Nanechty.sk

Zdobenie farebným UV gélom

Každá z vás už isto vyskúšala rôzne kombinácie zdobenia nechtov. Spojenia rôznych glitrov konfiet farebných gélov a iných ozdôb. No pri každom použití vznikne iné, nové a unikátne zdobenie. Tým, že naberiete odvahu a nebudete sa báť experimentovať, sa v zdobení nechtov posuniete zas o krok vpred. Glitre a konfety nemusíte vkladať len do číreho gélu. Pokojne môžete použiť i farebný UV gél, podobne ako v našom príspevku.

Na zdobenie nechtov sme použili dva farebné UV gély, glitrový prach, hviezdičky na nechty a vrchný UV gél. Tieto veci budete potrebovať na zdobenie a na ukončenie celkovej modelácie. No ešte pred samotným zdobením si musíme nechty prebrúsiť, odstrániť prach, nalepiť tipy na nechty, prebrúsiť prechod a na prírodný necht naniesť primer. Rovnako je potrebné naniesť i prvú, tenkú vrstvu stavebného alebo 1-fázového UV gélu a po vytvrdnutí v UV lampe môžeme začať zdobiť.

Ako prvý nanesieme žltý UV gél na celú špičku nechta. Ním si vytvarujeme smile líniu (oblúčik). UV gél necháme v UV lampe vytvrdnúť 2 minúty. Tak nanášame na necht oranžový gél na nechty. Aplikujeme ho podľa vlastnej fantázie. My sme sa rozhodli do šikma. Do nevytvrdnutého oranžového gélu vložíme oranžové glitre a hviezdičky. Vložíme nechty do UV lampy na 2 minúty. Po vytiahnutí z UV lampy je vhodné očistiť výpotok, pretože výpotok z farebného gélu je tiež farebný a pri nanášaní číreho gélu sa môže rozmazať. Po zafixovaní zdobenia čírym gélom odstránime lepkavý výpotok a nechty prebrúsime. Prach odstránime a nanesieme tenkú vrstvu vrchného gélu. Ten necháme v lampe 2 minúty a výpotok utrieme čističom gélu.

[pb_video type=”youtube” src=”https://www.youtube.com/embed/C0mOIdQGsTM”][/pb_video]

Pozor pri nanášaní gélu. Aby z nechtov nevznikli lopatky, nanášajte UV gél tak, že nabraný gél na štetci otrite o stred nechta. Tak časť guľôčky jemne štetcom roztláčajte smerom ku kožtičke. Druhú časť potiahnite zo stredu k špičke nechtov. Pri nanášaní gélu tak ako vo video postupe dochádza k tomu, že UV gél, ktorý mal ostať na nechtovom lôžku je vytiahnutý na špičku. Tak sa na špičke hromadí prebytočný gél, ktorý vytvára nepekný efekt. Špičky nechtov sa zmenia na nevkusné bombule, alebo neprirodzene rozšírené lopatky.

Obsah blogu