Nanechty.sk

Ombré nie len na vlasy

Ak vás už nudí francúzska manikúra a chceli by ste vyskúšať niečo nové, tak držte krok so svetovými trendmi. Ombré vládne svetom! Tento hit nezastihol len vlasy, ale aj nechty. Neváhajte a aj vy vyskúšajte tento jednoduchý spôsob zdobenia nazývaný ombré nechty. Určite vás zaujme a okúsite tak niečo inovatívneho a štýlového. Nemusíte navštevovať žiadne nechtové štúdiá alebo salóny. Je to veľmi jednoduché a určite to zvládnete aj samé doma.

Čo sú ombré nechty?

Pre ženy, ktorým unikol fakt, že originálnou novinkou tohto leta sa stalo ombré, vysvetlím postup a dôvody, prečo siahnuť po tejto zaujímavej alternatíve. Ombré nechty sú vlastne novou technikou zdobenia. Používajú sa pri nej väčšinou minimálne dva odtiene lakov na nechty, pričom jeden z nich je svetlejší a druhý tmavší z rovnakej farebnej škály. Spojením týchto dvoch kombinácií svetlejšia plus tmavšia nám vznikne krásny prechod, zvaný ombré. Samozrejme fantázii sa medze nekladú a počet lakov môžete použiť podľa vlastného uváženia. Všetko záleží od vášho vkusu, aké farby skombinujete, a zároveň na akú príležitosť sa chystáte.

[pb_video type=”youtube” src=”https://www.youtube.com/embed/TJFl99tLNWk”][/pb_video]

 

Budeme potrebovať:

– nožnice, lepiacu pásku alebo leukoplast, papierové vreckovky alebo buničité tampóny, odlakovač na nechty, nadlak a podlak, laky na nechty 3 kusy (ľubovoľne svetlý, tmavší, tmavý ) a hubku na make-up.

Ako na ombré nechty:

1. V prvom rade nanesieme na nechty podkladový lak. Teraz sú nechty pripravené na nanesenie prvej, svetlej farby laku. Nechty vám odporúčam oblepiť lepiacou páskou alebo leukoplastom a to z dôvodu, že po zdobení budete mať menej práce s očistením okolia nechtu, ktoré vám laky nechcene zafarbia. Lepiacu pásku nalepíme okolo neho z jednej aj druhej strany, a takisto aj v dolnej časti sú nechty oblepené.

2. Keď sme na nechty aplikovali podkladový lak a svetlý lak, tak si pripravíme dva až tri farebné laky (svetlý, tmavší, tmavý). Na make-up hubku nanesieme ťahom štetca najprv svetlý lak a to približne do veľkosti, akej máte široké nechty. Hneď vedľa nanesieme tmavý odtieň. Máme nanesené dve vrstvy lakov, ktoré po rozotrení na nechte zanechajú krásny dvojfarebný efekt nazývaný ombré.

3. Aby bol tento efekt ešte výraznejší, krajší a prirodzenejší, nanesieme medzi tieto dve vrstvy tretiu. Pôjde o tmavší lak (stredný odtieň farby), ktorú ste si na začiatku vybrali. Dôležité je, aby ste tieto vrstvy laku nenanášali príliš ďaleko od seba. Naneste ich čo najbližšie, aby sa vzájomne dotýkali, prelínali, a tým sa medzi nimi vytvorí ďalší prechod do iného odtieňa.

4. Na hubke nám vznikla trojfarebná dúha, ktorú na nechty nanesieme tak, že ju jemne otláčame na jednotlivé nechty. Robíme to spôsobom zo strany na stranu. Keď hubka prestane farbiť, opäť na ňu nanesieme vrstvy lakov v takom istom poradí, aby boli všetky nechty rovnaké.

5. Po nafarbení a vyschnutí všetkých nechtov opatrne odstránime lepiacu pásku. Ak sa aj napriek tejto ochrane dostal nejaký lak na kožtičku, odstránime ho. Na ich odstránenie použijeme odlakovač na nechty a papierové vreckovky či buničité tampóny. Keď máme okolie nechtov čisté, tak prelakujeme všetky nechty priesvitným lakom, prípadne nadlakom. Hotovo! Ombré nechty sú pripravené vyraziť do ulíc. Chystáte sa do školy, práce alebo na sľúbenú party k priateľom? Je to absolútne jedno, pretože ombré nechty sú vhodné na každú príležitosť.

Obsah blogu

Vianočné kvety na nechty

Kvetinky sú dosť rozšíreným a obľúbeným motívom vo svete nechtového dizajnu. Vianočná ruža, vianočná hviezda, adventné doplnky a ďalšie iné nepochybne patria k prežitiu vianočných

Čítať ďalej
Zafixujeme lakom

Vianočné nechty

Prichádzajú vianoce a tak ako mnohé iné žienky si lámem hlavu nad tým ako si ozdobím nechty tentokrát. Nechty s vianočným motívom sú aktuálne cez

Čítať ďalej