Nanechty.sk

Umelé nechty a ich strihanie

Uprednostňujete kratšie nechty a nechtové tipy sú príliš dlhé? Alebo po odstrihnutí umelý necht praskne? V tomto článku sa dozviete ako skracovať tipy bez poškodenia. Tipy nestrihajte nožničkami na manikúru! Umelý necht tak oslab9te, alebo poškodíte nožnice. Na úpravu dĺžky tipov je určená gilotína, alebo pilník. Môžete použiť aj klieštiky, no postupujte opatrne.

Klieštiky

Zastrihnite nimi do tipu z oboch bočných strán a potom ho odlomte. Po takomto skrátení je potrebné umelý necht vytvarovať pilníkom. Taktiež pri lámaní môžete tipy oslabiť, preto tento spôsob neodporúčam.

Pilník

Pracnejším spôsobom skrátenia tipov je pilníkovanie. Jeho nevýhodoou je, že predovšetkým začiatočníčky ťažko ustriehnu rovnakú dĺžku a tvar nechtov. Ľahko sa tak môže stať, že každý necht bude iný. Takéto skracovanie je zároveň časovo náročné.

Gilotína

Špeciálny nástroj, vyvinutý na strihanie umelých tipov. Umelé nechty tak môžete skracovať bezpečne a rýchlo. Umelý necht vložíme do oblúčika na gilotíne a rýchlym stlačením ho odstrihneme. Ak stláčate rukoväte gilotíny pomaly, tip je viac namáhaný a po krátkom čase praskne. Taktiež tipy začnú praskať ak nieje gilotína dostatočne ostrá. Preto po dlhšom používaní odporúčam zakúpiť si novú.

[pb_video type=”youtube” src=”https://www.youtube.com/embed/r4XM35fO3Y0″][/pb_video]

Tip:
Strihať gilotínou môžeme dvoma spôsobmi. Ak necht vložíme kolmo, tak nám ostane hranatá špička. Ak tip vložíme pod uhlom, ostane nám mierne zaoblená špička, ktorú stačí jemne pretrieť pilníčkom.

Obsah blogu

Kabelková UV lampa

Uvažujete ako si rýchlo a originálne skrášliť svoje nechty? Túžite vyskúšať niečo nové, ale obávate sa, že to nezvládnete? Niet sa čoho obávať, pretože si

Čítať ďalej

Nechty ako šperk

Chcete byť príťažlivou a atraktívnou ženou pre svojho partnera? Tak nezabúdajte na starostlivosť o svoje malé krásy, pretože zanedbané a neupravené nechty nie sú žiadnym

Čítať ďalej