Nanechty.sk

Kaviárová technika

Aj vy ste sa už stretli s týmto zvláštnym názvom? Spočiatku som bola aj ja prekvapená ako vznešene sa dá nazvať tak jednoduché zdobenie! A navyše naň nepotrebujete nič zvláštne, či nové. Na zdobenie kaviárovou technikou sa prekvapivo používajú staré dobré známe perličky na nechty. Sú to malé guľôčky v rôznych farbách. Môžu byť perleťové alebo priesvitné. Použitím na celý necht sa vaše nechty zmenia na šperky.

Postup na kaviárové nechty je vskutku jednoduchý. Postačí lak na nechty a perličky. Ako podklad je dobré použiť lak takej farby, aby to ladilo so zdobením. Ozdoby dávajte do mokrého priesvitného laku. Namiesto laku môžete použiť i UV gél. Aby vám kaviárové zrnká z nechtov neopadali pri bežných prácach, pretrite ich priesvitným lakom, alebo tenkou vrstvou gélu. Na ochranu zdobenia použite naozaj len tenkú vrstvu, aby nechty neboli príliš hrubé a nepôsobili neprirodzene. Perličky sú ľahko dostupné. Má ich už dnes každý nechtový shop, ajtop-nechty.sk.

[pb_video type=”youtube” src=”https://www.youtube.com/embed/PYTJ7ORBHn8″][/pb_video]

Na zdobenie vo videopostupe sme použili biely lak na nechty, vrchný lak na nechty, strieborné perličky, do ktorých sme primiešali tmavo ružové perličky a tmavoružové kamienky v tvare kvetov.

Ak sa rozhodnete pre jednofarebné zdobenie môžete perličky na nechty nasypať, alebo ponoriť necht do nádobky s ozdobami. Je to určite rýchlejšie a efektívnejšie ako ukladať guľôčku po guľôčke. No ak sa rozhodnete vytvoriť na nechtoch malé dielo vyskladané z týchto ozdôb, je nutné sa s tým zabaviť dlhšie. Vtedy je lepšie ukladať perličky do gélu, pretože lak rýchlo schne. Po vytvrdnutí gélu neutierajte výpotok. Niektoré cleasery (čističe gélu) môžu doslova zmyť farbu z perličiek a vaša práca by tak bola zničená. Pozor teda i na odlakovače, ktoré taktiež môžu perleťovú farbu zo zdobenia odstrániť.

Obsah blogu

Glitrové nechty

Existuje množstvo rôznych variácií zdobenia nechtov. Taktiež môžeme zdobenie nechtov rozlíšiť aj podľa udalosti, na ktorú sa chystáme. Ukážeme si jednu z možností zdobenia glitrami.

Čítať ďalej

Letné zdobenie na gélové nechty

Po predĺžení nechtov, samozrejme nasleduje ich zdobenie. Existuje mnoho spôsobov zdobenia, ako je francúzska manikúra, zdobenie kamienkami, glitrami, vodolepkami, fimom, 3D ozdobami, perličkami, maľovanie technikou

Čítať ďalej

Grafiti už aj na nechty

Pre niekoho vandalské čmáranice, pre ďalšieho umelecký prejav vyjadrujúci slobodu. Jedni to vnímajú ako nehorázny trestný čin, druhí to podporujú a želajú tomu rozkvet. Reč

Čítať ďalej