Jeho úlohou je otvoriť póry, dehydrovať a odmastiť platničku a tak ju pripraviť na dokonalé priľnutie nanášaného materiálu. Zároveň chráni prírodné nechty pred plesňami. Primer na nechty môže byť balený v praktickom pere s hrotom, alebo vo fľaštičke so štetcom, podobne ako lak.

Ako aplikovať primer?

Nanášame ho len na prírodný necht a to priloženým štetčekom. Pri aplikácii dávame pozor, aby sme nezasiahli nechtovú kožičku. Môžeme ho natrieť v dvoch vrstvách. Necht po nanesení ostáva lepkavý, preto dávajte pozor, aby sa tam nedostali nečistoty. Pod gélové nechty i akrylové nechty nanášame primer rovnako. Rozdiel je v ďalšej aplikácii materiálov. Kým UV gél natierame na suchý primer (počkáme pár minút), akryl dávame ešte na mokrý primer (hneď po jeho nanesení). Primer (bonder) môžeme použiť i ako podklad pod gél lak, alebo pod lak na nechty. Nedáva sa do UV lampy.

S kyselinou alebo bez kyseliny?

Primer na nechty s kyselinou je agresívnejší, no gél i akryl s ním držia na nechtoch mnohonásobne lepšie. Preto je vhodný pre tie ženy, ktorým gélové nechty zle držia. Nemusíte sa báť, kyseliny je tam toľko, aby necht nepoškodila. No na citlivé a tenké nechty je vhodnejší primer bez kyselín. Ten je šetrnejší a na citlivých nechtoch nepáli.

Musím použiť primer?

Primer nieje nutnosťou, no je profesionálne nevynechávať tento krok. Predsa nechcete mať nespokojné zákazníčky. A pleseň na nechtoch či odchlipy nie sú dobrou vizitkou a riskujete stratu zákazníčok. Taktiež odpadnutý necht po niekoľkých dňoch určite nepritiahne ženy práve do vášho salóna. S použitím primeru predídete spomínaným nepríjemnostiam a gél či akryl na nechtoch nepopraská a nechty vydržia dlhšie.

Alternatívou pri gélových nechtoch je podkladový UV gél nazývaný i primer UV gél, ktorý obsahuje výrazne menšie množstvo kyselín ako primer, takže je šetrnejší k nechtom. Nanáša sa v tenkej vrstve na prebrúsený a odmastený necht, ako na prírodný tak i na umelý. Tvrdne v UV lampe 2-3 minúty a plní rovnakú funkciu ako primer, no nechráni nechty pred plesňami.

Obsah blogu