Nanechty.sk

Jarné zdobenie nechtov

Nekonečná zima nie a nie odísť a nechať priestor jari. Počasie síce ovplyvniť nemôžeme, no jarnú náladu si vieme bez problémov vytvoriť. Či už dekoráciami v byte, zmenou šatníka, kedy sa začneme obliekať do pestrejších farieb, novým účesom, či nechtami. Symbolom jari sú snežienky, ktoré ako prvé vykuknú spod snehu. No mne jarnú náladu navodili vodolepky na nechty so sirôtkami. Keďže som samouk a robím nechty len sebe doma, tak ako asi väčšina z vás, ktoré to čítate, používam na zdobenie svojich nechtov prevažne vodolepky s kvetmi. Čistá francúzska manikúra sa mne osobne zdá prázdna a tak si ju stále niečím prizdobím.

Pri mojich zdobeniach základ prevažne tvorí francúzska manikúra. Áno, robiť sama sebe francúzsku manikúru nieje práve najľahšie, no verím, že to zvládnete aj vy. Asi najťažšou časťou sa zdá byť biela špička a pekný oblúčik. Keďže niesom žiadny profesionál, ponúkam ten môj spôsob ako na to. Pri práci používam štetec č.6 a UV gély od Silcare.

Francúzska manikúra UV gélom

Na pripravené nechty, ktoré sme prebrúsili, nalepili tipy na nechty, prebrúsili prechod a naniesli primer, nanesieme číry 1-fázový UV gél v tenkej vrstve. Každú vrstvu gélu dávam do UV lampy vytvrdnúť na 2 minúty. Pri práci mi pomáha 36W UV lampa. Na túto tenkú vrstvu gélu nanesieme na oblasť nechtového lôžka kamuflážny UV gél. Ten nanášame asi 1 mm od nechtovej kožičky a tvarujeme do oblúčika v mieste, kde bude začínať biela špička. Nepodarený oblúčik jednoducho opravíte štetcom, ktorý namočíte do čističa gélu. Je dobré si na takéto úpravy gélu vyhradiť jeden štetec, ktorý nebudete používať na nič iné. Mne sa osvedčil tenší zdobiaci štetec v tvare mačacieho jazýčka. Týmto štetcom namočeným do čističa gélu zasahujem aj v prípade, keď mi gél zatečie ku kožičke. To sa mi občas stane ak si robím pravú ruku ľavou. Po vytvrdnutí kamuflážneho gélu nanášame na špičky biely UV gél. Už pri nanášaní gélu sa snažíme o čo najlepší oblúčik, no ak sa to nepodarí, doladíme to namočeným pomocným štetcom. Môj biely UV gél je polohustý, takže v momente keď mám špičku hotovú dám necht do lampy aspoň na 20-30 sekúnd, aby gél zatvrdol a nestekal. Takto pokračujem aj s ostatnými nechtíkami. Keď mám jednu ruku hotovú dám ju do UV lampy na 2 minúty, aby gél poriadne vytvrdol. Lepkavý výpotok utriem čističom gélu. Nieje to nič zložité, no nevzdávajte to po prvom, možno nie až tak vydarenom, pokuse.

[pb_video type=”youtube” src=”https://www.youtube.com/embed/Efz5DZkaDkg”][/pb_video]

Aplikujeme vodolepky na nechty

Na moje jarné nechty som použila jednoduché ozdoby na gélové nechty. Používam ich často a veľmi rada. Skúšala som i samolepky, no tie keď sa raz prilepia už ich neodlepíte ale roztrhnete. Vodolepku môžeme na nechte posúvať na to správne miesto. No aby to šlo, musíme pred presunutím vodolepky namočiť necht do vody. Zároveň tieto ozdoby z nechtov netrčia, ale kopírujú povrch nechtov. S nechtom doslova splynú a zdá sa, akoby ste mali na nechtoch mini maľbu. Vodolepky na nechty sú umiestnené na papieriku, z ktorého ich musíme odmočiť. Odstrihneme si obrázok, ktorý chceme použiť a vložíme ho do misky s vodou. Nečakáme príliš dlho, aby sa vodolepka neoddelila od papierika. Dochádza tak totiž k omývaniu plochy, ktorá sa má k nechtu prilepiť a vodolepka nemusí na nechtoch držať. Z misky ju vyberieme po 5-10 sekundách. Prstom vyskúšame, či sa motív na papieriku pohybuje a ak áno, môžeme presunúť vodolepku na namočený necht. Prebytočnú vodu, ktorá nám na nechte ostane osušíme servítkou.

Ozdobené nechty pretrieme čírym gélom. Táto vrstva slúži na ochranu zdobenia pred poškodením. Ako záverečnú vrstvu používam Uv gél od Silcare. Jeho názov je violet thick. Je to číry hustý UV gél mierne fialovej farby. Na záver ho dávam z jediného dôvodu. A to, aby moja biela francúzska manikúra nebola po týždni žltá. Práve tento UV gél chráni nechty pred nepekným zožltnutím. Rovnako ochráni nechty pred zožltnutím aj nežltnúci lak na nechty.

Obsah blogu

Gél lak na nechty

Ako si rýchlo jednoducho a hlavne trvácne ozdobiť nechty? Na čas nenáročný spôsob zdobenia, je použitie gél laku. Je to podobný spôsob ako lakovanie nechtov

Čítať ďalej
Veľkonočné zdobenie nechtov máme hotové

Nechty na Veľkú noc

Keďže nie každá žena má na zdobenie nechtov dostatok času, ja vám chcem ukázať, že aj rýchle zdobenie nechtov môže vyzerať pekne. Základom nášho zdobenia

Čítať ďalej