Nanechty.sk

Biele škvrny ako signál nášho tela

Podobne ako čiary na dlani alebo črty tváre, aj nechty dokážu povedať veľa o zdravotnom stave. Ako majú vyzerať zdravé nechty? Necht má byť sýto bledoružový, pri koreni by sa nemali nachádzať zádery a povrch je ideálny v hladkom stave. Ak vaše nechty spĺňajú tieto atribúty, môžete si zablahoželať k prognóze pevného zdravia. Avšak zneistiť vás môžu aj občasné biele škvrny, ktoré nemajú čo robiť na nechtových lôžkach. Prečo sa tvoria a ako im predísť? Ak sa túžite zbaviť tohto nemilého problému, tak existuje mnoho účinných spôsobov, ktorých výsledok vám vyčarí úsmev na tvári.

Vznik bielych škvŕn

Biele škvrny na nechtoch, odborne nazývané leukonychia, sa tvoria v každom veku, v každom ročnom období a u oboch pohlaví. Je viacero príčin a názorov na ich výskyt, ktoré nie sú jednotné. Babičky nám často vravievali o chýbajúcich vitamínoch, s čím by mohla súvisieť teória o nedostatku vápnika. Známe sú aj názory o strese a neprimeranom vypätí, kedy bledne ružové sfarbenie a zráža sa do bielej škvrny. Ale čo si myslia odborníci? Profesionáli z kozmetickej brandže odmietajú tento názor a zhodujú sa na reakcii lôžka na možné zranenie z minulosti. Škvrna sa vytvára ako následok na buchnutie či náraz a po ich odrastení by mali byť nechty krásne a zdravé.

Pozor na úrazy!

Ak sa leukonychia prejaví ako odozva na úraz po manikúre či pedikúre, tak pôvod jeho vzniku nám je ihneď jasný. Jednoducho chráňte svoje nechty pred akýmikoľvek nežiadúcimi vplyvmi a poraneniami. V tomto prípade je škvrna ako keby modrinou na tele, čiže zvýšená opatrnosť je určite na mieste. Ak veríte teórii o nedostatku vitamínov a minerálov, potom by ste mali prehodnotiť jedálniček a rozhodnúť sa pre špeciálne výživové doplnky. Spestrenie stravy o prospešné suroviny vám nemôže uškodiť, ale práve naopak. Vhodná strava pozitívne vplýva nielen na poruchy akými sú biele škvrny, no takisto lieči lámavé nechty a iné zdravotné problémy. Pravidelné udržiavanie a starostlivosť o svoje telo vám zabezpečí nielen nádherné nechty, ale takisto aj husté pevné vlasy či jemnú pokožku.

Čo ak problém nemizne?

Vyskúšali ste už takmer všetko a nič nepomáha? Biele škvrny nie sú len estetický problém. Ak po vyskúšaní viacerých účinných spôsoboch prejavy nemiznú, nutná je návšteva lekára. Pri opakovanom vzniku sa nedá vylúčiť ani signál organizmu na nejaký zdravotný problém. Ak sa pridružia kožné príznaky alebo vypadávanie vlasov, môže ísť o vážnejšiu poruchu, ktorá si vyžaduje odbornú starostlivosť. Dôležité je umiestnenie škvrny na samotnom nechte a rovnako aj prst, na ktorom sa nachádza. Podľa toho môže lekár určiť diagnózu. Správny postup a predpísanie doplnkov výživy môže škvrny pomerne skoro odstrániť a nechty tak získajú svoju pôvodnú podobu.

Ozdoby na nechty zakryjú vaše nedostatky

Čaká vás večer dôležité stretnutie či rande s vysnívaným? Máte obavy, že tieto chybičky krásy ho vyplašia alebo vám navodia neistú a nepríjemnú náladu? Biele škvrny nezmiznú z jedného dňa na druhý. Ak chcete mať dokonalé nechty aj počas liečby vašich malých starostí, tak zvoľte vhodné ozdoby na nechty. Nehovorím, aby ste utekali do prvého nechtového štúdia, na ktorý narazíte, no postačia aj jemné vodolepky, s ktorými sa môžete pekne pohrať. Tento spôsob zdobenia je jednoduchý, rýchly, a najmä splní váš momentálny účel. Stačí ich odmočiť vo vode a následne zafixovať gélom alebo priehľadným vrchným lakom. Pre náročnejšie dámy, ktoré si vyžadujú výnimočnosť a originalitu, sú tu akrylové alebo gélové nechty, ktoré nielen zakryjú biele škvrny, ale takisto dodajú vašim nechtom elegantný vzhľad. Vyliečte sa a skrášlite svoje telo aj sama doma.

Obsah blogu

Akryl liquid

Kto robí akrylové nechty určite vie, že bez liquidu sa nezaobíde. Acrylic liquid je tekutina, ktorá sa mieša s akrylovým práškom a touto hmotou sa

Čítať ďalej