Nanechty.sk

Štetce na nechty

Na nanášanie gélu a akrylu používame štetce, ktoré sú na to určené. Všetky pomôcky ako aj štetce je potrebné zakúpiť v špeciálnom nechtovom obchode, pretože sú jemnejšie ako obyčajné štetce v papiernictve. Tie sú síce lacnejšie, no majú omnoho hrubší vlas, čo nieje vhodné na natieranie gélu ani akrylu. Taktiež zdobiace štetce sú špeciálne vyrobené na zdobenie nechtov, takže ich nezamieňajte za žiadne lacnejšie náhrady.

Delenie štetcov

  • štetce na gél
  • štetce na akryl
  • zdobiace štetce

Štetec na gél

Štetec určený na aplikáciu UV gélu je plochý. Môže mať číslo 4, 6 alebo 8, Kde číslo 4 je najtenší a číslo 8 najširší. Veľkosť štetca si vyberáme podľa veľkosti nechtu. Na palec aplikujeme gél širším štetcom (č. 8) ako na malíček (č. 4). Na trhu sú štetce s praktickou rúčkou, ktorá je v časti uchopenia potiahnutá gumou, a tak sa štetec v ruke nešmýka. Cena štetcov je od 4 do 10 eur

Štetec na akryl

Liquid a akrylový prášok nanášame na necht pomocou okrúhleho štetca. Taktiež sú označené číslom 4, 6, 8, 10, 12, 14 a 16. Štetec s číslom 16 je najhrubší a číslo 4 najtenší. Akrylovú masu nenatierame ako gél, ale štetcom hmotu roztláčame po nechte. Takýmto spôsobom sa omnoho jednoduhšie modeluje biela špička, či nechty predĺžené na šablónu. Cena štetcov na akryl sa pohybuje od 6 do 25 eur.

[pb_video type=”youtube” src=”https://www.youtube.com/embed/yT5UIN4CGb4″][/pb_video]

Zdobiace štetce

Vo väčšine prípadov je to sada zdobiacich štetcov, kde v sade je viacero druhov štetcov na rôzne zdobenie nechtov. Za sadu zdobiacich štetcov miniete 6 až 30 eur.

Úzky plochý štetec a mierne skosený plochý štetec sú určené na maľovanie technikou „one stroke“ (jedným ťahom). Na maľovanie touto technikou použite akrylové farby, ktoré rýchlo schnú, majú veľmi dobrú kryciu schopnosť a sú vode odolné.

Tenké štetce s rôznou dĺžkou vlasu využijete pri maľovaní ornamentov, či stoniek kvetov. Pri takomto zdobení môžete použiť farebný UV gél, lak na nechty alebo akrylové farby. Taktiež sú potrebné pri zdobení vodovými farbami.

Štetec mačací jazýček je skvelým pomocníkom pri modelovaní 3D ozdôb, na ktoré použite 3D UV gél, akryl alebo 3D akrylové farby. Tento štetec sa dá zakúpiť aj samostatne a jeho cena je 6,50 až 13 eur.

Široký štetec „vejár“ je vhodným pomocníkom pri nanášaní glitrového prášku. Nechty pomocou neho jemne poprášite a výsledok je jedinečný.

Kovový hrot s guľôčkou na konci sa nazýva zdobiace pero. Môžete ho použiť na ukladanie ozdôb (glitre, kamienky, sušené kvety, konfety, perličky, …) do UV gélu alebo akrylu. Zdobiace pero určite využijete pri modelovaní akrylových 3D ruží či iných kvetov, motýľov, srdiečok či mašličiek. Taktiež je výbornou pomôckou pri maľovaní nechtov pomocou zdobiacich lakov či farebných UV gélov. Môžete si ho zakúpiť aj samostatne a cena zaň je od 2,50 do 4 eur.

Tip: Cez zdobiacu ihlu na zdobičke si na necht nakvapkajte do kruhu 5 kvapiek, ktoré zdobiacim perom potiahnite do stredu a kvetinka je hotová. Takýmto spôsobom sa dajú vytvárať nielen kvety, ale aj ornamenty.

Obsah blogu

Brúsky na nechty

Nechtovú modeláciu si môžeme skrátiť tým, že budeme používať kvalitnejšie pomôcky. Stačí ak vymeníme pilník za brúsku na nechty a ušetríme sebe aj klientke minimálne

Čítať ďalej