Robíme chameleon nechty

Určite ste už začuli, že na trhu sú chameleón UV gély, alebo UV gély meniace farbu na svetle. Ale doniesla sa vám do uší informácia o meniacom pigmente? Ako už vieme, farebným pigmentom si môžeme prifarbovať gély. No čo dokáže taký na svetle meniaci chameleón pigment?

Aj tento pigment je vo forme jemného prášku, no tento prášok nieje len tak obyčajný. Po primiešaní do číreho UV gélu sa začne prejavovať jeho citlivosť na svetlo. Pri nedostatku svetla ostáva gél mliečny, no napríklad pri tvrdnutí v UV lampe, kde je veľa svetla, zmení svoju farbu na tmavú fialovú.

Tento svetlocitlivý chameleón pigment môžete primiešať aj do farebného UV gélu, no musí to byť číry farebný UV gél. Ak si napríklad zvolíte zelený číry gél, tak po zamiešaní pigmentu sa zmení na mliečny zelený UV gél. No už pri vytvrdzovaní gélu v UV lampe uvidíte, ako sa zelená farba mení na fialovú. Rovnako bude reagovať takýto gél aj na slnečné svetlo. S úbytkom svetla sa jeho farba opäť zmení na zelenú.

Pigment môžete primiešať aj do číreho laku, alebo číreho glitrového laku. No je potrebné rátať s tým, že takýto lak bude pri nanášaní a pri nedostatku svetla mliečny.

Vo videu bol použitý červený a modrý číry UV gél a svetlocitlivý pigment.

Tip:
Vytvorte napríklad “tajné zdobenie”, ktoré sa objaví na nechtoch pri svetle a s úbytkom svetla zmizne.

0 komentárov
0 páči sa mi to
Predchádzajúci príspevok: Zdobenie nechtov magnetickým lakomĎalší príspevok: 7 rád pre výber UV lampy

Podobné články

Odoslať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *