Nanechty.sk

Odlakovač s acetónom či bez acetónu?

Čoraz častejšie sa stretávate s radami, či skúsenosťami s odlakovačom na nechty. No aký by ste mali zvoliť? Aká značka, cena, ale v prvom rade acetónový alebo bez acetónový odlakovač? Na začiatok by som vám odporúčala, aby ste si nevyberali hneď ten, ktorý je najlacnejší, ale dbajte na kvalitu. Po odlakovaní nechtov je vhodné na ne naniesť výživný lak. Na menej dostupné miesta môžete použiť odlakovacie pero alebo vatovú tyčinku namočenú do odlakovača. Väčšinou všade radia, že je lepšie používať odlakovač bez acetónu, pretože odlakovač s acetónom nechtom veľmi škodí. No ak máte gélové nechty, tam je vhodnejšie používať odlakovač bez acetónu, pretože acetón ich môže poškodiť.

Odlakovač s acetónom

Jeho výhodou je nízka cena a lak z nechtov odstráni rýchlejšie. Pravdou ale je, že tento odlakovač vysúša nechtovú platničku, zbavuje ju mastnoty a môže narušiť štruktúru nechtov. Odlakovač s acetónom je často parumovaný, čiže privoňaný, čo nechtom neprospieva. Takýto odlakovač dráždi oči, vysušuje nielen nechtovú platničku, ale i pokožku a pri jeho používaní môže dôjsť k nevoľnosti či ospalosti. Preto ho používajte v dobre vetranom priestore. V prípade, že máte citlivé nechty, tak nad odlakovačom s acetónom ani nepremýšľajte. Nechty by ste si ešte viac zničili.

Odlakovač bez acetónu

Ak chcete predísť týmto problémom a pre svoje nechty a zdravie chcete to najlepšie, mali by ste radšej siahnuť po odlakovači bez acetónu. Tieto odlakovače obsahujú ochranné a regeneračné látky, výťažky z bylín i vitamíny, ktoré nechty očistia a zároveň posilnia. Aj po použití toho odlakovača, môžu ostať nechty suché, preto je vhodné ich ošetriť krémom, alebo kalciovým lakom. Odlakovač bez acetónu odstraňuje lak z nechtov pomalšie, takže rátajte s tým, že sa pri tom zdržíte.

Na trhu je už množstvo rôznych odlakovačov. Či už sú to hubky s odlakovačom, obrúsky vlhčené odlakovačom, odstraňovač laku v pere (či fixe), alebo klasický odlakovač na nechty vo fľaštičke. Každý z nich plní rovnakú funkciu, a to odstraňovanie laku na nechty. Výsledok je na oko stále ten istý, no nezabúdajme, že hoci poškodenie nevidíme, netreba ho podceňovať.

Obsah blogu