Nanechty.sk

Ako si pilníkom nepoškodiť nechty?

Obzeráte si nechty a nejde Vám do hlavy, prečo sú nalomené? Vidíte na nich prasklinu a nedokážete si vysvetliť ako sa tam objavila? Netreba zbytočne panikáriť. Dôvodom, prečo vaše nechty nie sú v zdravom a krásnom stave, môže byť nesprávne pilníkovanie. Možno si teraz poviete, že si ich budete radšej strihať, ale pozor! Takéto časté strihanie spôsobuje nežiaduce praskanie a lámavosť! Zahoďte obavy a smelo pokračujte v pilníkovaní, pretože je to zaručená a dobrá starostlivosť o nechty. Stačí zvoliť vhodné pilníky so správnou technikou a môžete si skrášliť nechty podľa vlastných predstáv.

Základom je správny postup

Poznanie správnej techniky vám poslúži k udržaniu skvelo vyzerajúcich nechtov, za ktoré sa nebudete nikde hanbiť. Najdôležitejším pravidlom je pilníkovať iba suché nechty! S umývaním rúk počkajte aj po ukončení tohto procesu, aby nevznikal priestor pre plesňové ochorenia. Pokiaľ ste sa riadili mýtom, že pohyb pilníka zo strany na stranu ničí nechty, kľudne ho opustíte. Podstatné je začať vždy od okraja a prechádzať do stredu ktorýmkoľvek smerom.

Ako na akrylové a gélové nechty

Túžite mať krásne gélové a akrylové nechty? Chcete im dopriať dizajn a štýl, aký si zaslúžia? Pre dokonalosť však treba kvalitný pilník! Odborníci používajú na tento typ nechtov papierové pilníky. Sú ideálne na prípravu, spracovanie a odstránenie umelohmotných materiálov. Nechty vám nebudú praskať a papierový materiál neničí povrch akrylu. Dbajte však na hrubosť pilníka, a takisto na jeho dezinfekciu, ktorá je jednoduchá a pravidelným čistením predlžujete jeho životnosť.

Rýchle a šikovné brúsky

V prípade, že nechcete strácať čas s ručným brúsením, zaobstarajte si brúsky na nechty. Sú rýchle a presné. Stačí vložiť batérie alebo zapojiť ich do elektriky a môžete začať pracovať. Dokáže zbrúsiť akryl, vybrúsiť spodok nechtu a prebrúsiť prechod medzi tipom a gélom. Okrem toho vám brúska umožní vyleštiť si nechty a zatlačiť neželanú kožičku. Umelkyne sa radi pohrajú s tvarovaním a s radosťou sa môžu tešiť z umeleckého diela, ktorý si tak poctivo vytvorili samé doma.

Pilník na prírodné nechty

Ste radšej zástankyňou prírodne vypestovaných nechtov? Starostlivosť o nich je náročná a vyžaduje si pravidelnú starostlivosť. Stavte na kvalitné sklenené pilníky, ktorými si nepoškodíte lôžko. Nechty sa vďaka nim nelámu a ostávajú hladké. S týmto pilníkom si bez problému odstránite aj odumretú kožu. Sú hygienické a plocha pilníka sa dlhodobým užívaním neničí. Avšak sklenené pilníky majú menšiu nevýhodu. Sú veľmi krehké, preto bez puzdra na pilníky ani na krok!

Záverečné pilníkovanie

Či už volíte decentné prírodné alebo originálne umelé nechty, nezabudnite obohatiť svoju kozmetickú výbavičku o brúsny blok. Vybrúsite si ním prírodné nechty po odstránení gélu alebo pred nalepením tipov. Je viac funkčný a pracuje sa s ním pohodlne. Obe strany majú inú zrnitosť. Jedna slúži ako pilník a druhá ako leštička, ktorá zjemňuje vypilovaný povrch. Po ukončení pilníkovania je správne dbať na ošetrenie. Existujú aj brúsne bloky s penovým vnútrom vhodným na vtieranie olejčeka, ktorý sa nanáša na okolitú kožu za účelom zvláčnenia. Určite je dobrým a praktickým pomocníkom pri bežnom skrášľovaní.

Nádherné nechty sú súčasťou vašej identity a starostlivosť o nich je rozumná investícia. Pilníkujte svoje nechty s láskou a oni sa vám odvďačia v plnom zdraví a krásnym vzhľadom.

Obsah blogu

Gél lak na nechty

Ako si rýchlo jednoducho a hlavne trvácne ozdobiť nechty? Na čas nenáročný spôsob zdobenia, je použitie gél laku. Je to podobný spôsob ako lakovanie nechtov

Čítať ďalej

Krakelovací lak na nechty

Praskajúce laky na nechty, alebo krakelovacie (z anglického slova crackle – praskanie) sú najhorúcejšou novinkou v oblasti nechtového dizajnu. Ak chcete byť kráľovnou párty, stredobodom

Čítať ďalej

Letné zdobenie na gélové nechty

Po predĺžení nechtov, samozrejme nasleduje ich zdobenie. Existuje mnoho spôsobov zdobenia, ako je francúzska manikúra, zdobenie kamienkami, glitrami, vodolepkami, fimom, 3D ozdobami, perličkami, maľovanie technikou

Čítať ďalej