Nanechty.sk

Maľované kvietky na ombré nechty

Minulý rok boli veľkým hitom ombré nechty a táto novinka pretrváva aj v roku 2014. Stále patria medzi obľúbené spôsoby zdobenia nechtov nie len pre svoju farebnosť, no takisto aj zaujímavosť a štýlovosť. Mnohé manikérky milujú originalitu, preto sa nechali vzájomne inšpirovať a začali vytvárať k ombré nechtom aj rôzne vzory. Síce tu máme ešte zimu, ale poďme trošku snívať o prichádzajúcej jari vytvorením si nádherného „ombré kvietkovaného zdobenia“. Takéto špeciálne skrášlenie si môže,e urobiť aj bez toho, žeby sme boli profesionálky. Tak poďme smelo do toho!

Postup:

1. Na alobale máme pripravené akrylové farby v dvoch farbách. Najprv začneme vytváraním ombré nechtov, kde je potrebné zaobstarať si vejárovitý štetec. Na jednu časť štetca si nanesieme ružovú farbu a na druhú časť modrú. Vďaka nemu tak docielime plynulý prechod medzi jednotlivými farbami, ktorý pôsobí prirodzene.

2. Z okolia nechtu si pomocou pomarančového drievka môžeme odstrániť nežiaduce nečistoty od akrylových farieb. Po tomto úkone si pripravíme tenký štetec na akryl, ktorým začneme zdobiť.

[pb_video type=”youtube” src=”https://www.youtube.com/embed/IPim1PQR_Lc”][/pb_video]

 

3. Nasledovné zdobenie nie je náročné, no určite si pripravte dávku trpezlivosti a jemnosti. Na zdobiaci štetec nanesieme čiernu akrylovú farbu a zľahka ho priložíme k nechtu. Začíname ho ťahať jedným smerom a postupne zdvíhame štetec, aby sme vytvorili pekný tenký špic. Opakovaním maľby týchto lupienkov tak vytvoríme krásne kvietky. Všetko je vo vašich rukách a o vašej kreativite, preto si voľte farby, veľkosť a počet kvietkov podľa vlastných predstáv.

4. Maľbu kvetov ešte dotvoríme čiernymi akrylovými bodkami, a takisto ozdobami. Vyberieme priesvitný lak a aplikujeme ho na miesta, kde chceme vložiť ozdoby na nechty. V našom prípade to bude do stredu kvetov. Teraz si môžeme opäť pomocou pomarančového drievka aplikovať trblietky na nalakované miesta. Ak sa vám nechcú trblietky zachytiť o drievko, tak si ho jemne namočte do číreho laku. Takýmto spôsobom bude vaše skrášľovanie jednoduchšie a rýchlejšie.

5. Nezabudnite zdobenie zafixovať priehľadným lakom. Nielenže si uchováte maľby lesklé, no takisto zabezpečíte dlhšiu trvácnosť aplikovaných ozdôb na nechtoch.

Obsah blogu