Nanechty.sk

Ako dodať lesk prirodzeným nechtom

Leto je obdobím, kedy si vyžaduje naše telo väčšiu a dôkladnejšiu starostlivosť. Pravidelný kúpeľ a nanášanie rôznych krémov nestačí. Dôležité je aj dodržiavať pravidelný pitný režim. V opačnom prípade je suchá nie len naša pokožka, ale takisto aj vlasy a nechty. Strácajú svoj prirodzený lesk a kvalitu. Ako mať krásne a lesklé nechty? Jednoducho. Ponukáme vám 3 spôsoby ako na to.

1. Japonská manikúra

Ste zástankyňa prírodnej liečby? Neznesiete chemikálie, ktoré by vášmu organizmu mohli uškodiť? V takomto prípade je japonská manikúra pre vás ako stvorená. Stačí si zaobstarať praktickú sadu, pomocou ktorej docielite prirodzený lesk nechtov. Môžete ju poznať aj pod názvom P-Shine, ktorej hlavné zložky sú pasta a prášok. Tie obsahujú potrebné živiny a včelí vosk, vďaka ktorému sa naše nechty budú blýskať ako čerstvo navoskované auto. Ak sa púšťate do úpravy sama, tak si zaobstarajte vlastnú sadu na nechty a nájdite tie správne postupy, ktorými to hravo zvládnete. Nezabúdajte, nechty môžete lakovať najskôr po dvoch dňoch od úpravy, inak japonská manikúra stráca svoj efekt.

2. Bežné a liečivé laky

Veľmi nápomocný býva obyčajný priesvitný lak na nechty. Nielenže dodá lesk prirodzeným nechtom, ale mnohokrát sa používa ako fixácia pri zdobení. Väčšinou ide o zdobenie, kde sa používajú vodolepky alebo kamienky, ktoré mierne vytŕčajú na prirodzenom nechte. Okrem toho v poslednej dobe sú veľmi žiadané liečivé laky. Ženy ich uprednostňujú z toho dôvodu, že okrem krásy im dodá regeneráciu a stratenú výživu. Ide o rôzne emulzie na spevnenie nechtov, protiplesňové prípravky či kalciové laky, ktoré zabraňujú lámaniu sa nechtov.

3. Gél laky

Milovníčky gélových nechtov nedopustia na pestrý výber gél lakov. Hoci sa niekomu zdajú gélové nechty veľmi umelé a škodlivé, tak opak je pravdou. Síce vám prirodzené nechty neuzdravia, ale zbavia vás lamavosti či otravného pravidelného lakovania. Týmto si zabezpečíte nie len dokonalý lesk, ale takisto aj pevnosť a dĺžku, po ktorej ste túžili. Nevýhodou je, že potrebujete UV lampu na vytvrdenie gél laku. Avšak v dnešnej dobe sú sady na gélové nechty cenovo prístupne naozaj každej z vás.

Obsah blogu

Gélové nechty a C-oblúk

Najdôležitejšou vecou pri modelovaní nechtov je správny tvar. Platí to ako pre gélové nechty tak aj pre akrylové nechty. Správnym vytvarovaním nechtov predĺžime ich životnosť.

Čítať ďalej