Nanechty.sk

Maľované kvietky na ombré nechty

Minulý rok boli veľkým hitom ombré nechty a táto novinka pretrváva aj v roku 2014. Stále patria medzi obľúbené spôsoby zdobenia nechtov nie len pre svoju farebnosť, no takisto aj zaujímavosť a štýlovosť. Mnohé manikérky milujú originalitu, preto sa nechali vzájomne inšpirovať a začali vytvárať k ombré nechtom aj rôzne vzory. Síce tu máme ešte zimu, ale poďme trošku snívať o prichádzajúcej jari vytvorením si nádherného „ombré kvietkovaného zdobenia“. Takéto špeciálne skrášlenie si môže,e urobiť aj bez toho, žeby sme boli profesionálky. Tak poďme smelo do toho!

Postup:

1. Na alobale máme pripravené akrylové farby v dvoch farbách. Najprv začneme vytváraním ombré nechtov, kde je potrebné zaobstarať si vejárovitý štetec. Na jednu časť štetca si nanesieme ružovú farbu a na druhú časť modrú. Vďaka nemu tak docielime plynulý prechod medzi jednotlivými farbami, ktorý pôsobí prirodzene.

2. Z okolia nechtu si pomocou pomarančového drievka môžeme odstrániť nežiaduce nečistoty od akrylových farieb. Po tomto úkone si pripravíme tenký štetec na akryl, ktorým začneme zdobiť.

[pb_video type=”youtube” src=”https://www.youtube.com/embed/IPim1PQR_Lc”][/pb_video]

 

3. Nasledovné zdobenie nie je náročné, no určite si pripravte dávku trpezlivosti a jemnosti. Na zdobiaci štetec nanesieme čiernu akrylovú farbu a zľahka ho priložíme k nechtu. Začíname ho ťahať jedným smerom a postupne zdvíhame štetec, aby sme vytvorili pekný tenký špic. Opakovaním maľby týchto lupienkov tak vytvoríme krásne kvietky. Všetko je vo vašich rukách a o vašej kreativite, preto si voľte farby, veľkosť a počet kvietkov podľa vlastných predstáv.

4. Maľbu kvetov ešte dotvoríme čiernymi akrylovými bodkami, a takisto ozdobami. Vyberieme priesvitný lak a aplikujeme ho na miesta, kde chceme vložiť ozdoby na nechty. V našom prípade to bude do stredu kvetov. Teraz si môžeme opäť pomocou pomarančového drievka aplikovať trblietky na nalakované miesta. Ak sa vám nechcú trblietky zachytiť o drievko, tak si ho jemne namočte do číreho laku. Takýmto spôsobom bude vaše skrášľovanie jednoduchšie a rýchlejšie.

5. Nezabudnite zdobenie zafixovať priehľadným lakom. Nielenže si uchováte maľby lesklé, no takisto zabezpečíte dlhšiu trvácnosť aplikovaných ozdôb na nechtoch.

Obsah blogu

Aquarium nechty

Každú ženu očaria priesvitné umelé nechty, naplnené ozdobami. Mnohé si kladú otázku: Ako je to možné, že tie ozdoby na nechty plávajú? Odpoveď je celkom

Čítať ďalej