Nanechty.sk

Praskajúci lak na nechty

K novým trendom zdobenia nechtov neodmysliteľne patrí aj lak na nechty, ktorý po vyschnutí vytvorí na povrchu nechta prasklinky. Takýto lak môžete nájsť pod názvom praskajúci lak, krakelovací lak, mozaikový lak, či crackle lak. Je balený v sklenených fľaštičkách podobne ako bežný lak a taktiež má jemný štetec na nanesenie.

Natiera sa rovnako ako bežný lak na nechty, no v tomto prípade je nevyhnutné naniesť najprv podkladový lak a až po jeho vyschnutí natrieť praskací lak. Ako podkladový lak môžete použiť akýkoľvek farebný lak, či to bude lak na pečiatkovanie, zdobenie, alebo na klasické maľovanie nechtov. Krakelovací lak totiž nepopraská ak ho nanesiete priamo na prírodné nechty. Farba spodného laku by mala byť v kontraste s praskajúcim lakom, pretože práve tento spodný lak zvýrazní prasklinky. Veľkosť, resp. šírku prasklín ovplyvňujete hrúbkou náteru (hrubá vrstva crackle laku = široké praskliny).

Tento lak rýchlo schne a nenaľakajte sa, keď po vyschnutí nemá rovnakú farbu ako pri natieraní. Tým, že ho na záver pretriete vrchným lakom, ktorý je nevyhnutný pre zafixovanie, mu vrátite jeho krásnu farbu a lesk.

Krakelovací lak na nechty môžete naniesť aj na gélové nechty a zafixovať quick finish gélom, alebo na akrylové nechty a zafixovať top coat lakom. Nenatierajte praskajúci lak na celú plochu nechta a vytvorte tak nápadité a kreatívne zdobenie nechtov.

Praskajúci lak sa nedáva tvrdnúť do UV lampy. Vyschne na vzduchu ako iné laky a na odstránenie použite odlakovač.

[pb_video type=”youtube” src=”https://www.youtube.com/embed/O-SVTM2b3k0″][/pb_video]

Mozaikový lak si môžete zakúpiť v každom dobrom nechtovom obchode, či drogérii. Cena takéhoto praskajúceho laku sa pohybuje od 4,50 € do 10 €. Pri kúpe je potrebné zohľadniť nielen cenu, ale aj objem výrobku.

Tip
Použite ako podkladový, glitrový lak na nechty. Výsledok bude určite zaujímavý.

Obsah blogu

Zamatové nechty

Najnovšími trendmi v zdobení nechtov sú matné nechty a zamatový efekt. Dnes si povieme, ako zdobiť nechty zamatom a čomu sa vyhnúť, aby bol efekt

Čítať ďalej