Nanechty.sk

Depilácia voskom. Jej výhody oproti žiletke.

Zima nám už konečne dáva posledné zbohom. Príroda síce ešte stále spí ale čo nás teší sú dlhšie a svetlejšie dni. Zmena počasia si samozrejme vyžaduje aj zmenu šatníka. Hrubé neforemné oblečenie konečne vymeníme za vzdušnejšie materiály.

Svetlo sveta uzrie po dlhej dobe aj naša pokožka. Ako sa postarať o to aby naša pokožka vyzerala hebko a hydratovane? Hydratáciu docielime hlavne pitným režimom a rôznymi krémami. Jej hebkosť správnou depiláciou.

Výhody depilácie voskom

Neatraktívne vyzerajúce chĺpky vieme odstrániť niekoľkými spôsobmi. V rebríčku najviac využívaných spôsobov stále vedie žiletka. Nevýhodou holenia je krátkodobý efekt a v mnohých prípadoch nedostačujúci výsledok. Pokožka ostáva začervenaná a podráždená. Po každom holení nám chĺpy hrubnú.


A práve kvôli týmto nevýhodám si čoraz väčšiu popularitu získava depilácia voskom. Túto depiláciu si mnohé ženy spájajú s bolesťou. Opak môže byť však pravdou. Apropo hovorí sa predsa, že za krásu sa trpí. Dôležité je, že depilácia voskom so sebou prináša veľa výhod. Hladký výsledok trvá podstatne dlhšie. Častou aplikáciou tejto depilácie sa nám chĺpky zjemnenia ale a zrednú.

Radím vám teda milé dámy odložiť žiletku. Aj tak vás to s ňou už nebaví. Prinášam vám pár skvelých rád ako si depiláciu s voskom užiť z pohodlia vášho domova.

Ako na to?

Oznamujeme vám hneď na začiatku, že dĺžka domácej depilácie voskom potrvá dlhšie ako u profesionálnej kozmetičky. Myslíte ale na ušetrené peniaze čo vám náladu určite zlepší.
Zadovážte si štipku odvahy, ale aj trpezlivosť nie je na zahodenie.

Hovorí sa, že depilácia voskom je ideálna na nohy, ale čoraz častejšie sa aplikuje na úpravu podpazušia, okolia bikín, alebo trebárs aj na odstraňovanie ochĺpenia z hornej pery. Ale zatiaľ nechoďme do “extrémov” a sústreďme sa radšej na nohy. S depiláciou s voskom sa odporúča začať až keď máme chĺpky trochu dlhšie.

Uistite sa, že pokožku máte dôkladne osušenú. Niektoré prípravky nemusia na mokrej pokožke dostatočne držať. Preštudujeme si pribalený návod, ktorý nájdete ako súčasť každého nášho výrobku.


Odporúčam vyskúšať si kúpiť kompletnú sadu na depiláciu, v ktorej nájdete všetko potrebné pre domácu voskovú depiláciu. Súčasťou kompletných sád je väčšinou cukrový depilačný vosk, ktorý si zohrejeme na telesnú teplotu. Doba ohrievania je 20 – 30 minút. Cukrový vosk sa zohrieva v mikrovlnke, alebo nad parou. Dávajte si pozor aby ste sa nepopálili. Pre efektívne zohrievanie cukrového vosku slúži depilačný ohrievač. Dá sa kúpiť aj ohrievač s termostatom na reguláciu teploty. Dokonca sú aj ohrievače s displejom. Na ohrievanie voskov v plechovke používame elektrický ohrievač vosku.

Nanášanie vosku

Zapamätajte si, že vosk nanášame v smere rastu chĺpkov a depilačný papier strhávame presne naopak. Predídeme tak nežiadúcemu výsledku v podobe zarastajúcich chĺpkov.

Vosk z plechovky nanášame pomocou drevenej špachtle v zhruba 5 cm širokých a pol centimetra hrubých prúžkoch. Oveľa jednoduchšie a praktickejšie je nanášanie pomocou roll-on hlavice.

Na rozotretý vosk priložíme depilačný papier. Teraz príde tá časť, o ktorej sa hovorí, že je vraj bolestivá. Popravde nič príjemné to nie je, ale existuje pár trikov ako bolesť zjemniť. Depilačný prúžok nedávame dole priamym strhnutím. Rukou si jemne podržíme pokožku a druhou rukou prúžok odtrhneme. Postupne pokračujeme po obvode celých nôh.

Výsledný efekt

Po voskovej depilácii sa neodporúča hneď vystavovať pokožku na priamom slnku. Počkajte aspoň 12 hodín, ale najlepšie jeden celý deň. Predídete tak neželanému začervenaniu a svrbeniu.

Po aplikácii si pokožku dôkladne umyjeme a použijeme prípravky po depilácii, ktoré pokožku upokoja a hydratujú. Vyskúšajte harmančekový olej po depilácii. Používa sa na odstránenie zvyšného vosku z pokožky a harmanček je známy svojimi upokojujúcimi vlastnosťami. Po oleji odporúčam naniesť osviežujúce mentolové mlieko, ktoré podráždenú pokožku príjemne schladí. Obľúbené je aj mlieko po depilácii s aloe vera.

Odporúčajú sa aj prípravky, ktoré spomaľujú rast chĺpkov. Pri voskovej depilácii sa zbavujeme chĺpku aj s korienkom. A to je hlavným dôvodom dlhodobého efektu a hebkej pokožky. Obrovskou výhodou pravidelnej depilácie voskom je aj fakt, že nám ochlpenie postupne slabne.

Obsah blogu

Aplikácia na necht

Pečiatkovanie nechtov

Jednoduchým a zároveň krásnym zdobením je pečiatka. Motívy môžete robiť aj viacfarebné. Tento návod vám určite zodpovie viacero otázok, ako používať razítko na nechty

Čítať ďalej
Zdobenie nechtov s fimo

Fimo ozdoby

Ide o krásne farebné ozdoby. Často ich dostanete ako 5 cm tyčinku, ktorú si nakrájate na tenké plátky. Tie potom aplikujete do gélu alebo do

Čítať ďalej