Nanechty.sk

Novinové nechty

Bežne ste vyhadzovali novinový papier a nikdy vás nenapadlo, že sa ním dajú ozdobiť aj nechty? Zdá sa Vám to čudné? Možno, avšak ak samy neuvidíte výsledný efekt, nezistíte ako si môžete vytvoriť výnimočné a originálne nechty. Novinová technika je netypická, ale o to viac vyniká. Na zdobenie nepotrebujete ani veľa pomôcok. Písmenká, slová, vety. To naozaj? Spoločne sa naučíme „písať “ na nechty.

Potrebné pomôcky:

Ak ste sa už teda rozhodli pre zdobenie novinami, spoločne si povieme, aké pomôcky nám treba. Pripravíme si tri druhy lakov. Jeden podkladový lak, jeden lak určený na vrchný náter a jeden farebný lak. Farbu si zvolíme takú, aby novinové písmenka na nechtoch nádherne zasvietili. Najlepšie šedý alebo biely odtieň. Určite nepoužívame tmavé farby! Ďalej si zaobstaráme novinový papier, určite ho niekde v byte zoženieme. Z novín si potrebujeme spraviť minimálne 10 výstrižkov vhodných na veľkosť nechtov. Takisto nám poslúžia nožnice a lepiaca páska. K tomu pridáme nádobu s alkoholom, aby sme si mohli prilepiť výstrižky. Všetko potrebné máme, tak sa s chuťou pustíme do netradičného zdobenia.

[pb_video type=”youtube” src=”https://www.youtube.com/embed/2kcdt4_5Ncc”][/pb_video]

 

Ako na to:

1. Na začiatok si nastriháme novinový papier na drobné kúsky. Môžeme si pripraviť aj viac ako 10 kúskov. Ak nepoužijeme, odložíme si ich a budeme pripravení na budúce zdobenie.

2. Prejdeme k samotnej aplikácií. Okolie nechtu si oblepíme lepiacou páskou. Nechty nalakujeme podkladovým lakom. Nalakované nechty necháme poriadne zaschnúť.

3. Potom použijeme farebný lak a nanesieme druhú vrstvu. V tomto prípade sa pod slovom farebný myslí šedá alebo biela farba. Vyberte si farbu, akú chcete, ale ide o to, aby písmenka na novinovom papieri vynikli. Z tohto dôvodu je najvhodnejší šedý odtieň. Opäť necháme zaschnúť.

4. V ďalšom kroku si do nádoby pripravíme alkohol. Môže byť akákoľvek, stačí aby tam vošiel prst. Začneme prvý necht namáčať v tekutine. Po pár sekundách ich vyberieme von.

5. Výborne. Ide nám to skvele. Teraz vezmeme vystrihnutý kúsok novinového papiera a priložíme na necht. Pred priložením dbáme, aby bol necht stále vlhký! Chvíľu necháme pôsobiť (cirka 10 sekúnd). Po trpezlivom čakaní papier jemne strhneme.

6. Wau! Vaše nechty vyzerajú úžasne. Sú nezvyčajné a to z nich robí jedinečné. Vytiahneme ešte vrchný lak, samozrejme priesvitný, ak chceme nechať prácu viditeľnú. Takto zafixujeme svoje dielo pre čo najdlhšiu trvácnosť. Odlepíme pásku z okolia nechtu. Počkáme dokým lak vytvrdne a nechty sú hotové, a hlavne nádherné. Procedúra sa nám podarila. Blahoželáme.

Novinové vodolepky

Aj keď vás tento spôsob zdobenia nadchol, môže sa vám zdať komplikovaný. Nevešajte hlavu! Máme pre vás iné riešenie. Zdobenie novinami si zjednodušíme. Použijeme jednoducho novinové vodolepky. Postup je podobný, prináša len jednu zmenu. Ale pozor, dôležitú! Vodolepky namočíme do vody a nie do alkoholu. Priložíme na nechty a zafixujeme lakom. Novinové vodolepky si obľúbite vďaka rýchlej a šikovnej manipulácií. Milé dámy, hor sa do zdobenia!

Tip na záver:

Nechty ozdobené novinovým papierom môžete ešte viac vyšperkovať. Pohrajte sa s písmenkami na novinách a vystrihnite si ich spôsobom, aby spolu vytvorili nejakú vetu. Zaexperimentujte a napíšte si obľúbený citát či príslovie. Vaše nechty majú určite čo povedať.

Obsah blogu

Akryl liquid

Kto robí akrylové nechty určite vie, že bez liquidu sa nezaobíde. Acrylic liquid je tekutina, ktorá sa mieša s akrylovým práškom a touto hmotou sa

Čítať ďalej