Nanechty.sk

Výtvarníčky vďaka jednoduchému zdobeniu

Jasáte nad dokonalými zdobenia a maľbami? Chceli by ste mať tú krásu aj na svojich nechtoch? Nič nie je nemožné. Existujú rôzne postupy a metódy, pomocou ktorých si môžete vytvoriť profesionálne zdobenie aj sama doma. Dnes vám ponúkame veľmi nádherné zdobenie, ktoré zvládne každá jedna z vás. Nemusíte byť žiadne výtvarníčky, pretože vám ponúkame triky, ako dosiahnuť vysnívané a štýlovo zdobené nechty.

Postup:

1. Pred samotným zdobením si musíte svoje nechty najprv pekne upraviť a pripraviť na skrášľovací proces. Opilníkujte si nechty do požadovaného tvaru, a takisto naneste prvú vrstvu bieleho laku. Nechajte ho dostatočne vyschnúť, aby ste mali pripravený dokonalý podklad na zdobenie.

2. A teraz sa môžete pustiť do zdobenia! Opäť aplikujte biely lak na nalakovaný necht. Lakom po ňom niekoľkokrát prejdete, nech je na nechte primeraná hrubšia vrstva laku. Ak by ste tak neurobili, tak by váš výsledný zdobiaci efekt nemusel vyzerať podľa vašich predstáv.

[pb_video type=”youtube” src=”https://www.youtube.com/embed/cBzEyxzW6Tw”][/pb_video]

 

3. Aplikovaním druhej bielej vrstvy sa rýchlo pustíme do ďalšieho kroku. Nečakáme na vyschnutie, ale na čerstvo natretý necht nanesieme červeným lakom jemný pás. Ženám, ktoré sú menej zručné a skúsené, odporúčam použiť zdobiaci červený lak. Pomocou neho sa nemusíte obávať, že vytvoríte hrubú červenú čiaru na celom nechte.

4. Teraz prichádza fáza vašej maľby. Nemajte strach. Vo videu samé vidíte, že ide len o vytváranie akýchsi slučiek ako v prvom ročníku. Svoju jemnú motoriku si môžete precvičiť najprv na papieri, nech sa cítite istejšia vo vytváraní vlastných vzorov. Chyťte do ruky zdobiace pero a od okraja pásu môžete „maľovať. Snažte sa to urobiť jedným ťahom, nech nevidno neestetické pauzy pri zdobení.

5. Slučky vytvárame smerom nadol od stredu červeného pásu, a to isté opakujeme aj smerom nahor.

Vytvoril sa vám krásny motív, ktorý si dozdobíte ešte malými červenými bodkami. Aplikujte ich len na pravý a ľavý okraj nechtu, aby ste to neprehnali. V opačnom prípade by to pôsobilo neúhľadne až gýčovo.

6. Nakoniec si svoju originálnu maľbu zafixujte priehľadným lakom. Takto sa postaráte o trvácnosť motívu, a takisto mu dodáte žiarivý lesk.

Blahoželáme! Vytvorili ste si krásne umelecké dielo na svojich nechtíkoch. Samé vidíte, že na prvý pohľad náročné zdobenie nemusí byť aj skutočne takým zložitým a dlhým procesom. Išlo o rýchle a jednoduché zdobenie, ktoré zvládne aj malý prváčik.

Obsah blogu