Nanechty.sk

Zdravé nechty, pekné nechty

Každá z vás túži mať krásne a zdravé nechty, ale mnohokrát dosiahnuť takýto efekt je pre vás doslova nemožné. Vyskúšali ste milión spôsobov, ale nie a nie sa dopracovať k vytúženému výsledku? Nenechajte sa nalákať na rôzne reklamné produkty, ktoré vám „vyčaria“ dokonalé nechty za dva dni. Jediným zázrakom je vaša dôkladná a kvalitná starostlivosť. Nájsť univerzálny návod na zdravé pekné nechty je ťažké, ale nie nedosiahnuteľné. Preto vám ponúkam základné body, pomocou ktorých sa dopracujete k úspešnému výsledku. Vaše nechty sa vám za to patrične odvďačia.

Doprajte si relax

O svoje telo sa výborne staráte, no mnohokrát zabúdate na malý detail akými sú nechty. Doprajte im wellness, aký si zaslúžia. Masírovaním rúk sa zvyšuje cirkulácia, čím podporujete ich rast. Vaša manikúra by mala vždy začínať krátkym kúpeľom rúk, kde si môžete pridať pár kvapiek citrónovej šťavy. Po 10 až 15 minútach vyberte ruky z vody, usušte ich a pripravte si nástroje na manikúru.

Odstránenie neželanej kožičky

Dôležitú pozornosť venujte kutikule alebo takzvanej kožičke, ktorá sa nachádza okolo nechtov, pretože jej poranením si môžete poškodiť nechtový koreň. Preto si ju nezatláčajte ostrými predmetmi (pilník, nožnice, rašpľa), ale využite na to špeciálny zatlačovač nechtovej kožičky určený špeciálne na tento váš problém. Po ošetrení aplikujte olej na kožičku, ktorý ju zmäkčuje a vyživuje.

Správne tvary

Aký tvar si máte vybrať? Vo všeobecnosti je známe, že ak majú ženy dlhé nechty, volia tvar štvorca, a ak ide o krátke nechty, tak sa volia skôr ohruhlé tvary. Ale ako na to? Skúste sa vyhnúť nožniciam, ktoré môžu spôsobiť ich odlupovanie. Pri tvarovaní využívajte výlučne pilníky a dbajte na to, aby ste pilníkovali len jedným smerom od okraja k stredu. Medzi najkvalitnejší patrí sklenený pilník na nechty, ktorý je aj svojim dizajnom najviac vyhľadávaný u žien.

Lak ako ochrana

Lakovanie je posledná fáza, ktorá podškrtne vašu krásu a originalitu. Pred samotným lakovaním nezabudnite na leštenie. Leštička na nechty sa postará nie len o dokonalý lesk, ale takisto vám lepšie udrží lak na nechtoch. Okrem rôznych výživných podkladových lakov môžete vyskúšať praskajúci, s ktorým zažiarite na akejkoľvek party.

Priprav svoje nechty na zimu

Prichádzajúca zima je záťažou pre samotný organizmus, preto zvýšte v tomto období aj starostlivosť o nechty. Chráňte sa rukavicami, a takisto použite špeciálny krém na ruky, ktorý dostatočne hydratuje vašu pokožku. Keďže v zime dochádza k spomalenému rastu nechtov, je vhodné, ak si ich skrátite a ochránite pred extrémnou zimou.

Nezabudni na vitamíny

Nechty sú zrkadlom vášho zdravia, preto treba dbať o správnu životosprávu. Strava výrazne vplýva na váš organizmus, preto treba prijímať vhodné vitamíny, aby ste sa okrem zdravia mohli pýšiť aj svojou krásou. Pretože len zdravé nechty sú pekné nechty. Za lámavé nechty môže nedostatok vitamínu D a za zažltnutie nechtov nedostatok vitamínu B12. Kalcium sa postará o odolnosť a kyselina listová o nerovnosť nechtov. Mnohokrát nás upozorňujú na choroby, ktoré nás môžu postihovať, preto žiadnu zmenu nepovažujte za banálnu.

Gélové nechty- cesta k dokonalosti

Ak ste zúfalé a vaše nechty nie sú podľa vašich predstáv, teraz je ten správny čas si naplniť svoje sny. Niekedy vám aj genetika bráni v tom, aby ste sa mohli pýšiť perfektnými pazúrikmi, preto v poslednou období sú módnym hitom gélové nechty. Takúto jednoduchú úpravu zvládnete aj sama doma. Sada na gélové nechty obsahuje všetko, čo vám sprístupní cestu dosiahnuť dokonalé nechty, po akých ste už dlhý čas túžili. Buďte originálna a vytvorte si „gélaky“ podľa vašich predstáv.

Obsah blogu

Ako naniesť UV gél

Na aplikáciu UV gélu použijeme plochý štetec. Na trhu sú štetce číslované č. 4(úzky), č.6 a č.8 (široký). Odporúčame manikérkam mať čo najviac rôznych štetcov,

Čítať ďalej

Brúsky na nechty

Nechtovú modeláciu si môžeme skrátiť tým, že budeme používať kvalitnejšie pomôcky. Stačí ak vymeníme pilník za brúsku na nechty a ušetríme sebe aj klientke minimálne

Čítať ďalej

Termo gél na nechty

Omrzeli Vás klasické jednofarebné UV gély a chcete skúsiť niečo nové? Určite ste vyskúšali množstvo rôznych farebných gélov, glitrový gél, neónový gél, či gél lak.

Čítať ďalej