Nanechty.sk

Odstraňovanie umelých nechtov

Postup na gélové nechty, či jednotlivé spôsoby zdobenia nechtov sa ľahko a rýchlo naučíte, no najťažšou vecou nieje samotné predlžovanie, ale odstránenie umelých nechtov. Ak si nieste istá, či si nepoškodíte vlastné nechty, zverte sa do rúk odborníčky, ktorá vám ich po odstránení aj ošetrí.

V prípade, že máte už nejaké skúsenosti, môžete si gélové nechty odstrániť aj sama doma. V žiadnom prípade ich neolupujte ani nestrhávajte! Vtedy najviac trpí prirodzený necht a môžete poškodiť nielen štruktúru nechtov, ale môže dôjsť aj k rôznym deformáciám. Najvhodnejšie je nechať nechty odrásť.

Gélové nechty odstránite jedine brúsením. Pred tým ako začnete gél obrusovať pilníkom, skráťte nechty pomocou gilotíny. Ak máte brúsku tak hrubšiu vrstvu gélu odstráňte ňou. Brúste opatrne a radšej nechajte na nechte tenkú vrstvu gélu, ktorý odrastie, ako by ste si mali poškodiť svoje nechty.

Akrylové nechty môžeme odstraňovať brúsením, podobne ako gélové nechty, no je tu aj jednoduchší spôsob. Mám na mysli použitie odstraňovača akrylu (acrylic remover). Veľmi často sa stretávam s otázkou, ako tento odstraňovač vlastne používať. Je to celkom jednoduché. Malé množstvo removeru nalejete do tzv. náprstkov, ktoré majú po obvode gumičku. Cez otvor s gumičkou, vsuniete do náprstka prst, z ktorého chcete odstrániť akryl. Pôsobením odstraňovača sa akryl uvoľní a zvyšky ľahko odstránite. Rovnako odstránite z nechtov aj soak off UV gél.

Po každom odstránení umelých nechtov, je nevyhnutné vmasírovať do nich olejček alebo ošetriť nechty kalciovým lakom, či inými prípravkami. Vhodná je masáž rúk, ktorá prekrví aj prsty a uvoľní napätie. Nechty tak rastú rýchlejšie a sú aj pevnejšie. Skvelým regeneračným trikom je aj parafínový zábal.

Obsah blogu

Plamene pre vášnivé dámy

Plameň ako symbol neutíchajúcej vášne je obľúbeným prvkom módnych návrhárov, majstrov v tetovaní a rovnako si získava popularitu aj medzi milovníčkami nechtového dizajnu. Ambiciózne dámy,

Čítať ďalej
Veľkonočné zdobenie nechtov máme hotové

Nechty na Veľkú noc

Keďže nie každá žena má na zdobenie nechtov dostatok času, ja vám chcem ukázať, že aj rýchle zdobenie nechtov môže vyzerať pekne. Základom nášho zdobenia

Čítať ďalej