Nanechty.sk

Namaľujte si plesové nechty

Ešte ste neskončili s plesovou sezónou? Stále máte chuť tancovať, zoznamovať sa s novými ľuďmi a dopriať si takýto aktívny relax? Vidíme, že sa nenudíte, a takisto že si chcete dopriať trochu krásy a štýlovosti. Veď ako by to vyzeralo s neupravenými a lámavými nechtami? Ponúkame vám zaujímavé a veľmi pestré zdobenie, ktoré je vhodné na špeciálne akcie, akými sú plesy. Ak vás trápi lámavosť, tak pri zdobení určite voľte gélové nechty. Zaručíte si tým pevnosť a ich trvácnosť. Pusťme sa do zdobenia!

Postup:

1. V prvom rade je nutné si pripraviť nechty na plesové zdobenie. Príprava pozostáva v nanášaní dvoch vrstiev trblietajúceho laku. Dôležité je, aby ste po každom nanášaní nechali nechty dostatočne vyschnúť. Je to len na vás, aký si zvolíte podklad, preto sa nebojte upustiť uzdu svojej fantázie.

2. Teraz si pripravíme tenkú ochrannú fóliu, ktorá nám poslúži pri zdobení daného motívu. Najprv si ho vystrihneme do požadovaného tvaru (oblúk) a prilepíme na necht. Aplikujeme naň fialový lak a pomocou pinzety môžete strhnúť ochrannú fóliu. Takýmto štýlom pokračujeme pri vytváraní ďalších oblúkov. Ak patríte medzi šikovnejšie a zručnejšie slečny, tak takéto skrášľovanie zvládneme aj bez pomoci fólie. Stačí len trochu kreativity a pevnej ruky.

[pb_video type=”youtube” src=”https://www.youtube.com/embed/F0ZA_AfDCDs”][/pb_video]

 

3. Na tvorbu ornamentov je vhodné použiť akrylové farby. Vyberieme si bordový odtieň a štetcom nanášame farbu na nechty. Začíname najprv okrajmi oblúkov, ktoré nebudú zložitým procesom. Viac tvorivosti a výtvarného ducha budete potrebovať pri maľbe ornamentov. Nechajte sa inšpirovať videom a použite štetec s tenkým špicom. Pri vytváraní prvého motívu nepritláčajte veľmi na necht, aby ste zdobenie nepokazili hrubými líniami. Najprv si vyznačte tenkými čiarami daný vzor a neskôr ho dotvorte podľa vašich predstáv.

4. Potrápili sme sa s ornamentami a môžeme sa pustiť do maľby slzičiek. Tu vám stačí jemne pritlačiť štetcom na necht, postupne ťahať štetec smerom nadol, a zároveň intenzitu pritláčania zoslabovať. Robíme to z tohto dôvodu, aby sa koniec slzičky zužoval do špica a vyhli sa tak vytvoreniu neestetického ovalu.

5. Poslednou fázou, ako pri každom skrášľovaní našich pazúrikov, je fixácia. Vezmeme si priehľadný UV gél (pri gélových nechtoch) alebo obyčajný číry lak a aplikujeme na nechty. Zdobenie tak máme hotové a môže sa ísť „plesovať“.

Obsah blogu

Termo gél na nechty

Omrzeli Vás klasické jednofarebné UV gély a chcete skúsiť niečo nové? Určite ste vyskúšali množstvo rôznych farebných gélov, glitrový gél, neónový gél, či gél lak.

Čítať ďalej