Nanechty.sk

Ako používať gél lak

Veľkým letný trendom v zdobení nechtov je gél lak. Je to vlastne farebný UV gél vo fľaštičke so štetcom, podobne ako lak. Z tejto kombinácie vznikol aj jeho názov. Hustota gél laku je primeraná pohodlnému nanášaniu na nechty. Gél laky majú zároveň vysokú kryciu schopnosť, a tak na pekne namaľované nechty postačí i jedna vrstva farebného gél laku. Nezabúdajme, že ide o gél, presnejšie UV gél, takže každá vrstva gél laku musí vytvrdnúť v UV lampe a pri tomto tvrdnutí sa na povrchu nechtov vytvára lepkavý výpotok rovnako ako pri tvrdnutí iných UV gélov.

Gél lak, alebo lak na nechty?

S obyčajným farebným lakom na nechty má skúsenosti už každá žena. Veď ktorá z vás si nelakovala nechty? Dobre vieme, že ak vykonávame manuálnu prácu, lak na nechtoch sa začne rýchlo olupovať a nechty nevyzerajú vôbec príťažlivo a upravene. Aby lakovanie nechtov vydržalo čo najdlhšie je na trhu špeciálny gél lak. Pýši sa vlastnosťami UV gélu a praktickým nanášaním laku na nechty. Je dostupný v rôznych farbách, no najnovším trendom je glitrový gél lak. Výhodou gél lakov je, že ich môžete použiť na prírodné nechty, ale i na nechty predĺžené nechtovými tipami či na klasické gélové nechty.

Postačí gél lak a UV lampa?

Tak to určite nie! Ak chcete, aby vám takto namaľované nechty vydržali čo najdlhšie, potrebujete toho viac. Pred nanesením gél laku, musíte nechty odmastiť a prebrúsiť jemným brúsnym blokom. Samozrejme prach z nechtov odstránime. Tak na prírodné nechty nanesieme primer, aby gél lak lepšie držal, a aby boli nechty chránené pred plesňami.
Po úspešnom zvládnutí prípravy nechtov, sa môžeme pustiť do aplikácie samotného gél laku. Ako prvú vrstvu nanášame číry gél lak, zvaný nadlak a podlak alebo gél lak 2 v 1. Nanesieme tenkú vrstvu a necháme v UV lampe 2 minúty. Ako druhú vrstvu môžeme naniesť farebný gél lak, ktorý necháme v UV lampe vytvrdnúť rovnako 2 minúty. Očistíme lepkavý výpotok a podľa potreby zopakujeme nanesenie farebného gél laku. Na záver, ako poslednú lesklú vrstvu nanesieme opäť ten istý číry gél lak, ktorý sme použili ako podklad (tzv. nadlak a podlak) a v UV lampe ho necháme 2 minúty. Čističom gélu utrieme výpotok a nechtíky sú hotové.
Ak sa chystáte zdobiť nechty gél lakom, výhodnou kúpou by pre vás bola gél lak sada na nechty, v ktorej je všetko čo budete potrebovať.

Pri nanášaní gél laku sa riadime pravidlami ako pri nanášaní UV gélov. Čiže gél, resp. gél lak nesmie zatiecť k nechtovej kožtičke. Rovnako po ukončení práce je potrebné a vhodné aplikovať olejček na kožtičku a do pokožky rúk vmasírovať výživný krém.

Aj nechty maľované gél lakom môžete ozdobiť. Či už do gél laku vložíte kamienky, glitre, glitrový prach je len a len na vás a vašom vkuse. Nič ale nepokazíte ani jednofarebnými nechtami.

Obsah blogu