Nanechty.sk

Tvar nechtov: O čom vypovedajú vaše nechty?

Prečítať človeka a jeho charakter bez vzájomnej komunikácie? Áno, je to možné. Aj keď takýto pohľad na niekoho identitu môže byť skreslený, intuícia je silný navigátor aj vo vzťahoch k ostatným. Náš vzhľad vysiela signály do okolia. Je viac častí tela, ktoré odhaľujú naše vnútorné ja. Dnes sa budeme venovať nechtom a ich tvaru. Spôsob, akým vaše nechty rastú a ako sa tvarujú vám môže napovedať dosť o vnútornom stave organizmu a jeho kondícií.

Všeobecne platí, že zdravé nechty by mali byť jemnej ružovkastej farby, s prirodzenou dĺžkou a ich povrch je ideálny bez prasklín, škvŕn a ďalších nežiaducich poškodení. Pozorujte chvíľu svoje nechty a úprimne si odpovedzte, či sa o nich staráte s láskou. Ak nie, urýchlene to zmeňte!

Abnormálne tvary nechtov

Ploché nechty – Prešli ste po nich prstom a žiaden kopček alebo prirodzený oblúčik sa na nich nenachádza. Tieto nechty sú pravdepodobne ploché. Môžu dávať najavo nesprávnu funkciu sleziny alebo vrodenú nervovú slabosť. Trošku problémová situácia, pokiaľ je to dedičné, ale dá sa to liečiť.

Príliš vypuklé nechty – Protipól plochých tvarov. Na dotyk cítite ako keby vysunuté lôžko. Pri tejto poruche sa môže jednať o málo okysličené pľúca alebo o horšiu činnosť obličiek. Vylúčená nie je ani porucha čriev či pečene. Avšak vždy záleží, na ktorom prste nechty vyčnievajú.

Lyžicovité nechty – Pri tomto tvare zistíte na prvý pohľad, že niečo nie je v poriadku. Asymetrálne ohnutý tvar svedčí o poruche látkovej výmeny alebo chýbajúcom železe. Odporúčame pravidelnú konzumáciu čerstvých šalátov. V prípade neúspechu je nutná návšteva lekára.

Pokrivené nechty – Pozor! Nechty pravdepodobne trpia nejakým zápalom. V kombinácii s tvorbou žltej lámavej rohoviny môže ísť o pleseň. Tento problém potrebuje akútnu liečbu! Skúste aplikovať protiplesňový prípravok na nechty, ktorý si natierajte až do odstránenia vášho problému. Ak sú zakrivené iba konce, tak telu chýba asi vitamín B12. Doplňte ho výživnou stravou.

Prehĺbené nechty – Táto chyba môže byť zrkadlom nevhodnej stravy. Vyvážte jedálniček.

Široké nechty – Nechty sa rozširujú pri prehnanej aktivite. Zväčša sú dôsledkom stresu. Naučiť sa relaxovať, odhodiť všetky starosti a vymeniť ich za chvíľu voľna vám určite prospeje.

Ako sa liečiť?

Pri chybných tvaroch by ste mali byť ostražití. Skúste sledovať či sa jedná o krátkodobý jav alebo pretrváva. Nechty sa zrania aj pri manikúre alebo iných podobných úrazoch. Tieto drobné poškodenia obvykle rýchlo zmiznú a nechty sú opäť zdravé. Pre správny rast nechtu odporúčame pravidelné pilníkovanie. Voľte papierový alebo sklenený pilník a systémom z kraja do stredu si ich vhodne upravte. Nezabudnite na záver natrieť olejček na nechty. Ide o jednoduché a rýchle ošetrenie. Ak si budete pravidelne natierať lak na nechty, budete si chrániť nechtové lôžko pred úrazmi. Kalciový lak zároveň dodá vitamíny a osvieži kožtičku. Doprajte si aj parafínový zábal. Zrelaxuje celé ruky a prospešne vplýva na vaše nechty. V prípade vážnejších porúch navštívte svojho lekára, pretože môže ísť aj o spomínané zdravotné problémy, ktoré si vyžadujú odbornú starostlivosť. Pokiaľ ste našli niečo nežiaduce na tvare nechtov a nemizne to, odhodlajte sa dostať ich do zdravého stavu zodpovednou a pravidelnou starostlivosťou. Teraz už nejde len o imidž či krásu, ale o zdravie samotné! Dajte si záležať. Motiváciou pre vás budú ozdoby na nechty. Ak budete mať nechty v perfektnej kondícii, užijete si aj rôzne techniky zdobenia a budete so sebou spokojná.

Obsah blogu

Romantika pri snežení

Keď teplomer ukazuje len pár stupňov pod nulou a pod nočnými lampami pomaličky poletujú miniatúrne chumáčiky snehu, takáto situácia môže pri prechádzke s partnerom navodiť

Čítať ďalej

Ako naniesť UV gél

Na aplikáciu UV gélu použijeme plochý štetec. Na trhu sú štetce číslované č. 4(úzky), č.6 a č.8 (široký). Odporúčame manikérkam mať čo najviac rôznych štetcov,

Čítať ďalej

Plamene pre vášnivé dámy

Plameň ako symbol neutíchajúcej vášne je obľúbeným prvkom módnych návrhárov, majstrov v tetovaní a rovnako si získava popularitu aj medzi milovníčkami nechtového dizajnu. Ambiciózne dámy,

Čítať ďalej
Shark nechty

Stiletto nechty

Nechty modelované do špica nazývame stiletto nechty. Môžeme ich pracne vymodelovať na šablónu a potom brúsiť do požadovaného tvaru, alebo si zakúpime stiletto tipy a

Čítať ďalej

Vianočné kvety na nechty

Kvetinky sú dosť rozšíreným a obľúbeným motívom vo svete nechtového dizajnu. Vianočná ruža, vianočná hviezda, adventné doplnky a ďalšie iné nepochybne patria k prežitiu vianočných

Čítať ďalej