UV lampy a ich poruchy

UV lampa na gélové nechty je zariadenie, ktoré používajú prevažne nechtové dizajnérky. Či už v salónoch alebo doma, sú UV lampy potrebné vtedy, keď sa rozhodnete robiť gélové nechty. S každým elektrickým zariadením sa však nesú aj nejaké muchy a prípadné poruchy. Mnohokrát to nie sú poruchy, skôr nedorozumenia. Preto milé slečny a ženy, pozorne čítajte tento článok, aby ste sa vyhli zbytočným trapasom pri neopodstatnených reklamáciách.

UV lampy

Hovoríme o elektrickom zariadení, ktoré po zapnutí, UV svetlom vytvrdzuje UV gély. Na Slovenskom trhu sa dajú kúpiť prevažne UV lampy, v ktorých sú žiarovky, alebo ak chcete žiarivky o sile 9 watt. Výkon lampy je tak väčšinou uvádzaný v násobkoch deviatky. Buď sú to UV lampy 9W, alebo ak sú v lampe 4 žiarovky, tak je výkon až 36W. Samozrejme platí, čím vyšší výkon lampy, tým kratší čas je potrebný na stvrdnutie UV gélov. Lampy majú rôzne dizajnové vyhotovenia a farby. Z funkčného hľadiska sú buď digitálne s displayom, alebo tie jednoduchšie nemajú také možnosti nastavenia výkonu, času, ako ich lepšie verzie. Ale asi platí fakt, že čím menej elektroniky, tým menšie riziko porúch, keďže na tých jednoduchých sa skutočne nemá čo pokaziť.

V lampe divne bzučí

Niektoré lampy jednoducho bzučia. Je to preto, lebo ich elektronická podstata je už raz taká. Sú to väčšinou tie bez časovačov a už navonok vidíte ich hrozné opracovanie. Bzučanie sa odstrániť nedá a pokiaľ lampa funguje, nie je dôvod na reklamáciu, či výmenu. Samozrejme len dokiaľ je bzučanie podobné tomu, ako v budovách so starými neónkami. Ak je to skutočne silné a rušivé bzučanie, tak to môže byť prvým prejavom toho, že lampa pomaličky dožíva.

Žiarovky pri zapínaní blikajú a vrčia na mňa

Tento problém môže a nemusí byť problémom. Buď je to len problém s naštartovaním žiaroviek, alebo ak žiarovky zasvietia na žlto, zrejme odchádzajú. Otázne je, či je to vekom uv žiarovky, alebo tým, že elektronika v lampe žiarovku takto odpáli. Priemerná UV žiarovka by mala vydržať pár mesiacov v závislosti od intenzity používania UV lampy na nechty. Ak by vám UV lampa na gélové nechty ničila novo zakúpené žiarovky, tak je to samozrejme dôvodom na reklamáciu.

UV Lampa mi nevytvrdzuje gél

Ak UV lampa svieti a predsa vám nevytvrdzuje UV gél, v tomto prípade existujú len dve možnosti. Tou častejšou je nevedomosť začínajúcich nechtových dizajnérok. UV gél v lampe aj po vypečení ostáva lepkavý. Hovorí sa tomu výpotok, ktorý odstránite čističom gélu. Ak si myslíte, že všetko ste z nechtu zotreli, urobte si jednoduchý test. Na mikroténový sáčok naneste vrstvu gélu, dajte ju do UV lampy a po čase určenom na vytvrdnutie sáčok vyberte, očistite čističom gélu a hneď vidíte, či je na sáčku nejaký UV gél tvrdý, alebo ste všetko zotreli. Ak skutočne na sáčku nič neostane, sú zrejme vypálené UV žiarovky. Aby boli vypálené UV žiarovky pri novej lampe je takmer nemožné, no stať sa môže čokoľvek. Aj vypálená UV žiarovka dokáže svietiť, akokeby bola v poriadku. Len už nemá schopnosť produkovať dostatok UV žiarenia, iba dostatok viditeľného svetla.

Nové žiarovky, a aj tak nefungujú

Pri UV žiarovkách je to problém toho, že všetky vyzerajú rovnako a ich pätica pre uloženie do lampy je vo všetkých typoch rovnaká. No aj napriek tomu existujú viaceré druhy UV žiaroviek. Nie je smerodajný len ich výkon 9W, to majú všetky. Ale elektrotechnická podstata fungovania je iná. Tú nebudem vysvetľovať, nie je to pre vás dôležité. Preto neodporúčam lampu kupovať v zahraničí, alebo z bazárov. Kúpu UV lampy si nechajte na doma, pretože každý predajca lampy vie k svojím lampám dodať zaručene správne a fungujúce UV žiarovky. Veľa šťastia pri výbere a čo najmenej porúch vám želáme z redakcie nanechty.sk.

0 komentárov
1 páči sa mi to
Predchádzajúci príspevok: Ako používať gél lakĎalší príspevok: Letné zdobenie nechtov glitrami

Podobné články

Odoslať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *