Nanechty.sk

Vianočné prázdninové nechty

Bohaté farby a hravosť skombinovaná s praktickosťou a rozprávkovo vianočným dizajnom. To sú vianočné prázdninové nechty vhodné pre každého, nielen pre slečny navštevujúce školu. Je pravdou, že výsledok zdobenia môže pôsobiť detsky, ale práve to robí z takýchto motívov obľúbené najmä počas sviatočných dní, keď si uctievame naše tradície.

Pomôcky, ktoré použijeme:

Na vytvorenie týchto nádherných vianočných nechtíkov si pripravíme dva laky na nechty. Tým prvým bude červený lak s bohato sýtou farbou a druhým vrchný priehľadný lak, ktorý nám poslúži na záverečný ochranný náter. V tejto úžasnej technike budeme aj maľovať, takže si pripravíme bielu akrylovú farbu a k nej tenký štetec na akryl. Na obohatenie zdobenia použijeme ešte zdobiacu pásku, a takisto zdobiace pero na skrášľovanie. Teraz máme pripravené všetko a postupne môžeme prejsť k tvorbe zdobenia.

[pb_video type=”youtube” src=”https://www.youtube.com/embed/jwWyDM4a-H4″][/pb_video]

 

Ako postupovať pri práci

1.Samotný postup zahájime vytvorením žiarivého farebného podkladu. Na to sme si vybrali červený lak, ktorý aplikujeme na všetky nechty. Môžeme aj v dvoch vrstvách.

2.Zdobiacou páskou vytvoríme viacero zaujímavých línií. Pokiaľ sa nechcete inšpirovať videom, tak si zaexperimentujte a kúskami pásky si vytvorte nejaký vlastný ornament.

3.Vďaka pomocným prúžkom zdobiacej pásky sformovaným do obrazca dokážeme namaľovať hviezdu, snehovú vločku alebo akýkoľvek vianočný motív. Biela akrylová farba a tenký štetec na akryl sú pomôcky, s ktorými tento krok zvládneme ľavou zadnou.

4.Teraz odstránime všetky prúžky. Túto činnosť sa snažte robiť čo najopatrnejšie kvôli zachovaniu maľby. Prípadné chyby prekryjeme červeným lakom.

5.Následne obohatíme zdobenie vytvorením bielych bodiek s použitím zdobiaceho pera.

6.Celá práca sa blíži ku koncu. Na záver ešte nalakujeme ozdobené nechty vrchným priehľadným lakom slúžiacim na záverečné zafixovanie a ochranu hotového zdobenia.

Úžasné na celej tejto procedúre je možnosť vytvoriť si ľubovoľné motívy na každý jeden necht. Vidíme to aj na videu, že na druhom nechte je ukázaná ďalšia možnosť ako bez zmeny pomôcok a štýlu práce dokážeme skombinovať a navrhnúť odlišný vzor. Takže do toho, milé dámy! Takto budú Vaše nechty naozaj pôsobiť nielen vianočne, ale ešte aj pestro a rozmanito.

Obsah blogu

Vianočné kvety na nechty

Kvetinky sú dosť rozšíreným a obľúbeným motívom vo svete nechtového dizajnu. Vianočná ruža, vianočná hviezda, adventné doplnky a ďalšie iné nepochybne patria k prežitiu vianočných

Čítať ďalej