Nanechty.sk

Čo potrebuje naša pokožka pred a po depilácii?

Hebká pokožka bez zbytočných chĺpkov je snom nejednej ženy. Svoju pleť vystavujeme rôznym procesom depilácie od holenia žiletkou po profesionálne laserové úkony. Všetky úkony majú svoje plusy, ale aj mínusy. V konečnom dôsledku nám pokožku podráždia, niektoré viac, iné menej. Ako predísť začervenaniu, svrbeniu, či páleniu po depilácii?

Holenie žiletkou má krátkodobý efekt, profesionálne odstránenie laserom je zasa finančne nákladné. Čoraz viac obľúbenosť získava depilácia voskom. Pri tejto metóde doslova platí “za krásu sa trpí”. Ide o proces, ktorý so sebou prináša nepríjemné pocity, a pre slabšie povahy aj určitú bolesť. Výsledný efekt však stojí za to. Pokožka ostáva jemná a hebká, a to počas niekoľkých týždňoch. Pravidelným používaním sa vám dokonca rast chĺpkov spomalí a zredne.

Za voskovou depiláciou môžete ísť do profesionálneho kozmetického salónu, ale viete si ju docieliť aj u vás doma. Stačí si len kúpiť potrebné výrobky na to určené. Odporúčam rovno investovať do sady na voskovú depiláciu s ohrievačom. Je to veľmi praktické riešenie.

Netreba však zabudnúť, že o pokožku by ste sa pred a po depilácii mali aj patrične postarať. Ide o dôležitú súčasť celého procesu k dosiahnutiu jemnej a hebkej pokožky. Správnou prípravou a následnou regeneráciou ovplyvnite celkový výsledný efekt. Pleť sa vám ovďačí ak ju budete udržiavať hydratovanú po celý čas.

Prípravky sa od seba odlišujú konzistenciou, a teda môžu byť gélové, mliečne alebo olejové. Každý výrobok má svoje vlastné pridané hodnoty, či už sú obohatené o rôzne výťažky z bylín a liečivých rastlín. Niektoré prípravky sú určené vyslovene pre určitý typ pokožky.

Pred depiláciou

Aspoň deň pred plánovanou depiláciou sa odporúča vykonať jemný peeling. Odstráni odumreté kožné bunky, čím zabezpečíte predídeniu zarastania chĺpkov.

Čistiaci gél pred depiláciou pleť dôkladne vyčistí a dezinfikuje. Môžete ho použiť aj na malé plochy ako podpazušie, okolie bikín, alebo aj tvár. Gél sa z pokožky zotiera pomocou vody. Po ňom sa odporúča použiť prípravok pred depiláciou s aloe vera. Výťažok z tejto rastliny zabraňuje vysušovaniu pokožky. Po gély môžete použiť prípravok s obsahom s aloe vera. Stačí ho na pleť nasprejovať a dôkladne vmasírovať. Zabraňuje prílišnému vysušeniu.

Po depilácii

Vtedy si pleť vyžaduje upokojenie a regeneráciu. Prípravky by nemali obsahovať parfumáciu a alkohol. Na pokožku to pôsobí dráždivo. Avšak alkohol má dezinfekčné vlastnosti, čo sa po odstraňovaní chĺpkov vyžaduje. Počas odstraňovania chĺpkov sa vám do kožných pórov dostávajú všelijaké baktérie. Môžete teda použiť chladivý gél po depilácii, ktorý je antiseptický.

Najlepšie je použiť šetrné prípravky s obsahom aloe vera, mentolu a aukalyptu. Pokožku krásne schladia. Mlieko po depilácii s aloe vera pôsobí osviežujúco, a zabraňuje prílišnému vysušovaniu. Mentolové mlieko zasa pôsobí chladivo aj protizápalovo.

Podepilačné oleje slúžia na odstránenie zvyšného vosku. Olej z výťažku eukalyptu nielenže pokožku osvieži, ale aj zmäkčí. Tak predídete zarastaniu chĺpkov. Príjemným prostriedkom po depilácii je azulénový prípravok v spreji. Na pokožke vytvára ochranný hydratačný film a okrem toho príjemnie vonia. Ide o éterický olej z liečivého harmančeka. Prípravok nielenže ošetruje, ale slúži aj na zbavenie sa zvyšného vosku. Do pleti sa rýchlo vstrebe a nezanecháva ju mastnú.

V ponuke nájdete aj dvojzložkový olej po depilácii obsahujúci olej a vodu. Pred použitím je fľaštičku premiešajte potrasením. Olejovou fázou odstránite zvyšky vosku. Vodná fáza je obohatená o kyselinu hyalurónovú, ktorá pokožku zvláční a hydratuje. Po depilácii nevystavujte svoju pokožku ihneď priamemu slnku. Odporúča sa počkať aspoň 2 dni. Na peeling sa odporúča počkať aspoň 2 týždne.

Obsah blogu

Termo gél na nechty

Omrzeli Vás klasické jednofarebné UV gély a chcete skúsiť niečo nové? Určite ste vyskúšali množstvo rôznych farebných gélov, glitrový gél, neónový gél, či gél lak.

Čítať ďalej