Nanechty.sk

Francúzska manikúra

Francúzska manikúra je jednoducho klasika. Je charakteristická bielou špičkou a prirodzenou farbou zvyšku nechta. V podstate sa ňou len zvýrazňuje prirodzená podoba vašich nechtov. Dosiahnete ňou čistý, jemný, pestovaný a elegantný vzhľad, ktorý sa hodí takmer na každú príležitosť – či už na oslavy, svadby, večierky, alebo aj bežné každodenné nosenie. Ocenia ju taktiež tí, čo preferujú prírodný vzhľad pred výraznejším a extravagantnejším. Napriek svojej nenápadnosti sa však nedá prehliadnuť. Je vhodná ako pre prírodné tak aj pre gélové, akrylové, či iné umelé nechty.

Francúzsku manikúru si môžete dať urobiť v nechtovom salóne, alebo v prípade, že nemáte čas a troška zručnosti, zvládnete to aj sama doma. Je to trošku zložitejšie, ale po pár aplikáciách to isto zvládnete na výbornú.

Postup na francúzsku manikúru

Aby vaša manikúra vyzerala perfektne, musia byť vaše nechty dôkladne pripravené. Najprv si nechty odlakujeme. Odstránime, alebo zatlačíme prebytočnú nechtovú kožtičku. Nechty skrátime na požadovanú dĺžku a pilníkom upravíme ich tvar do hranatého, alebo jemne oblého tvaru. Následne aplikujeme priesvitný podkladový lak a necháme zaschnúť. Potom nechty nalakujeme jednou, alebo dvoma vrstvami ružového, telového, alebo kamuflážneho laku prirodzeného odtieňa. Nasleduje nanesenie bieleho laku na končeky nechtov. Ten môžeme naniesť „od oka“, alebo využiť praktické samolepiace šablóny. Ide o biele, nastrihané lepiace papierové prúžky vďaka ktorým dosiahnete dokonalý oblúčik. Na nechty ich nalepíme asi 3-4 milimetre od špičky (závisí to však od dĺžky konkrétneho nechta). Keď je biely lak takmer suchý, opatrne odstránime papierový prúžok a počkáme kým lak úplne nezaschne. Je dôležité neodstraňovať prúžok príliš skoro, pretože lak by sa mohol rozpiť, ale ani príliš neskoro, pretože v tom prípade by to išlo veľmi ťažko a lak by sa mohol olúpať.

Ak chceme výsledný vzhľad trošku oživiť, môžeme pridať na konček jedného, alebo viacerých nechtov vodolepky, jemnú trblietku, alebo inú ozdobu. Na záver vytvorené dielo zafixujeme jednou vrstvou priesvitného laku, ktorá zaručí, že vám manikúra vydrží čo najdlhšie a dodá nechtom nezameniteľný lesk. Taktiež nezabudnime nechať celému dielu dostatok času na poriadne zaschnutie.

Ďalšou možnosťou je využitie francúzskej manikúry v prípade gélových nechtov, kedy sa na necht nanesie niekoľkonásobná vrstva farebného gélu vrátane bieleho prúžku. Výhodou je dlhodobá trvanlivosť. Gélová francúzska manikúra vydrží 2 až 3 týždne. Potom je nevyhnutné jej doplnenie.

Obsah blogu

Glitrové nechty

Existuje množstvo rôznych variácií zdobenia nechtov. Taktiež môžeme zdobenie nechtov rozlíšiť aj podľa udalosti, na ktorú sa chystáme. Ukážeme si jednu z možností zdobenia glitrami.

Čítať ďalej