Nanechty.sk

Kaviárová technika

Aj vy ste sa už stretli s týmto zvláštnym názvom? Spočiatku som bola aj ja prekvapená ako vznešene sa dá nazvať tak jednoduché zdobenie! A navyše naň nepotrebujete nič zvláštne, či nové. Na zdobenie kaviárovou technikou sa prekvapivo používajú staré dobré známe perličky na nechty. Sú to malé guľôčky v rôznych farbách. Môžu byť perleťové alebo priesvitné. Použitím na celý necht sa vaše nechty zmenia na šperky.

Postup na kaviárové nechty je vskutku jednoduchý. Postačí lak na nechty a perličky. Ako podklad je dobré použiť lak takej farby, aby to ladilo so zdobením. Ozdoby dávajte do mokrého priesvitného laku. Namiesto laku môžete použiť i UV gél. Aby vám kaviárové zrnká z nechtov neopadali pri bežných prácach, pretrite ich priesvitným lakom, alebo tenkou vrstvou gélu. Na ochranu zdobenia použite naozaj len tenkú vrstvu, aby nechty neboli príliš hrubé a nepôsobili neprirodzene. Perličky sú ľahko dostupné. Má ich už dnes každý nechtový shop, ajtop-nechty.sk.

[pb_video type=”youtube” src=”https://www.youtube.com/embed/PYTJ7ORBHn8″][/pb_video]

Na zdobenie vo videopostupe sme použili biely lak na nechty, vrchný lak na nechty, strieborné perličky, do ktorých sme primiešali tmavo ružové perličky a tmavoružové kamienky v tvare kvetov.

Ak sa rozhodnete pre jednofarebné zdobenie môžete perličky na nechty nasypať, alebo ponoriť necht do nádobky s ozdobami. Je to určite rýchlejšie a efektívnejšie ako ukladať guľôčku po guľôčke. No ak sa rozhodnete vytvoriť na nechtoch malé dielo vyskladané z týchto ozdôb, je nutné sa s tým zabaviť dlhšie. Vtedy je lepšie ukladať perličky do gélu, pretože lak rýchlo schne. Po vytvrdnutí gélu neutierajte výpotok. Niektoré cleasery (čističe gélu) môžu doslova zmyť farbu z perličiek a vaša práca by tak bola zničená. Pozor teda i na odlakovače, ktoré taktiež môžu perleťovú farbu zo zdobenia odstrániť.

Obsah blogu