Nanechty.sk

Svietiace nechty a celoplošné vodolepky

Existuje nespočetné množstvo námetov na zdobenie nechtov, no klasická francúzska manikúra neomrzí žiadnu ženu. A čo ak nám táto francúzska manikúra bude svietiť v tme? Pýtate sa ako? Ďalšou novinkou na trhu je fosforový pigment svietiaci v tme. Koľko žien ste už videli aby mali nechty ktoré pri zahasení svetla svietia? Výrobcovia vytvorili svietiaci pigment, ktorý sa pridáva do laku, gélu alebo akrylu a ten sa následne nanáša na nechty. Nie je to nič zložité a predsa také netypické. V tomto postupepoužijeme aj celoplošné vodolepky, aby ste videli, že nie len profesionálne nechtové dizajnérky môžu mať krásne ozdobené nechty, ale že to dokážete aj vy doma. Takže poďme na to!

Na vopred pripravené nechty urobíme bielym UV gélom francúzsku manikúru. Na prstenníku natrieme biely gél na celý necht, pretože naň budeme dávať celoplošnú vodolepku. Gél necháme vytvrdnúť v UV lampe 2-3 minúty. Po vytvrdnutí utrieme výpotok a môžeme pokračovať čírym gélom, ktorý nanesieme v tenkej vrstve. Dávame pozor aby sa gél na nechty nedotýkal nechtovej kožičky. To by spôsobilo tvorbu vzduchových bublín a následné odlupovanie UV gélu. Do nevytvrdnutého UV gélu dáme na biele špičky biely glitrový prach. Potom nechty vložíme do UV lampy na 3 minúty. Na nechty opäť nanesieme číry UV gél a necháme ho v UV lampe 2-3 minúty vytvrdnúť. Po vybratí z UV lampy odstránime lepkavosť čističom gélu.

Aplikujeme celoplošné vodolepky

Celoplošné vodolepky majú pekné farby a motívy, no sú priehľadné. Preto je vhodné ich aplikovať na jednofarebný povrch, najlepšie biely, alebo svetlo žltý. Z celoplošnej vodolepky si vystrihneme zvolený motív vo veľkosti nechta. Odstránime ochrannú fóliu a motívom priložíme na nechty. Nechty môžeme takto ponoriť do vody, alebo len navlhčiť podkladový papierik. Takto sa motív z papierika uvoľní a priľne k nechtu. Len jemnou manipuláciu si vodolepku môžete ešte upraviť, posunúť. Vodolepku zafixujeme vrstvou číreho gélu, ktorý necháme v UV lampe 2-3 minúty. Výpotok utrieme čističom gélu a nerovnosti na nechtoch prebrúsime pilníkom.

Ako použiť svietiaci pigment?

Do malej nádobky si odlejeme číry gél, do ktorého vmiešame svietiaci pigment. Gél premiešame dôkladne, aby sa pigment čiastočne rozpustil. Následne ho aplikujeme rovnomerne na celú plochu nechta. Po nanesení nechty vkládame do UV lampy na 2 až 3 minúty. Po vybratí z lampy odstránime lepkavosť čističom gélu. Keďže svietiaci gél vám zanechá na nechtoch drsnú pieskovitú plochu, musíme použiť ešte posledný vrchný gél, ktorý nanesieme rovnomerne na všetky nechty. Tento gél zanechá nechty krásne lesklé. Znova po vybratí z UV lampy odstránime lepkavosť odstraňovačom UV gélu. Už pri vyberaní nechtov z UV lampy vidíme, že gél na nechtoch svieti.

[pb_video type=”youtube” src=”https://www.youtube.com/embed/OKzdfpNm7ts”][/pb_video]

Tip
Svietiaci pigment môžete vmiešať i do farebného gélu, no musí to byť číry farebný UV gél.

Tip 2
Svietiacim gélom i lakom môžete vytvoriť na nechtoch tajné zdobenie, ktoré sa objaví až v tme. Napríklad svietiaci ornament, či meno.

Obsah blogu

Vianočné zdobenie nechtov

Blížia sa najkrajšie a najradostnejšie sviatky roka. Všetci sa snažíme, aby na Vianočnom stole nič nechýbalo, alebo aby čohosi nebolo nedostatok. Príbytky zdobíme rôznymi girlandami,

Čítať ďalej
Veľkonočné zdobenie nechtov máme hotové

Nechty na Veľkú noc

Keďže nie každá žena má na zdobenie nechtov dostatok času, ja vám chcem ukázať, že aj rýchle zdobenie nechtov môže vyzerať pekne. Základom nášho zdobenia

Čítať ďalej

Gél lak na nechty

Ako si rýchlo jednoducho a hlavne trvácne ozdobiť nechty? Na čas nenáročný spôsob zdobenia, je použitie gél laku. Je to podobný spôsob ako lakovanie nechtov

Čítať ďalej