Nanechty.sk

Chcete mať dokonalú manikúru? Zistite či nosíte vhodný tvar nechtov

Každá sme jedinečná a máme rozdielne preferencie ohľadom manikúry. Niekomu sa páčia krátke oválne, iná zase siahne po extravagantných stiletto. Jedna vec je vybrať si čo sa nám páči, druhá či nám to vôbec pristane. Ako zistiť či nosíme tvar nechtov, ktorý je pre nás ideálny?

Na výber máme sedem základných tvarov a to oválny, okrúhly, hranatý, zaoblený hranatý, špicatý, mandľový, a ballerina. Pre výber toho správneho posúdime ako vyzerá naše nechtové lôžko aj samotné prsty. Ak sa rozhodneme správne naše ruky budú vyzerať žensky a elegante. Poďme si povedať viac o jednotlivých nechtových tvaroch.

Okrúhly tvar nechtov

Hodia sa najmä na kratšie nechty, ktoré veľmi nepresahujú končeky prstov. Ak sú vaše prsty kratšie, okrúhle pazúriky ich vizuálne predĺžia a úzke lôžko rozšíria. Tento tvar je obľúbený u praktických žien alebo matiek s malým dieťaťom, ktoré si kvôli pracovným či domácim povinnostiam nemôžu dovoliť nosiť dlhé nechty.

Oválny tvar nechtov

Najbežnejšie nosené sú práve oválne, pretože pristanú každej. V tomto prípade nemusíme zvažovať či máme vhodné nechtové lôžko alebo tvar prstov. Oválne pôsobia prirodzene, jemne a sú vhodné pre všetky typy rúk.

Mandľový tvar nechtov

Je podobný oválnemu tvaru, akurát že špičky nechtov sú v tomto prípade ostrejšie. Hodí sa na ruky s dlhými prstami, ktoré opticky ešte viac predĺži. Širšie nechty budú vyzerať užšie. Mandľový tvar vyzerá ideálne na dlhých nechtoch. Kratšie lôžko vizuálne predĺži a širšie zúži.

Hranatý tvar nechtov

Je vhodný na nechty, ktoré nie sú ani dlhé ani krátke, také akurát. Hranatý tvar by mal byť rovnomerne a dôkladne zarovnaný. Týmto tvarom dosiahnete jemnú a ženskú manikúru, aj keby boli vaše prsty krátke so širokým nechtovým lôžkom.

Zaoblený tvar nechtov

Ide o tvar, ktorý je veľmi podobný hranatému. Rozdiel je len v tom, že ostré hrany sú jemne zaoblené. Taktiež sa nazýva aj ako SQUOVAL, ktoré je zložené z anglického slova SQUARE teda hranatý a OVAL teda oválny. Squoval sa hodí na dlhšie prsty s dlhými nechtovými lôžkami.

Špicatý tvar nechtov

Extravagantný tvar, ktorý je taktiež nazývaný aj ako STILETTO čo v preklade môže znamenať dýka. S týmto pomenovaním ste sa mohli stretnúť aj pri lodičkách na úzkom špicatom opätku. Stiletto nechty sa skôr hodia na špeciálnu príležitosť ako na bežné nosenie. Používajú sa na dlhé a pevné nechty, častokrát spevnené gélom či akrylom. Vyzerajú dobre aj na kratších prstoch, ktoré sa opticky predĺžia.

Ballerina tvar nechtov

Je pomenované podľa baletných špičiek pretože sa tvarom nápadne podobajú. Taktiež sa môže zdať, že pripomínajú skôr rakvu, a preto sa tento tvar nazývaj aj COFFIN, čo v preklade znamená rakva. Tak či onak, v poslednej dobe veľmi obľúbený tvar, ktorý sa hodí na dlhé nechty. Ak máte širšie lôžko, coffin či ballerina vám ho opticky predĺži.

Ak chcete peknú manikúru vďaka ktorej budu vaše ruky pôsobiť elegantne, nechajte si radšej poradiť od skúsenej manikérky. Dokonalá manikúra je na nezaplatenie.

Obsah blogu

Správne založená šablóna

Založenie formy

Často si kladiete otázku: Ako založiť šablónu na nechty? Verím, že po prečítaní tohto postupu vám bude všetko jasné. Ide o návod na založenie samolepiacej

Čítať ďalej
Aplikácia na necht

Pečiatkovanie nechtov

Jednoduchým a zároveň krásnym zdobením je pečiatka. Motívy môžete robiť aj viacfarebné. Tento návod vám určite zodpovie viacero otázok, ako používať razítko na nechty

Čítať ďalej