Nanechty.sk

Trápia vás lámavé nechty?

Túžite mať krásne a pevné nechty? Mnoho žien si nevie dať rady so starostlivosťou o nechty a mnohokrát siahajú po nesprávnych praktikách. Biele škrvny, lámavé a vlnité nechty sú záťažou pre každú jednu z vás, avšak existujú riešenia aj na tieto ženské nedostatky krásy. Zúfalo sa prizeráte ako sa váš zdravotný stav zhoršuje? Nemusíte. Ak skúšate rôzne metódy ako dosiahnuť prirodzene pekné nechty a výsledok neprichádza, niekde musela nastať chyba! Problém sa môže ukrývať pri nevhodných postupoch či zvolení nekvalitných kozmetických prípravkov. Tak ako dosiahnuť vytúžený výsledok?

Čo signalizujú lámavé nechty?

Každá z nás chce byť príťažlivou ženou a upútať nejedného muža na ulici. Navštevujeme rôzne kadernícke a kozmetické salóny, kde nás príležitostne skrášlia a my sa cítime ako hviezdy. Ale čo potom? Starostlivosť o svoje telo by nemala byť jednorázová záležitosť, ale malo by to byť na každodennom poriadku. Ani ten najdokonalejší make-up či lak na nechty nezakryje vaše nedostatky, ak ich necháte doviesť do takéhoto štádia. Lámavé nechty nie sú spôsobené odlakovačmi či letným horúcim obdobím. Do istej mieri môžu na ne vplývať, avšak dôvody sa nachádzajú niekde inde. Telo vám signalizuje buď nedostatok vitamínov či nejakú zdravotnú poruchu. Môže ísť o zníženie funkcie štítnej žľazy, preto preventívne vyhľadajte svojho obvodného lekára či endokrinológa.

Zdravá strava, zdravé nechty

Ako sa hovorí: „Sme to, čo jeme“. Tejto myšlienky sa skutočne držte a zamyslíte sa, k akej konzumácií potravín sa prikláňate. Volíte skôr fastfoody či domácu zeleninku z vašej záhradky? Ak aj vás trápia lámavé nechty, doplňte si živiny, ktoré si telo doslova pýta. Určite tieto signály nepodceňujte, pretože sa vám to neskôr nemusí vyplatiť. Telo vám to zráta aj s úrokmi! Ak patríte medzi milovníčky gumených medvedíkov, tak vás milo poteším. Želatína je odteraz vaším sladkým liekom, na ktorom si môžete každý deň s radosťou pochutnávať. Takisto koláče obsahujúce želatínu sa stanú vašim bežným dezertom po výdatnom obede. Nezabudnite, trochu cvikly a listovej zeleniny by vám neuškodilo, tak sa posnažte a jedzte ich pre svoju krásu a zdravie.

Doplň svoje telo o vitamíny

Ak ste sa už zamysleli nad svojim jedálničkom, takisto nezabudnite na dostatočný príjem tých správnych vitamínov. V tomto období zvýšte konzumáciu potravín s vysokým obsahom vitamínu A, ktorý spevní vaše nechty. Nájdete ho v rybách, melónoch, brokolici či v mliečnych výrobkoch. Veľmi dôležitým vitamínom, ktorý sa nachádza v masle a vajíčkach, je vitamín D. Zabraňuje vášmu štiepeniu a lámaniu nechtov. Vitamíny, ktoré zabezpečujú pevnosť a odolnosť sú vitamín H a kalcium, ktoré sú v potravinách ako figy, brokolica, pomaranče a karfiol. Takýto prirodzený prísun vhodných vitamínov bude pozitívne vplývať nie len na vaše nechty, ale takisto na celý organizmus.

Liečivé prípravky

Hľadáte prípravky, ktoré vás zázračne zbavia vášho problému? Nie je to ľahké, ale ani nemožné. Na trhu je mnoho prípravkov, ktoré môžu dopomôcť vašim nemilým nedostatkom. Ale komu môžeme veriť? Mnohé firmy či spoločnosti vám nasľubujú hory-doly, ale sľúbený efekt sa akosi nedostavuje. Každá liečba niečo stojí a v tomto prípade to bude niečo stáť vašu trpezlivosť. Vyskúšajte kalciový lak, ktorý vyživí a podporí rast vašich nechtov. Je dôležité, aby ste ho aplikovali 2x do týždňa. Ak chcete, aby bola liečba úspešná, je nutná vaša zodpovednosť a pravidelnosť. V opačnom prípade vám nepomôžu ani najkvalitnejšie a najdrahšie výrobky sveta. Takisto výborným pomocníkom je olejček na nechty, ktorý napomáha zdravému rastu nechtov. Ak budete dbať o svoje zdravie, telo sa vám odvďačí tými najlepšími spôsobmi.

Obsah blogu