Nanechty.sk

Depilácia verzus žiletky

Každá z nás túži byť jedinečne krásna a originálna. Každá z nás sa dennodenne snaží dbať o dôkladnú hygienu a starostlivosť o svoje telo. Pretože krása vychádza najmä z našej prirodzenosti, aj keď si občas dopomáhame menšími skrášľovacími úpravami. Medzi základné úpravy, ktoré sa dotýkajú aj mužov, je depilácia či holenie rôznych častí tela. U žien je to o niečo komplikovanejšie, keďže okrem podpazušia musíme skosiť aj „trávniček“ na nohách a o intímnych partiách ani nehovoriac. Je to hádam najcitlivejšie miesto na našom tele, kde depilácia môže občas zabolieť. Chcete byť šetrné k svojmu telu, a takisto mať hebké a jemné nohy? Tak ktorú alternatívu voliť? Depilácia, žiletky alebo kombinácia oboch? Na túto otázku si môžeme teraz spoločne zodpovedať.

Zarastené podpazušie

Ste zúfalé a už vás nebaví ustavičné holenie sa v oblasti podpazušia? Či chceme alebo nie, jednoducho musíme. Je to totiž miesto, kde sa potu nezbavíme a kde je naše ochlpenie rýchlo rastúce. Odstraňovanie chĺpkov v podpazuší má nie len estetickú funkciu, ale takisto je dôležitá najmä z hygienického hľadiska. Chlpy udržiavajú pot a baktérie, čím dochádza k miernemu zapáchaniu. Určite tento nekomfortný pocit lepkavosti a pachu nie je príjemný ani vám a ani vášmu okoliu. Existuje na toto nejaké riešenie? Určite áno a ňou je depilácia. Pri žiletkách by ste museli absolvovať holenie každý druhý deň, čo sa pri depilácii voskom nemôže stať. Vytrhuje sa chlp aj s koreňom, čím sa jeho rast značne spomalí. Keďže sa jedná o výrazne citlivé miesta, môže to byť o niečo bolestivé. Čím rýchlejšie strhnete depilačný papier, tým pohodlnejšie a bezbolestnejšie to bude pre vás. Ak vám aj napriek tomu „nesedí“ vosková depilácia, voľte svoje klasické žiletky.

Ako docieliť hebké nohy?

Výborným spôsobom na odstránenie neželaného ochlpenia na nohách je zaručene depilácia voskom. Ide o bezbolestné odstraňovanie chĺpkov, keďže nohy nepatria medzi takéto citlivé partie ako podpazušie či intímne miesta. Z tohto dôvodu sa nemusíte obávať akejkoľvek hrôzostrašnej bolesti. Vosková depilácia je ako stvorená pre vaše nohy, pretože zaručuje dokonale hebké nohy, dlhodobo hladké, a takisto aj samotný proces je jednoduchý. Stačí si ohriať depilačný vosk v elektrickom ohrievači a pomocou roll-on hlavice ho aplikujeme na požadované miesta v smere rastu chlpov. Následne priložíme depilačný papier, ktorý čo najrýchlejšie strhneme v proti smere rastu chĺpkov. Nakoniec stačí ošetriť vaše nohy rôznymi olejčekmi alebo použijete gél po depilácií, ktorý vám pokožku upokojí a nemusíte sa obávať červených vyrážok ako pri holení. Tento spôsob odstraňovania chĺpkov je vhodný najmä v letnom období, kde nemusíte strácať čas s častým holením a vyhnete sa tak prípadným úrazom so žiletkami.

Citlivé intímne partie

Chystáte sa na wellness či prežiť romantický večer so svojim priateľom? Chcete byť očarujúca a dokonale pripravená? Tak určite vás trápi otázka holenia. Mnohé ženy rozčuľujú nepríjemné vyrážky objavujúce sa po holení, ktoré nepôsobia veľmi pekne. Takisto vám to na sebavedomí nepridá, ak budete stáť pred svojím milovaným nahá s akýmisi červenými bodkami na tele. Tak ako docieliť vytúžený efekt? Máte dve možnosti. Buď sa rozhodnete pre holenie alebo aspoň raz vyskúšate, o čom je brazílska depilácia. Je to vosková depilácia intímnych častí tela, kde si musíte strhávať depilačný papier skutočne rýchlo. V opačnom prípade to môže byť pre vás bolestivejšia skúsenosť. Ako sme už spomínali, depilácia je výhodná v tom, že sú depilované miesta skutočne hladučké a pokožka je takáto jemná veľmi dlhú dobu. Avšak vhodné sú aj žiletky, ktoré používa mnoho žien, pretože sa nevystavujú žiadnej bolesti. V krajných prípadoch môže dôjsť k poraneniam, ak si nedáte pri holení väčší pozor.

Tip:

Ja volím kombinovanú verziu, keďže je depilácia perfektný spôsob ako sa zbaviť ochlpenia na nohách. Navštevujem často posilňovňu, a takisto aj plavárne či wellness, a zaručene by sa mi nechcelo trápiť neustále s takýmto nepraktickým holením. Nehovoriac o vyrážkach či poraneniach v čase, keď sa ponáhľam do práce. Avšak na intímne partie používam klasické žiletky, pretože som sa doteraz neodvážila vyskúšať brazílsku depiláciu. Možno sa raz odhodlám, a takisto mi uľahčí prácu a čas.

Obsah blogu

Brúsky na nechty

Nechtovú modeláciu si môžeme skrátiť tým, že budeme používať kvalitnejšie pomôcky. Stačí ak vymeníme pilník za brúsku na nechty a ušetríme sebe aj klientke minimálne

Čítať ďalej