Nanechty.sk

Robíme chameleon nechty

Určite ste už začuli, že na trhu sú chameleón UV gély, alebo UV gély meniace farbu na svetle. Ale doniesla sa vám do uší informácia o meniacom pigmente? Ako už vieme, farebným pigmentom si môžeme prifarbovať gély. No čo dokáže taký na svetle meniaci chameleón pigment?

Aj tento pigment je vo forme jemného prášku, no tento prášok nieje len tak obyčajný. Po primiešaní do číreho UV gélu sa začne prejavovať jeho citlivosť na svetlo. Pri nedostatku svetla ostáva gél mliečny, no napríklad pri tvrdnutí v UV lampe, kde je veľa svetla, zmení svoju farbu na tmavú fialovú.

Tento svetlocitlivý chameleón pigment môžete primiešať aj do farebného UV gélu, no musí to byť číry farebný UV gél. Ak si napríklad zvolíte zelený číry gél, tak po zamiešaní pigmentu sa zmení na mliečny zelený UV gél. No už pri vytvrdzovaní gélu v UV lampe uvidíte, ako sa zelená farba mení na fialovú. Rovnako bude reagovať takýto gél aj na slnečné svetlo. S úbytkom svetla sa jeho farba opäť zmení na zelenú.

Pigment môžete primiešať aj do číreho laku, alebo číreho glitrového laku. No je potrebné rátať s tým, že takýto lak bude pri nanášaní a pri nedostatku svetla mliečny.

[pb_video type=”youtube” src=”https://www.youtube.com/embed/zorxUeYr07Y”][/pb_video]

Vo videu bol použitý červený a modrý číry UV gél a svetlocitlivý pigment.

Tip:
Vytvorte napríklad “tajné zdobenie”, ktoré sa objaví na nechtoch pri svetle a s úbytkom svetla zmizne.

Obsah blogu

Recenzia na Promed 2020

Nemecká značka Promed sa vyznačuje svojimi kvalitnými výrobkami, ktoré získali už niekoľko ocenení. Brúska na nechty Promed 2020 taktiež patrí medzi ich top produkty, ktoré

Čítať ďalej