Nanechty.sk

7 rád pre výber UV lampy

K umelým nechtom bezpochyby patrí UV lampa. UV lampy sa používajú len pri gélových nechtoch a to na vytvrdenie UV gélu. My ženy máme problém vybrať si v tej spleti internetových obchodov a bazárov, ktoré lákajú super cenami a funkciami, ktorým aj tak nerozumieme. Preto som sa rozhodla urobiť rázny koniec a škrt v dohadoch o UV lampách na slovenskom trhu.

1. Výkon UV lampy je hnacím motorom

Pri kúpe každej UV lampy na gélové nechty by ste mali nájsť označenie výkonu. Jednotkou je Watt (W). Málo zrozumiteľné, však? No od výkonu však záleží, ako dlho bude UV gél v lampe tvrdnúť. Takže pri robení viacerých vrstiev gélu to dosť zaváži, či UV lampa na nechty dokáže urobiť tvrdý UV gél za 2 minúty, alebo až za 4 minúty! Na slovenskom trhu som sa stretla prevažne s lampami, kde sú UV výbojky o sile 9W. Potom väčšinou máte UV lampy o výkonoch 9W, 18W, 36W, 45W. Najčastejšie sa stretnete s UV lampami 9W a 36W. Určite si všimnete rozdiel v cene, no aj keď s nechtami začínate, odporúčam tú výkonnejšiu lampu.

2. Na veľkosti záleží

Vidíte malú UV lampu? Ak sa chcete nechtovým dizajnom nebodaj živiť, veľmi rýchlo na ňu zabudnite! Malé UV lampy na gélové nechty majú okrem toho, že na stole zaberajú menej miesta samé nevýhody. Hlavnou nevýhodou malých UV lámp je fakt, že do nej vložíte len jednu ruku a mnohokrát bez palca. Takže jednu vrstvu gélu tvrdíte v malej UV lampe 4x (jedna ruka, palec, druhá ruka, palec). Malé lampy sú fajn pre tie baby, ktoré sa rozhodli robiť nechty sebe, maximálne tak sestre, či mamine. Veľké UV lampy na nechty majú dosť miesta na vloženie celej ruky, dokonca môžete dať do vnútra aj obe ruky naraz (na seba). S veľkou UV lampou to budete mať omnoho rýchlejšie hotové.

3. Vyhnite sa aukciám a bazárom

Podľa môjho názoru je veľkým zlom množstvo aukcií a bazárov, kde ľudia predávajú okrem iného aj UV lampy na gélové nechty. Mnohokrát keď si porovnáte ceny v nechtových obchodoch na internete s tými v bazároch, zistíte, že sú často krát drahšie. A aj keď nájdete lacnejšiu lampu, tak si musíte uvedomiť, že ju kupujete od obyčajného človeka, nie od firmy a tak Vám na ňu nedá žiadnu záruku. A ako iste viete, elektronika sa z času na čas pokazí. Okrem rizika poruchy, beriete na seba riziko, že kúpite UV lampu v ktorej sú vypálené výbojky. Oni síce svietiť budú, no UV gél v nich nebude tvrdnúť. Tak sa ľahko môžete obabrať o približne 15 EUR (približná cena za 4 nové UV žiarivky do vašej lampy). Oplatí sa špekulovať?

4. Časovač sa isto pridá

Časovač je šikovná pomôcka a bez nej si skutočne neviem predstaviť robiť gélové nechty. Pre tie, ktoré nevedia o čo ide, vysvetlím… Je to elektronická časť lampy, ktorá sa postará o automatické vypnutie UV lampy po uplynutí nastavenej doby. Lacné UV lampy na nechty s časovačom majú len tlačidlo, ktorým si spustíte UV lampu na 120 sekúnd (2 minúty), tie drahšie UV lampy sú vybavené displayom, na ktorom si čas v sekundách nastavíte sama. Bez časovača je to strašná muka, nakoľko potrebujete mať pri sebe nejaké hodinky a čas si odsledovať. Každopádne odporúčam s časovačom, aj keď bez LCD displeja.

5. Senzorová spúšť z rozmaru

Ďalší technologický výmysel je UV lampa na nechty so senzorom. Senzorové UV lampy nie sú zlé (aby to, čo teraz napíšem tak nevyznelo). Osobne si myslím, že ak ten senzor ušetrí dráhu vašej ruky k tlačidlu na zapnutie UV lampy, tak je to dosť málo na to, že rozdiel pri cene takejto lampy je 10 EUR, niekedy aj viac. Okrem toho, že sa lampa spustí sama po vložení rúk to nemá žiadnu hmatateľnú výhodu. Je to skôr rozmar pre zákazníčky, ktoré to aj tak nezaujíma. Ale aby som si nenadávala na vlastnú lampu, ktorá to má, no nevyužívam túto funkciu skoro vôbec.

6. Sušička, viacej hluku ako úžitku

Neviem ako to mám správne nazvať. UV lampa s ventilátorom, alebo UV lampa so sušičkou? Stretla som sa s množstvom UV lámp, ktoré údajne sušičku majú. Okrem jemného hluku, ktorý ten ventilátor urobí som nepostrehla žiaden vánok v samotnej UV lampe na nechty. A navyše, UV gél nepotrebujete sušiť, keďže tvrdne na UV svetle a nie na vzduchu. Preto by som to pomenovala skôr ventilátorom. Určite takto odvetrávaná UV lampa vydrží dlhšie, pretože je chladená. Pri svietení UV žiaroviek sa tvorí aj nejaké teplo, ktoré v nadmernom množstve nerobí dobre žiadnej elektronike. A keď Vás ruky v lampe pália, nie je to problém toho, že UV lampa je bez sušičky, skôr je to tým, že ste si UV gél naniesli príliš blízko k nechtovej kožičke.

7. Cena nie je všetko

Na záver chcem povedať fakt, že keď som sa pri písaní toho článku pozerala na ceny UV lámp, musím povedať, že máme na trhu poriadne odchylky. Našla som aj tie isté UV lampy 36W s rozdielom 30 EUR, čo je podľa mňa dosť, keďže lacné UV lampy sú pri výkone 36W niekde na hranici 30 EUR. Verím, že vám tento pár bodov dlhý názor pomôže, pri výbere tej vašej UV lampy.

Obsah blogu

Plamene pre vášnivé dámy

Plameň ako symbol neutíchajúcej vášne je obľúbeným prvkom módnych návrhárov, majstrov v tetovaní a rovnako si získava popularitu aj medzi milovníčkami nechtového dizajnu. Ambiciózne dámy,

Čítať ďalej

Letné zdobenie na gélové nechty

Po predĺžení nechtov, samozrejme nasleduje ich zdobenie. Existuje mnoho spôsobov zdobenia, ako je francúzska manikúra, zdobenie kamienkami, glitrami, vodolepkami, fimom, 3D ozdobami, perličkami, maľovanie technikou

Čítať ďalej